Sari la conținut

Leduri pentru moto


Maxym
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bn ce sa facem tre' sa ne suportam .. sa va dau si voua cateva exemple http://www.ledunderbody.com/led-motorcycle-light-kits.aspx http://www.plasmaled.com/motorcycle_LED_lights.html Ceva de genu dar mult mai cu gust incercam sa fac eu dar cu cine sa discut taranii de la noi din ro nu stiu decat sa faca misto in loc sa ajute.. daca pot daca nu ciocul mic ...................................

 

 

 

 

Poti inchide topicul am gasit ce aveam nevoie

ms Performance Solutions pt raspunsul la subiect care mi-l ai oferit

 

cu placere! p.s. au dreptate oamenii astia cu gramatica!

 

Sa grabit, gandea schema.

Sti ce nu inteleg eu ? Tu ne-ai aratat un filmulet cu acele ceasurii de bord de la o MASINA nu motocicleta, apoi ne dai acele siteuri in care apar acele motoare cu 309475743 de leduri pe ele. Eu cred ca nici tu nu sti ce vrei sa iti faci la motocicleta. Dar sigur cred ca o sa iti bati joc de ea.

 

SI uite asa se duce pe p**a si motociclismu, apar tot mai multi "pasionatii de moto" X-(

 

tu... esti special ca sa ma exprim asa, mai... "zen"! turometrul nu conteaza daca e auto sau moto, acelasi lucru face, motoarele merg pe aceleasi principii. se duce pe p**a motociclismul? vai de mine! serios? =))) ba mucea, motocilismul este un hobby sau un sport pentru majoritatea! pentru putini (foarte putini) este un stil de viata. cei care traiesc in felul asta crezi ca dau doi bani ca unu' isi ia motor si isi pune leduri pe el sau mai stiu io ce?

 

p.s. orice (dar ORICE) motociclist cu macar un dram de creier in cap nu si-ar cumpara honda f (1, 2, 3, 4, 4i). nici ca incepator si nici ca avansat! ;)

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, ai postat pe un forum care de mult nu mai e populat de oameni intelegatori si dornici sa te ajute. Parerea mea este ca daca vrei iti poti pune leduri si in fund. Trebuie doar sa iti pui mintea putin la contributie si sa folosesti Google cat se poate. Pe youtube cu siguranta gasesti tot felul de tutoriale dar trebuie sa cauti. Multa bafta cu proiectul si sa te bucuri cat mai mult de motoreta ta! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, ai postat pe un forum care de mult nu mai e populat de oameni intelegatori si dornici sa te ajute. Parerea mea este ca daca vrei iti poti pune leduri si in fund. Trebuie doar sa iti pui mintea putin la contributie si sa folosesti Google cat se poate. Pe youtube cu siguranta gasesti tot felul de tutoriale dar trebuie sa cauti. Multa bafta cu proiectul si sa te bucuri cat mai mult de motoreta ta! :mexicanwave:

ai spus bine. trebuie sa-si puna mintea la contributie. s-a ajuns sa fie mai usor sa deschizi un topic nou, decat sa pui mana si sa cauti singurel. netul e plin de idei.

si scuza-ma, la cum scrie omu asta, e jale cu el. daca tot sunteti prieteni, poate-l ajuti putin. si nu ma refer neaparat la gramatica, dar exprimarea e anapoda.

intai ca vrea leduri ca in primul film, apoi a pus linkuri cu leduri pe sub carene, apoi ca le vrea pe carene, dar sa fie pe langa bord. cu ce sa-l ajut? poate el stie ce vrea, dar nu stie sa se faca inteles.

si daca ai nevoie de ajutor pe forum sa-ti montezi leduri pe motor, poate n-ar fi o idee buna sa te apuci singurel de treaba. ii mai dai naibii foc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai spus bine. trebuie sa-si puna mintea la contributie. s-a ajuns sa fie mai usor sa deschizi un topic nou, decat sa pui mana si sa cauti singurel. netul e plin de idei.

si scuza-ma, la cum scrie omu asta, e jale cu el. daca tot sunteti prieteni, poate-l ajuti putin. si nu ma refer neaparat la gramatica, dar exprimarea e anapoda.

intai ca vrea leduri ca in primul film, apoi a pus linkuri cu leduri pe sub carene, apoi ca le vrea pe carene, dar sa fie pe langa bord. cu ce sa-l ajut? poate el stie ce vrea, dar nu stie sa se faca inteles.

si daca ai nevoie de ajutor pe forum sa-ti montezi leduri pe motor, poate n-ar fi o idee buna sa te apuci singurel de treaba. ii mai dai naibii foc.

 

"Prietene" e doar o forma de adresare. Nu stau acum sa fac analize gramaticale sau sa incerc sa schimb pe cineva anume. Din cate mi-am dat seama, primul comment a facut diferenta. Nu mi se pare corect sa te pisi pe visele cuiva doar pentru ca nu se ridica la anumite standarde personale sau stabilite de oamenii din jur. Tipul a posta ce a postat ca sa se faca mai bine inteles. Si mie mi s-a parut dubios mai ales ca ledurile alea de la kilometraj imi aminteau exact de casetofoanele din 90: leduri pe boxe si variatii ale luminilor in functie de bass. Problema e ca de fiecare data cand apare o postare pe forum cineva sare cu gura, se ridica mereu aceleasi probleme gen: vezi ca nu stii sa vorbesti, mai treci pe la scoala, uite asa se duce naibii motociclismul, esti cocolar etc etc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda-i honda, nu ai de ce să-i faci mai multe revizii. cât despre leduri, mai bine îţi tragi o staţie, boxe şi un mp3 player, le legi la baterie, după care dai blană. ledurile le poţi pune pe vizieră, pe interior, să se aprindă după muzică. aş recomanda să pui o baterie mai mare, minim de dacie (o poţi lega cu sârmă pe locul pasagerului). dacă nu găseşti, merge şi un generator de ală autogen, îl legi în spate şi poţi da şi concerte cu aşa ceva.ps. îţi zic din experienţă. şi eu am avut leduri pe cărucioru de butelii, dar le-am scos, că mi-a luat poliţia talonul, nu erau omologate.

