Sari la conținut

O scurta plimabre de duminica...


Sei
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Eu, SiD si inca un prieten, duminica (30.09.2012) vrem sa mergem pana in Giurgiu.

 

De curand am fost pana in comuna Mihai Bravu. Din unele probleme nu am putut sa mergem cu viteza peste 60-70 km/h. Ne-a ramas gandul la acel drum bun si curbe dementiale pe la Calugareni.

 

Traseul ar fi cam asa: http://goo.gl/maps/OcLKd

 

Bucuresti (intalnire Kronau - Piata Unirii, ora 10:00)- Giurgiu (aici vom sta la o tigara, bere fara alchool... 15-30min)

 

si retur:

 

Giurgiu - Oprire in Mihai Bravu (unde posibil vom face un gratar si vom manca gogosi, ca la mama acasa) - Bucuresti. Mentionam ca exista o portiune de 3-4 km cu asfalt distrus, unde se merge gen 10-15 la ora pana in Mihai Bravu.

 

Fiecare isi ia ce echipament vrea, pe pielea lui, preferabil cat mai complet. NU vrem evenimente neplacute.

 

Viteza cu care vom merge este 80-130km/h. Eu as vrea sa mergem in formatie de grup (zig-zag, exceptie facand curbele, pentru evitarea accidentelor) la o viteza constanta.

Cine vrea sa mearga cu viteza, se duce inainte si asteapta sa aparem dupa ce ii da gaz, pana in Giurgiu (cam exclus) sau pe traseu.

Fiecare vine cu ce motor are. Fara rasism sau discutii ca eu am chopper ..eu am SS si fierbe. Asta e!

 

La gratar, cine vrea bautura ...este permisul si sanatatea sa in joc.

 

Cine vrea sa ni se alature, este binevenit.

 

Din motive de confidentialitate nu lasam aici nr de tel.

 

Detalii pe pm.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cam gresit-o cu aspectul legat de numar agregate. Avem si un maxim, necalculat inca :(

15 ? Nu stiu ce sa zic, abia suntem ~3.

 

Adunarea!!!

 

Ca duminica nu sunt multe tiruri, cateva conserve si asfaltul e tocmai bun de plimbare. Eu am facut ceva arogante la +100 cand era liber, apoi i-am asteptat pe baieti. Era normal, ne uitam unul dupa altul.

 

In jur de ora 18 cel tarziu suntem in Bucuresti. Orice ar fi, ajungem pe timp de zi inapoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. am uitat sa spun un numar maxim. Si am cam gresit titlu... Scuzati

 

* PLIMBARE

 

Program flexibil. Daca se vrea, putem pleca si mai devreme (un 9:00 sa fie intalnirea la Kronau). In jur de ora 18-19 sa fim in Bucuresti.

 

SiD, inca mai este lumina si la ora 19:30...

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. am uitat sa spun un numar maxim. Si am cam gresit titlu... Scuzati

 

* PLIMBARE

 

Program flexibil. Daca se vrea, putem pleca si mai devreme (un 9:00 sa fie intalnirea la Kronau). In jur de ora 18-19 sa fim in Bucuresti.

 

Un moderator cred ca poate sa faca asta pentru noi.

 

 

Aprovizionarea presupun ca o facem din Giurgiu, NU? Asta miku, cam slab esti la detalii. :(

 

Nu ajungem noi la numar maxim, offf... scanduri pentru cric gasim destule!

 

Hai la plimbarica colegilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, din Giurgiu cumparam: mici, bere fara alchool/suc si ce ne mai trebuie... Nu cred ca are rost sa le cumparam din Bucuresti.

 

Scanduri sunt destule... motoare sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin Âşi eu, dar cu bicicleta. mă primiți?

 

Neatsa.

 

Lasa gluma carcotasule.., pe bicicleta vii doar daca ai floricele si cuptoru cu microunde dupa tine! Gasim si pe cineva sa taie bilete.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna frumos dar e greu cu duminica dupa sambata :friends: , dar o sa incerc sa eliberez programul si sa fiu la 10 prezent, oricum mai vorbim la telefon. Are cineva o pereche de genunchere de imprumut ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa poarte si genunchierele si cizmele...Ori isi ia genunchiere ca data trecuta, ori cizme.

 

Zicea ca vrea sa isi ia cizmele.. deci genuncheirele ti le da.

 

Am vorbit cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

genuncherele sunt făcute să fie băgate în cizme.

 

Daca sunt indeajuns de lungi. knee V astea, da.

 

Eh acum, tu nu mai lasi cateodata din echipament acasa?

