Sari la conținut

Cursa moto


morpheus
 Share

Postări Recomandate

marti dupa 6 sa fie.

am zis

si da, doar pe curbe vreau si eu

vin si eu, is liber marti hhi. morfina, sa-mi arati si mie curbe spre mare inafara de alea pana in calarasi din care multe is prin localitati. ca prin dobrogea drumul e ca dreacu, stiu ca l-am facut recent de la Ostrov pana la oltina e misto. dupa, incepi sa blestemi la viteza de la 100 in sus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* hai ca suna din ce in ce mai bine :)

eu in we. 22-23 iunie sunt la BV. nu cred ca voi merge pe 2 roti ca nu sunt in stare sa merg pe serpentine..., daca o sa incalec in iunie motorul. ma antrenez dupa o pauza lunga intai, pe drumuri usurele ;)

 

daca va ramane Buzau - Brasov si ne gasim in we. ala pe traseu, promit sa nu va las la greu! adica la evenimentul de premiere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boon. Intalnire Marti 28 Mai 2013, ora 18:30. Centrul vechi al orasului Bucuresti. In fata la BNR.

 

Prezenta:

1. vantul

2. morpheus

3. raduprint01

4. foxdesert

5. ... ... ...

 

Pai sa stii Cria ca ne-ar coafa ;) Pana una alta, insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi-v-ar cursele sa va fie, ca numai la prostii va e gandul! N-ati pune mana pe o carte, n-ati vizita un muzeu, n-ati participa la o actiune cultural-educativa!

 

Gata, dam armata jos din pod!

 

Sambata nu mergem la curse moto! Mergem in excursie la Asezamantul Cultural Bastybikes din Brasov. Plecarea sambata, 25 mai, ora 10.00 de la AGIP Colentina. Cei care nu pot veni, sa aduca scutire de la doctor sau de la parinti. Fiecare sa aiba la el cata bere poate (alc si non-alc), ca doar n-o sa ne tina Basty pe berea lui! Acolo ne purtam civilizat, nu atingem exponatele decat cu aprobare, nu scuipam pe jos, nu deranjam gazda cu intrebari copilaresti de genul "Ce-i mai tare, Harley sau BMW? Japo sau non-japo? OCC sau Indian Larry? Brusli sau Ciuc Noris?" Ne-am inteles?

 

Executarea!

 

Acuma pe bune, am vorbit adineauri cu Basty, ne asteapta, sper sa nu intervina nimic pana atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi-v-ar cursele sa va fie, ca numai la prostii va e gandul! N-ati pune mana pe o carte, n-ati vizita un muzeu, n-ati participa la o actiune cultural-educativa!

 

Gata, dam armata jos din pod!

 

Sambata nu mergem la curse moto! Mergem in excursie la Asezamantul Cultural Bastybikes din Brasov. Plecarea sambata, 25 mai, ora 10.00 de la AGIP Colentina. Cei care nu pot veni, sa aduca scutire de la doctor sau de la parinti. Fiecare sa aiba la el cata bere poate (alc si non-alc), ca doar n-o sa ne tina Basty pe berea lui! Acolo ne purtam civilizat, nu atingem exponatele decat cu aprobare, nu scuipam pe jos, nu deranjam gazda cu intrebari copilaresti de genul "Ce-i mai tare, Harley sau BMW? Japo sau non-japo? OCC sau Indian Larry? Brusli sau Ciuc Noris?" Ne-am inteles?

 

Executarea!

 

Acuma pe bune, am vorbit adineauri cu Basty, ne asteapta, sper sa nu intervina nimic pana atunci.

Salut Sorin , sunteti bine veniti !

 

Avem fabrica de bere aici :) nu trebuie carata din BUC ! :)

 

Propun si o tura prin zona , eventual un MIC pe meleaguri ! Dar cu Rabdare ca sunt propulsat in teorie de 18 HP ... citi or mai fii vii nu se stie :)

 

Numai Bine ,

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place ideea, chiar foarte mult, dar nu pot we asta.

am fost saptamana trecuta prin brasov, si sibiu, o tura frumoasa, dar acum trebuie sa prestez si pe acasa :)

dar banuiesc ca basty ma va primi in vizita si cu alta ocazie.

asa ca enjoy.

