Sari la conținut

Ajutor.pompa apa yamaha fzr


c0sminel
 Share

Postări Recomandate

azi am dat apa afara si am bagat antigel.si deodata pfff prin spatele carcasei de la pompa de apa picura.o dau jos sa vad ce e.pun garnitura nimic.si am dat pompa de apa de tot jos si in spate pe parte rotunda care intra in motor are 2 gauri si pe una din aia picura dc?e dus simeringu sau ce masa are?Problema e ca miercuri trebuie sa plec la Piatra neamt la RAR sa ii fac identificarea

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Faptul ca ai mers cu apa a uzat presetupa iar cand ai pus antigelul care are o anumita aciditate a inceput sa curga. In trecut se intampla frecvent chestia asta la Dacii, bagau romanii apa si cand venea iarna bagau antigel, la multi incepea sa le curga pompa si/sau radiatorul.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand lam cumparat nu avea radiator.si la inceput am pus apa distilata dupa am avut ceva probleme am dat o conducta jos si sa pierdut toata apa.si am pus apa de la robinet ca eram nervos cu o garnitura si a ramas cu apa distilata si apa de la robinet.azi am luat antigel ca sa il las pe iarna.si da a inceput sa curga pe la un orificiu din spatele paletei sa zicem asa.....si ce este de facut.se poate schimba ala sau toata pompa?

Nu sunt chiar paralel cu mecanik ca sa pun antigel pur.am luat g12(roz) si am facut 50-50 cu apa distilata

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

cand lam cumparat nu avea radiator.si la inceput am pus apa distilata dupa am avut ceva probleme am dat o conducta jos si sa pierdut toata apa.si am pus apa de la robinet ca eram nervos cu o garnitura si a ramas cu apa distilata si apa de la robinet.azi am luat antigel ca sa il las pe iarna.si da a inceput sa curga pe la un orificiu din spatele paletei sa zicem asa.....si ce este de facut.se poate schimba ala sau toata pompa?

Nu sunt chiar paralel cu mecanik ca sa pun antigel pur.am luat g12(roz) si am facut 50-50 cu apa distilata

 

Nu conteaza ca era apa distilata sau de la robinet, ideea e ca in sistemul de racire se baga doar "lichid de racire", adica antigel combinat cu apa. In privinta pompei ti-a raspuns tng.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...