De la incidentul ala shukar pe colentina, geaca a devenit indispensabila...1-2 kile pierd pe zi. Mama ei de treaba. :angryfire:

 

hmm

 

 

ZYB, am auzit ca omuletii cu ducati nu prea saluta colegii in trafic. E pe bune?

 

Daca afla Razvan ca ne dam pe NeVeU... o sa-mi bata obrazu. :friends:

 

A, mai e in lista Andrei din Andronache.

 

 

Sei, sa pui aici listuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica nu saluta colegii in trafic ? :) Eu salut cand pot pe cine pot, daca am treaba cu coarnele sau sunt atent la drum e posibil sa nu schitez nimica, mai ales inainte si dupa munca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica nu saluta colegii in trafic ? :) Eu salut cand pot pe cine pot, daca am treaba cu coarnele sau sunt atent la drum e posibil sa nu schitez nimica, mai ales inainte si dupa munca :)

 

Imi ardea de glume, eram la munca, fierbeam ca nu stiam unde sa schimb gumele. Le-am schimbat intr-un final, plangi cand le vezi :X. Am mers 4-5 km si se incing instant.

 

Deci ..vroiam sa-ti zic ceva: IA-TI GOPRO-ul CA TREBUIE SA FRIGEM FILMULETE ! VREM MACAR 5-10 MINUTE DE LA BORDUL FIECARUIA ! Sau cadem cumva la pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lista cu pretendentii:

 

Sei - Yamaha R126

Sid - Yamaha R6

ZYB - Ducati Monster Dark

 

Si inca 2 cu un semn de intrebare ! NU ii pun pe lista pana nu am confirmarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e clar ca tb sa ii dau calumea sa ma tin dupa voi.

 

OK.

 

S-a modificat schimbarea.

 

Plecarea: ora 11:00 de la Kronau.

Traseu: Bucuresti - Giurgiu (oras), ne intalnim cu un prieten al lui Sei, care are tot Yamaha 125 si locuieste in Giurgiu. Apoi mergem pana la Podul Prieteniei la Ruse, ne intoarcem putin, stam la un suc / seminte. Apoi Giurgiu (oras) - dreapta spre Mihai Bravu (sa facem putin offroad), punem de un gratar, o gogoasa, mancam (bem o tuica), apoi scapati pe strada la viteza mica catre Bucuresti. Ca si ore nu ma pricep sa postez.

 

Sei? Refa traseul si pune oarecum orele! Orele conteaza.

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa merg incet, maxim 100 ( la consum :moto:), deci nu ai de ce sa ii dai calumea :rolleyes:, e plimbare totusi, nu vreau sa vin frant acasa ( nu am parbriz, deci fac sala la orice peste 100 )

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZYB peste 100 nu o sa mergem... NU pot eu peste 100.

 

Adica daca vreti, mergeti voi si ma asteptati.

 

Orarul:

 

Adunarea la ora 11:00 la Kronau, duminica (30.09.2012)

Plecarea la ora 11:15, spre Giurgiu pe soseaua E85. Bucuresti-Giurgiu 64 km.

Oprire la cerere in caz de probleme sau oboseala.

Ajungem in Giurgiu in jur de ora 12:30. Ne intalnim cu un prieten care are tot R125 si mergem pana la Podul Prieteniei. Unde vom face si cumapraturile.

PLecare din Giurgiu spre MIhai Bravu in jur de ora 13:30-14:00.

Ajungem in Mihai Bravu la ora 14:30-15:00

Punem de un gratar, mici, carnati sau ce cumparam...

Plecarea din Mihai Bravu NU va fi mai devreme de ora 17:00-17:30.

Ajungem in Bucuresti in jur de ora 19:00. Sa mai fie lumina sa nu avem probleme...

 

Cam asta este orarul provizoriu... Pe parcurs pot aparea mici schimbari.

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Nu va inghesuiti la plimbare... deja depasim limita maxima. :crack:

 

TURA se va face chiar si in 2 ! EU si SiD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate n-are bunica atatea scaune :) Ideea e ca drumul e bun de fript liniute (comentariile sunt de prisos), duminica e foarte liber. Nu 2, sigur 3 ..ca vine domnu cu tobele stereo :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis... Daca nu vine nici el, noi tot mergem ! El vine... mai mult ca sigur, poate doar sa fie prea mahmur sa nu il luam noi :bounce: ...

Tura e batuta in cuie.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba voi sunteti incepatori, v-am prins !

 

va face monsteristu cu bicla.

 

Ha Ha !

 

Ne-ai prins :P Scria pe undeva ca incepatorii se dau numai duminica.. Altul care intra ca lupu' in turma de oi.

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...