In schimb, cred ca dau o tura pana la bulgari sambata sau duminica, de cateva ore, ca au ceva intrunire de clasice/vechi, fix lnga granita, la 80 km de Buc.

daca va tenteaza pe careva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu n-am caucicuri asa ca nu pot participa ca-mi rup gatul daca vine vreo ploaie pe drum...

Dar daca vreti sa reprogramam pentru week-endul urmator cu cea mai mare placere vin, pana atunci am si cauciucuri :D

 

In ce priveste bulgarii... detaliaza te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty,dar am zis ca nu facem curse, asa ce cei 18 mustangi ai Indianului sunt mai mult decat suficienti.

Abia ce am vorbit cu AWD, se va interesa la un amic daca asfaltul pe Buzau-Siriu a supravietuit iernii. Daca a sucombat pe zone semnificative, putem merge pe DN1, caz in care locatia de plecare se muta, sa zicem, la Fantana Miorita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty,dar am zis ca nu facem curse, asa ce cei 18 mustangi ai Indianului sunt mai mult decat suficienti.

Abia ce am vorbit cu AWD, se va interesa la un amic daca asfaltul pe Buzau-Siriu a supravietuit iernii. Daca a sucombat pe zone semnificative, putem merge pe DN1, caz in care locatia de plecare se muta, sa zicem, la Fantana Miorita.

Mustangi :)

OK , numa sa nu va sperie vremea cacacioasa !

Eu mi-am terminat treaba pe sapt asta ..sunt liber tot weekend-ul !

 

imi place ideea, chiar foarte mult, dar nu pot we asta.

am fost saptamana trecuta prin brasov, si sibiu, o tura frumoasa, dar acum trebuie sa prestez si pe acasa :)

dar banuiesc ca basty ma va primi in vizita si cu alta ocazie.

asa ca enjoy.

In schimb, cred ca dau o tura pana la bulgari sambata sau duminica, de cateva ore, ca au ceva intrunire de clasice/vechi, fix lnga granita, la 80 km de Buc.

daca va tenteaza pe careva...

 

Cum sa nu , dar da un semn din timp ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta, s-ar parea ca voi merge singur. Ce mai dati voi bir cu fugitii cand e vorba de cultura! In fiecare din voi se ascude un mic Goebbels: cand auziti de cultura, va vine sa puneti mana pe acceleratie.

 

Pana la urma, cred ca voi merge pe DN 1, asa ca la 10.00 voi fi la Fantana Miorita, unde voi astepta sfertul academic. Dupa care, Live to Ride, Highway to Hell, Stairways to Heaven and stuff. Cultura la greu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boon. Ne-am intalnit aseara eu, fox si sorin si am palavragit nitelus. Pe scurt cel mai probabil va fi cursa pe 8 iunie. Stiu ca unii din voi nu pot participa si ca dupa 8 iunie altii nu mai pot deloc.

Chestia e ca ne-am cam lungit, iar eu m-am lasat din ce in ce mai prejos cu organizarea dar ajunge, de data asta chiar se va intampla.

 

Ce n-am discutat aseara si ar fi fost bine sa discutam dar n-am facut-o pt ca am tot asteptat sa vina si radu care n-a mai ajuns din motive obiective, ar fi traseul. Avand in vedere ca cei care participa sunt doar din Bucuresti, nu mai are absolut nici un sens sa mergem la Buzau si sa incepem de-acolo asa ca va propun doua alternative si daca nu primesc raspuns pana la sf saptamanii aleg eu si vine cine vrea. Variantele: Bucuresti - Brasov si Bucuresti - Muntele Rosu (eu aleg Bucuresti - Muntele Rosu).

 

Apropos, Geo? Exista sanse sa participi?

 

Sper ca v-am facut un rezumat decent, daca cumva vreti sa ne mai vedem sa mai discutam, eu sunt disponibil mereu mai putin maine seara dar va rog sa fiti punctuali daca stabilim ceva pt ca nu am timp serile astea sa va astept, o gramada de chestiuni de familie ma cheama acasa.

 

Bafta!

