Sari la conținut

FAN CLUB Peugeot


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

salut!de curand si-a luat un tovarash de al meu un peugeot jet force c-tech si are o bujie pe el care cred ca nu e a lui!Merge ce merge si la un moment dat ii da rateu si se opreste!Scot bujia si e ,,uda" de la benzina presupun dar nici scanteia nu e cine stei ce de ea!Stit cumva ce bujie trb pusa!o serie ceva sa se duca sa-si caute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

mai vin cu o nalemaurire...cum naiba pot schimba apa din sistemul de racire s-o in locuiesc cu apa+antigel ca tot vine frigu acuma... M-am uitat in manual da nu gasesc nimic ca sa-mi explice cum si pe unde se scoate apa aceea afara!

 

 

P.S.Mi-am luat si eu Jet Force:D!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de unde pot cunpara diferite piese si accosorii pentru jet force-ul meu?Ma refer la un tuning vizual!Deja am cauta pe easyparts si scooter-centre dar sunt foarte putine piese petrnu jet force!mai stiti careva altceva?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trb sa fac!dar am si eu o intrebare..de unde pot cumpara si eu accesorii sau piese pentru un tuning optic pentru jet force-ul meu?Am cautat deja pe easypartrs si scooter-centre dar nu am gasit nimic interesant pentru el?stiti cumva vreun site cu piese exclusiv ptr jet force?

 

Imi poate spune careva de unde pot cumpara o toba sport noua ptr jetu meu?O vreau noua!Si app cum arata rolele de variator la peugeot?Sunt mari cum sunt la SR-urile astea noi sau mai mici?Si ce toba imi puteti recomanda petrnu scuteru meu?Toba cand o cumperi vine cu rolele si arcurile de ambreiaj necesare ei?sau trebuiesc cumparate separat?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am pus toba giannelli. 'eftin - 150 de euro m-a costat :rusinica: . cam rugineste in timp si nu vine cu niciun arc de ambreiaj :D

 

rolele sunt de 16X13 si dupa indelungi probe (vreo 5 seturi de role de diferite gramaje) din care m-am ales cu o pompa de apa rupta - e 300 RON! si nu gasesti alta aftermarket decat de origine, deci ai grija - cea mai buna solutie tehnica au fost rolele de 7gr pe variator malossi. piesele le-am luat de la ei

 

p.s.: setul e 70cc (65cc de fapt) malossi iron cast.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

revin cu o nua problema la Jet force-ul meu!Zilele trecute am avut o problema cu,carburatorul imi arunca benzina afara din carburator(asta sa rezolvat) numai ca ,atunci cand am ajuns la ultima parte a remontarii carburatorului am aut probleme!Deasupra(un pic spre dreapta) surubului care regleaza relantiu am un fel de surub din bronz care "tine" ca sa zic asa doua fire ce vin din pompa de benzina.1 fir cu un papuc mai mare si alt fir cu un papuc ffff mic.Problema a aparut la cel de-al doilea papuc.In timp ce invarteam de dracia aia mica de pilita am rupt fara sa vreau surubu pe care se infileta ea(piulita aia mica si care imi tine acel contact la locul lui).M-am uitat p net si nu am gasit in nici o schema ceva legat de acel surub din bronz.Si acum va intreb:se gaseste aceea dihanie sa o cumpar?daca da ,unde?Mentionez ca jetforce-ul este un model 2008!Nu stiu daca si la celelalte modele anterioare este acel surub.Sper sa fi inteles ce am vrut sa zic si la ce ma refer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos jet :scratch: , sa-l stapanesti sanatos :D

Multumesc , si tu la fel , sa te duca sanatos.

 

e luat de nou ?

E luat de la un prieten , care l-a luat nou. L-a tinut decat 1000 de km si si-a luat ceva mai mare.

Editat de Mr Andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...