Sari la conținut

Yamaha r6 2009


yamaha 608
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor. Pe data de 17.01.2013 va ajunge si in garajul meu un r6 ..Posed permis de conducere de 2 ani pentru categoria A. Inainte nu am avut motociclete si din cate am inteles R6 este prea vanos pentru asa ceva din prima! Sunt nebun , inconstient sa incep asa poate dar cu sfaturile voastre pe care le-am gasit pe acest site, precautia,atentia ,putin noroc si cu multe altele sper sa fiu in stare sa stapanesc aceasta frumusete.In cazul in care stiti probleme tipice pentru anul 2009 la r6 astept sa imi spuneti ca sa le previn.Motocicleta are 10.000 de km.Imi cer scuze daca nu am postat cum trebuia . :)post-72185-0-83131500-1357748734_thumb.jpgpost-72185-0-07234000-1357748736_thumb.jpgpost-72185-0-66960000-1357748736_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, nu e asa greu de "stapanit bestia" ideea e ca oricum la turatii joase nu are cuplu/putere...=> ca daca nu o duci in ture mari...nu o sa isi dezvolte puterea=> nu o sa te sperii...deci totul ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Este din 2008 motocicleta. Te-ai interesat daca a fost revopsita ? Galbenul ala pare a fi o alta nuanta fata de original.

ioancornean - este cea din Alba.

Editat de mexykanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e din alba... si in legatura cu km. da avea 1400 de mile daca am inteles bine.. si noanta difera datorita faptului k intr-o poza era lumina flash.. etc iar in cealalte nu ...nu a fost revopsita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Este din 2008 motocicleta. Te-ai interesat daca a fost revopsita ? Galbenul ala pare a fi o alta nuanta fata de original.

ioancornean - este cea din Alba.

E din import sua.

 

Vopseaua e originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioancorean ma bucur sa aud asta.. sper a nu fii o vrajeala ieftina...Nu ma prea pricep deocamdata la motoare..dar am prieten care e "AS" in asa ceva si v-om vedea ce si cum.. O singura intrebare cunosti moto sau ? :)

 

 

Din cate am inteles are semnalizari integrate.. :)

Editat de yamaha 608
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Este din 2008 motocicleta. Te-ai interesat daca a fost revopsita ? Galbenul ala pare a fi o alta nuanta fata de original.

ioancornean - este cea din Alba.

E 2008 luna a 10-a :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si la acestea.. ceva asemanator ca si la masini "dam kilometrajul inapoi " ? Din mile in km sau stiu eu ? :)))

are km reali ! am vrut sa o cumpar si eu in vara asta dar nu am avut atatia bani atunci si de la r1 mi-a fost greu sa trec la r6 din nou ! si am trecut tot la r1 dupa ceva timp avand si mai multi bani ... in fine ! motocicleta e ca noua si suna bestial ! am vrut sa o iau doar pt cauza asta ca e editie limitata ,ca e impecabila si nu a fost folosita decat maxim jumate din ce poate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are km reali ! am vrut sa o cumpar si eu in vara asta dar nu am avut atatia bani atunci si de la r1 mi-a fost greu sa trec la r6 din nou ! si am trecut tot la r1 dupa ceva timp avand si mai multi bani ... in fine ! motocicleta e ca noua si suna bestial ! am vrut sa o iau doar pt cauza asta ca e editie limitata ,ca e impecabila si nu a fost folosita decat maxim jumate din ce poate !

Mersi mult de informatii..Ma simt oarecum super bine :) Multumesc .. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si la acestea.. ceva asemanator ca si la masini "dam kilometrajul inapoi " ? Din mile in km sau stiu eu ? :)))

 

Foarte frumos motorul.Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente! Kilometrajul se poate da inapoi destul de usor daca ai cu ce..cum iti explici ca toate mobrele au in jur de 30000-40000 de km.Pt mine nu a contat ce arata kilometrajul..a contat cum merge motorul si cum arata mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit si-o dat cosma motoru .. dupa 2 (sau 3) sezoane de cand ii scos la vanzare

poti sa stai linistit .. motoru ii neforjat, si el era incepator cand l-a luat (l-a cumparat in state si l-a adus in tara cand s-a intors)

despre km nu stiu cat de reali sunt .. oricum nu prea conteaza, important ii ca motoru sa fie intretinut cum trebe

intreba cineva de toba .. parerea mea e ca suna ok, da' nu te poti astepta la nu stiu ce .. ca-i numa o finala "trasa" peste catalizator (deci tot gatuita)

daca nu-i mare secret, poate ne zici si cat ai dat pe ea (stiu ca cerea cam mult fata de cat "duce" piata pe la noi)

numa' bine si vezi sa n-o tragi prea tare de coada, ca zgarie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...