Sari la conținut

intrebare de inceptor :)


Alexity
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare legata de supermoto pentru o sa fac schimb cu un supermoto :)

 

la ce e bun supermoto? offroad? pentru ce sunt proiectate...?

pot sa ii pun cauciucuri de offroad?

 

care este diferenta intre cross si supermoto?

 

:funny: :funny:

Va iubesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supermoto sunt gandite pentru a satisface o gama mare de dorinte , adica poti merge si pe asfalt fiind confortabila datorita pozitiei pilotului si in acelasi timp ,poti merge si pe un drum forestier fara sa ramai cu fundul paralizat . Ele sunt proiectate pentru mersul pe asfalt in general cu posibilitate de iesire pe drum mai putin bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrie pe youtube 'supermoto' si vezi acolo ;)

Sau mai bine scrie modelul respectiv, sa vezi ce 'poate'

 

cum zice omul de mai sus, numai ca din ce am vazut face fata la mai mult decat un drum forestier, cu toate ca e mai orientata spre asfalt.

 

Parerea mea neavizata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

awww maaan, tocmai vroiam sa zic exact aceeasi chestie. doar ca, mai politicos.

 

oricum, poate omu vrea doar sa mearga relaxat prin oras si nu are ce face cu cbr-ul. e naspa ca nu putem sa ne luam din fiecare cate una.

mi se pare dubios ca nu am gasit crm 2011 pe google. e 4t si are 14 cai?

 

ai putea sa iei in considerare si ca mobrele cu cilindree mica isi pierd din valoare mai repede.

Editat de silencer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa schimbi man f4i pe ''porcaria'' aia..aoleooooo, poate iti da careva cateva capace la urechi sa te trezesti..!! uita-te bine la ala care o vinde ca in postura lui vei fii si tu in cel mai scurt timp tampitzelule''..hahahahahaaa..si poate nu vei mai gasii un prost(ca tine) sa te ajute sa scapi de ea...deschide naibi ochii ca ai ai larg inchisi..si nu zic cu rautate da te-ai saturat de bine, !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca macar un 2t, 4t e cam slab.

daca tot te-ai decis sa iti iei supermoto, ne fiind incepator ai putea opta pentru o clasa mai mare sau cel putin mai performanta ;) 125-250 2t sau 450 4t

roti gasesti undeva la 500euro iar o motoreta dedicata sm undeva la 2000.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare motor are menirea lui..dar nu stai zilnic prin noroaie sa schimbi mere cu pere..!

 

pai tocmai asta e ideea, schimbi rotile si ai alta motoreta cu care poti sa mergi si pe teren, adica mere cu pere, 2 in 1 :D

 

@kevin 77: nu cred ca e ridicol deloc, fiecare merge cu ce are si cu ce ii face placere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa iti arat cum se merge la supermoto cu un 125 ca sa iti iasa ideile astea proaste din cap, vrei???

 

hai sa nu exageram. 14cp vs 120cp

 

pana la urma nu e clar ce vrea omu de la motocicleta. daca vrea consum 2% si nu cara pasager se descurca si cu aia.

in afara de faptul ca e 2011 nu vad de ce ai da atatia bani pe ea. un drz de 400 cred ca e mult mai distractiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, sa nu exageram, 85kg versus 190kg.... nu ma refeream la cei 14 caluti pe care ii scoate trotineta din sicutie... sx-ul de exemplu sare de 40 ;) si merge pe viraje muuult mai tare decat cbr-ul. puse amandoua pe circuit o sa vezi ce distractie iese :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...