Sari la conținut

Soft Enduro


zigzag
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 789
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lumea vrea la coclau! Undeva in jurul orei 11 o sa fiu si eu acolo....ne jucam un pic acolo...si apoi mergem in padurea Cernica! Cel putin asa e planul...acuma! Vezi PM!

l. Lumea care vrea la coclau nu răspunde la telefon .....cum facem?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii sa vii la coclau? Daca nu...da-mi de stire !

 

A fost f frumos astazi! "Un pic de noroi"...ninsoare...trupa mare! Merci!

:crack: un pic mai mult......cu pamantul dupa motor si haine imi reamenajez gradina...multumesc tuturor ca ati avut rabdare cu astia mai mici :cheers:

 

sa apara pozele filmulete :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

E careva dornic de cateva aventuri la zapada iarna asta?

Ar fi necesar transport cu duba/remorca la locul faptei, obligatoriu cauciucuri cu cuie si echipament oarecum rezistent la frig.

Cauciucurile pot fi facute artizanal cu holsuruburi la un buget relativ modest, gen 100 lei suruburi bagate in gume mai vechi (50-100lei/buc)

Mai este si varianta de mers cu moto, dar durata scurta a zilei face foarte dura o iesire. Pentru asta ar trebui cuie Best Grip (cam 220Eur varianta optima) si echipament antifrig ultra tapan.

Sunt cateva drumuri forestiere pe care se circula iarna, cum ar fi pe Valea Doftanei, Valea Dambovicioarei spre Pecineagu, si altele. In ianuarie, inainte sa dea zapada serioasa, cred ca se poate urca chiar sus la munte, gen spre Piatra Arsa, Baiului, Leaota, Podeanu.

 

DSCN4821Large_zpsf59b22b8.jpg

 

DSCN4820Large_zpse1f43591.jpg

 

DSCN4818Large_zps3ed6534e.jpg

 

post-15386-0-08724500-1386966138_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarna, singura varianta eleganta e cea a celor cu hard enduro: transport pe platforma sau duba pana la coclau. Cum a zis si svgobi. ziua este scurta plus ca, la coclau, te incalzesti foarte mult, transpiri. Apoi drumul pe moto spre casa va fi un chin. E deranjant vara sa transpiri pe coclau si sa mergi apoi pe moto pana acasa. Iarna e crunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarna, singura varianta eleganta e cea a celor cu hard enduro: transport pe platforma sau duba pana la coclau.

 

Daca ai cuie, remorca si vointa, orice varianta este eleganta, inclusiv cu vitezane: http://www.dailymotion.com/video/xpcgvw_extreme-258-km-h-sur-la-glace-match-porsche-gt3-rs-face-a-yamaha-yzf-1000-r1_auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai ies pe digul lacului Morii....sunt obosit!

 

Pana la urma m-am sucit! M-am odihnit pe repede inainte si ...m-am dus la coclau cu merlucius...unde, surpriza...nu eram singuri! Au fost si d'aia cu 4 roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...