Sari la conținut

Revizie Honda CBR600F3


FloRider
 Share

Postări Recomandate

Sal'tare tuturor!

 

Am cautat pe forum revizia la o Honda Cbr600 F3 si nu am gasit ce ma interesa. Asa ca vin cu urmatoarele intrebari:

 

Am o Honda CBR 600F3 din '96 si ma intereseaza ce uleiuri, filtre, placute de frana ati folosit!

 

Ce este recomandat pentru modelul asta, cu ce ati inlocuit si de ce.

 

In plus, cat a costat uleiul (mentionand marca), filtrele (mentionand marca), placutele de frana (mentionand marca) si de unde le-ati achizitionat.

 

Va multumesc anticipat!

 

Cu stima!

 

PS: Propun un dialog, o dezbatere civilizata si cu bun simt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Eu detin o Honda CB600 ( Hornet ) care are acelasi motor cu CBR600 . Eu folosesc Motul 7100 sau Motorex 10W40 ambele uleiuri fiind sintetice avand preturi similare ( aprox. 250 lei ) . Filtre de ulei le poti lua de la orice producator si costa in jur de 35 -40 lei , placute frana Lucas , TRW , Saito (http://www.louis.de/_3035e9fd4ede2af7339b7b40c55ca22ec4/index.php?topic=wgr&grwgr=220&wgr=510&hersteller=0&motorrad=0&anzeige=0&typ_id=) si le poti achizitiona de la Kronaumoto (www.kronaumoto.ro ) .

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Eu detin o Honda CB600 ( Hornet ) care are acelasi motor cu CBR600 . Eu folosesc Motul 7100 sau Motorex 10W40 ambele uleiuri fiind sintetice avand preturi similare ( aprox. 250 lei ) . Filtre de ulei le poti lua de la orice producator si costa in jur de 35 -40 lei , placute frana Lucas , TRW , Saito (http://www.louis.de/_3035e9fd4ede2af7339b7b40c55ca22ec4/index.php?topic=wgr&grwgr=220&wgr=510&hersteller=0&motorrad=0&anzeige=0&typ_id=) si le poti achizitiona de la Kronaumoto (www.kronaumoto.ro ) .

Succes !

Super frane cu ce placute ai enumerat mai sus.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...