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si scuze ca nu am mai ajuns.

sustin tot ce ai spus, inclusiv traseul buc-muntele rosu, cu mentiunea ca bucuresti-ploiesti l-as face la pas, ca-s radarele alea fixe p-acolo, si-i si mai mult in linie dreapta, deci pentru mine no fun.

sanse de participare din partea mea 95%, teoretic nu ar trebui sa intervina nimic, da' niciodata nu stii ce surprize te asteapta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ramane Muntele Rosu, cred ca o sa va insotesc si eu , ca ne-concurent :P .Va astept la linia de finish cu premiul si cu un aparat foto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mai rapdid daca mergi tare, foarte tare altfel e mai lunga decat dn 1 cu cel putin 10 km asta daca nu socotim si drumul pe centura... Tu poti veni sapt viitoare?

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe 15 vreau sa plec la mare...

Nus cum (cuvant urat) mea sa facem cu sprintul pizdii ca nu ne nimerim in ruptul capului toti in acelasi timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu stiti, drumul care iese din "Cheia" si urca la Muntele rosu este greu de parcurs cu 4x4, d-apai cu ciopar... va fi interesant sprintul final. :))

 

Imi cer si eu scuze ca nu am mai ajuns. Week-end-ul propus este singurul in care nu pot merge, este ziua fiicei mele... Iar traseul este prea scurt si prea drept pt mine (ce s-a intmaplat cu Siriu cu intoarcere pe Cheia?). Asa ca va doresc bafta.

 

O sa plec si eu la drum luna asta. Va anunt, poate are cineva agenda libera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Seawolves, sau in concediu?

 

La Seawolves. Vreau sa plec de vineri in vama sa imi rup capul sau ca sa fiu eclectic: "I want to get black out drunk" si sambata can imi vin in simtiri ma duc la Seawolves.

 

In caz ca nu stiti, drumul care iese din "Cheia" si urca la Muntele rosu este greu de parcurs cu 4x4, d-apai cu ciopar... va fi interesant sprintul final. :))

 

Imi cer si eu scuze ca nu am mai ajuns. Week-end-ul propus este singurul in care nu pot merge, este ziua fiicei mele... Iar traseul este prea scurt si prea drept pt mine (ce s-a intmaplat cu Siriu cu intoarcere pe Cheia?). Asa ca va doresc bafta.

 

O sa plec si eu la drum luna asta. Va anunt, poate are cineva agenda libera.

 

Asa rau s-a facut? E drept ca ultima oara cand l-am parcurs nu era prea grozav dar nici prea rau. Merci ca ne-ai spus.

 

Nu e nicio problema ca n-ai putut veni, cum spuneam, daca vreti sa ne mai vedem pana atunci eu sunt disponibil si putem aranja de par-examplu pentru saptamana viitoare cam in orice zi mai putin joi.

 

Cu siriu s-a intamplat ca daca toti participantii sunt din Bucuresti, eu sincer nu vad rostul unui drum pana la Buzau ca sa incepem de-acolo... In schimb cine doreste in continuare acel traseu e liber sa se exprime si atunci revizuim fiind si-asa cei mai buni la a revizui ;)

 

Aici ne gasesti, da-ne un semn si poate facem cumva. Eu sunt in continuare disponibil cam pentru orice week-end.

 

Ce observ e ca foarte, dar foarte greu ne putem strange sa facem asa ceva. Voi nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muntele rosu l-am urcat ultima oara prin octombrie anul trecut cu 4x4 si nu-l recomand decat pentru carute sau enduro.

Ti-am zis, ne-am facut oameni mari si suntem plini de obligatii si responsabilitati. Noi nu ne-am strans 3 oameni de 2 ani, cum vrei sa strangi 7 acum? Eu nu ma agit, daca reusim sezonul asta, oricand, sunt foarte multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai, ai dreptate. Avem o gramada de datoirii de indeplinit.

Cred ca amandam si de data asta, n-am apucat sa-mi schimb cauciucurile si nu cred ca apuc pana in week-end.

Hehe, pare ca trage sa moara lent dar sigur aceasta initiativa doar ca nu ne lasam asa usor.

 

Hai sa va aud cu comentariile pentru sfarsitul lunii. 22 Iunie cum suna? Si reluam traseul initial: Siriul?

Va promit ca cel putin dpdv al activitatii, eu voi comenta zilnic subiectul.

 

Va foarte multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...