Sari la conținut

Bucovina - Bicaz


Postări Recomandate

Iar in poza 4 (sau 5), in care apare un semn de cedeaza trecerea la mijloc, ala e podu ala care in fata, stanga duce catre Borsec,si in dreapta V dornei,iar in stanga semnului e Bicaz ?

in stanga , cum ai spus e bicazul

tot inainte pe pod si dreapta e borsec

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt plimbare

Spune-mi te rog unde e facuta poza 2

 

Iar in poza 4 (sau 5), in care apare un semn de cedeaza trecerea la mijloc, ala e podu ala care in fata, stanga duce catre Borsec,si in dreapta V dornei,iar in stanga semnului e Bicaz ?

 

adriane, nu prea cunosti bucovina, tre sa te scoatem la plimbare la vara. in poza 2 e drumul spre gura humorului. tot inainte urmeaza ilisesti, apoi stroiesti si suceava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

fain road trip! n-ai avut probleme cu motoru pe drum?

s-a ars un bec in bord la vitezometru si cam atat :D ..... am avut noroc fiindca de unul singur nu mi-ar fi fost usor :D

 

Felicitari pt plimbare

 

Spune-mi te rog unde e facuta poza 2

 

Iar in poza 4 (sau 5), in care apare un semn de cedeaza trecerea la mijloc, ala e podu ala care in fata, stanga duce catre Borsec,si in dreapta V dornei,iar in stanga semnului e Bicaz ?

poza 2 e facuta in drum spre Suceava cum vi dinspre Campulung, sa zic vreo 10-15 km de Suceva

si in poza cu cedeaza trecerea e asa cum zici tu

 

adriane, nu prea cunosti bucovina, tre sa te scoatem la plimbare la vara. in poza 2 e drumul spre gura humorului. tot inainte urmeaza ilisesti, apoi stroiesti si suceava.

Exact :D

 

asa am zi s si eu

 

dar stanga de aproape, e bicaz, iar dreapta,aproape e tg neamt cred

 

tre sa-mi fac mobra si sa calaresc zona aia

e superba

 

iasi-pascani-spataresti-gura humorului-campulung-bistrita-cj am facut-o de cateva ori cu mobra

 

si am fost si de la campulung-moldovita (Sadova) - gura humorului,iarasi divin/superb !

 

cand am luat RSV, spre reghin, am luat-o initial piatra neamt- lacu rosu-gheorgheni-reghin (Cu SV ul), l-am lasat la reghin,si inapoi cu RSV prin borsec, am venit pe podu ala din poza,inspre camera (spre camera foto,cum e poza),si am luat-o dreapta apoi (spre tg neamt/iasi etc)

super tare traseul si drumurile foarte bune, inafara de portiunea Lacu Rosu - Gheorgheni, peisajele superbe, multe serpentine prin padure, dar asfaltul execrabil, am crez ca imi rup motoru

 

Frumoasa excursie,la vara deschide un topic poate ne adunam mai multi sa vizitam si restul tari.Multi vor sa mearga dar nu se indura singuri asa cum ai mers tu,bravo ;)

Merci mult, cu cat mai multi cu atat mai bine. Oricum, am avut noroc cu prietena care a fost mai hotarata ca mine cu tripul asta in doi :P . Pana la urma a fost superb!! L-as repeta oricand !!

Editat de rockalex88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...