Sari la conținut

honda VT 500E


Postări Recomandate

SALUT! solicit si eu o parere in general despre noua mea achizitie HONDA VT500E (PC11)

As avea nevoie si de capacul de la tachetul de evacuare. ceva idei unde il pot gasi

 

 

Salut, congratz penrtu achizitie, foarte misto v2-ul ala (o sa te uimeasca ce consum mic are) si e si foarte fiabil.

Daca iti trebuie piese de motor suna la 0754 806 075-el e tipul care a avut vt-ul are un amic care are un motor intreg de vt, poate iti mai iei una-alta de pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai bune alegeri. La capitolele fiabilitate si consum bate la fund motociclete cu pretentii.

Cand strangi capacele alea, sa le tensionezi usor si dupa doua zile incearca sa le desfaci, o sa vezi cat de bine sunt stranse. E aluminiu pe aluminiu si de-asta fac asa. E o greseala sa le strangi tare de la inceput, ca apoi le distrungi incercand sa le desfaci. Cred ca se potrivesc si de Transalp 600, vezi pe la dezmembrari, roaga vanzatorul sa masoare diametrul in zona filetului.

 

Sa te plimbi sanatos si sa te bucuri de ea. Pune si o poza daca ai. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.E o alegere ffff buna.Eu am avuto pe "sorsa" :D sezonul trecut si am fost ffff multumit de ea te uimeste cu fiecare cm facut pe ea,e uimitoare, consum mic,relaxanta.Am vanduto pt k imi doream cva mai sport, iar acum vreau sa mi.o cumpar inapoi :D pt prietena mea si pt mn ca imi cam pare rau ca am dato,desi nui prea bn sa imi para rau, dar sa stii ca ai facut o alegere f buna. Va doresc plimbare frumoasa impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nevoie de ampermetru/voltmetru. Releul de incarcare nu e pitit pe sub sa sau pe sub carene ca la alte motociclete, ci sta afara, bate vantul in el, n-o sa se defecteze. Statoarele se ard rar la motoarele astea. Asigura-te ca aia 5-6 papuci care intra in releu sunt curati, eventual putin unsi ca sa nu oxideze si nu o sa ai probleme.

 

Ulei 10w40 semisintetic(sintetic, daca ai bani). Aproape sigur manaca ulei cu atat mai mult daca este alergata, asa ca verifica-i nivelul des, inainte de fiecare tura mai lunga.

E bun si 20W50 dar in primele 5 minute am vazut ca agata putin la schimbarea vitezelor.

Verifica nivelul uliului din grup, ca sa fii sigur ca are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...