Sari la conținut

Accident mortal langa Cluj


incognito
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, si eu sunt de acord, a fost macar sincer ca vrea sa se dea tare...

Nu sunt de acord insa cu afirmatia ca sute de elicoptere si ambulante nu il salvau.

Era suficienta una singura, chiar macar sa constate decesul.Asta pentru ca omul ala platea taxe si impozite, contribuia la societatea asta de rahat, exista in evidentele sociale,etc.Merita, pentru ca fiecare din noi platim fara sa ne dam seama, DEGEABA, sute de taxe,gramezi de bani care sunt nejustificati si nejustificabili.

Platim taxe, si copiii nostrii au oare suficient?Noi avem oare suficient?Cel de langa noi are suficient?

Ei , uite de aia merita, macar ca si aparenta, chiar daca era tardiv, o amarata de ambulanta, din sutele alea mentionate in interviu de cacaciosul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ziceam si mai devreme, o jertfa. poate alte vieti vor fi salvate acum ca s-a expus atat de tare problema din cluj.

eu sper sa-mi aduc aminte de "ultimele" lui vorbe de fiecare data cand o sa aud in gand "vreau sa-i dau tare".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah atatea discutii fara rost. Arafat, smurd, (cuvant urat), romania, UE, america.

1. Accidentatul e posibil sa fi murit si daca se accidenta cu smurdu langa el.

Murea oricum asta daca nu era deja mort (din descrierea pare fractura de baza de craniu)

As vrea sa vad o statistica in care sa fie precizat cam cati motociclisti sau accidentati in general facuti PILAF au inviat cand a venit smurdul la ei. Sunt sigur ca putini.

Nici unul din accidentele moto la care am ajuns (politraumatisme incompatibile cu supravietuirea) nu a fost salvat(majoritatea cu fracturi de craniu si dilacerari cerebrale).Am spus-o si ma repet ca supravietuirea depinde de cat de grava este trauma.

O unitate de urgenta are limitele ei, nu-s mesia si nici facatori de minuni. Si nici aia la spital. Concluzia - politraumatism cerebral, intern, etc, mort.

Exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceau astia la TV ca pasagera a coborat de pe motor dupa se impreuna au ajuns in zona santului cu cateva minute inainte de accident, de frica ar zice unii sau inteligenta ar zice altii :pow:

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu eroism, doar putina responsabilitate. si-a dat seama ca risca si n-a vrut sa bage la belele si pe altcineva.

fara pasager te "dai" mai bine, asa ca-l dai jos si te "dai" la max.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...