aloooooo..mosu tu te iei de casca mea cu leduri.....

 

RUSINE

 

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce va agitati atat....la noi e mai usor sa arunci cu noroi si sa jignesti decat sa incerci sa ajuti.. in fine...aruncati un ochi pe forumurile din alte tari CIVILIZATE si o sa vedeti ca orice idee ai aveat oricat de ciudata ar fi ea...daca e cineva care te poate ajuta la realizarea ei, o sa sa o faca fara sa te critice sa te ia la misto. 80% din cei care au comentat pana acum nu isi schimba singuri un bec in casa de frica sa nu ia foc ceva, asa ca nu au cum sa stie ce satisfactie ai cand iei un pumn de componente electronice le arunci pe o placa de circuit si vezi ca functioneaza...si da..e facut cu manuta ta singurel...nu dai 200 de euro pe un indicator de treapta de viteza cand poti sa il faci singurel cu maxim 10..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge ceva gen...mai ziceau baietii mai sus de boxe si baterie de dacie..combinatia perfecta

http://www.youtube.com/watch?v=Yd3hzYAJzOo

 

foarte tare

 

vreau si eu

 

oare se acreste varza ma repede daca le pun in butoi????

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine desi nu am vrut sa mai intru pe topicul asta mi- au trimis mail yahoo ca sa ma anunte ca a fost comentat si am intrat de curios sa vad ... Acum va raspund fiecaruia .

 

 

 

 

 

Bine desi nu am vrut sa mai intru pe topicul asta mi- au trimis mail yahoo ca sa ma anunte ca a fost comentat si am intrat de curios sa vad ... Acum va raspund fiecaruia .

In primul rand Don

Performance Solutions am postat e adevarat incorect gramatical desi nu asta era gandul meu atunci sa fiu atent la ce scriu sa fie cat mai corect nestiind ca sunt controlat | :D dar nu e o problema discutam cat mai elevat posibil, deci am fost pe la scoala si am facut si gramatica ... asa ca pe viitor o sa fiu mai atent

Acum pentru tine :D prietene

happymansmiling Ms de intelegere nu ma asteptam la o asa reactie tinand cont ca e un site de motociclisti am postat aici crezand ca a mai incercat cineva .. imi trebuie o sugestie asa cum performance solution mi-a si dat-o nu e vorba ca imi era lene sa caut altundeva dar cand vrei sa iti faci ceva la moto binenteles iti indrepti privirea spre un site de moto parerea mea ... dar nu e stres ca am scris pe un site de electricieni si din 2 mesaje am aflat ceea ce aveam nevoie .. Iti doresc bafta si la fel ca mine sa te bucuri cat mai mult de motorul tau

 

Acum pentru domnul

gabyshor Pentru ca esti de o inteligenta rara ... m-as bucura sa imi fi fost tu profesor de gramatica presupun ca lucrezi cadru didactic de nu intelegi nimic din ce am scris eu ... Dar nu te stresa o sa explic pe intelesul tuturor .. In preimul mesaj nu am dat detalii despre leduri cum ca unde as vrea sa le pun exact sau stiu eu ce pentru ca nu am vrut sa lungesc povestea dar mai tarziu a fost necesar pentru ca exista si persoane ca tine mai curioase asa... Am spus si ma repet in primul filmulet era un turometru da in care apareau leduri la omul ala in turometru si am explicat suficient de clar pentru unii ca asa vreau si eu sa imi faca ledurile dar nuu intr-un turometru ca undeva in "poponeata" unde vreau eu sa mi-le pun ... Dupa asta au intervenit altii probabil tot din gasca ta ca numai cocalari pun leduri ca plm ... am postat cateva link-uri prin care am vrut sa arat ca sunt unii care le-au facut ca un ozn eu vreau altceva dar tu cum era de asteptat nu ai inteles... apoi altul m a intrebat unde vreau sa le pun in lateral si i am pus o poza sa vadae unde ....... ca na, nu rezista curiozitatii...

 

Acum pentru

SEBYK Din comentariul tau numai un copil necioplit nu isi poate da seama ca esti un om cu experienta si cunosti o gama larga de oameni din alte partii care da cum ai spus tu nu te critica daca pot de ajuta daca nu nu .. dar noi suntem romani :D:D Respect domSEBYK

 

I-ar acum

mianmar23 Iti multumesc pentru sfat o sa vad pana la urma ce fac mie imi trebuia doar sa stiu cum se poate rezolva adica nu stiam ca imi trebuie turometru pe leduri dar am aflat :D urmeaza sa il construiesc si daca imi reuseste o sa postez o poza :D cu ce am facut daca nu nui nimic am salvat romania de cocalari cu leduri :DD

 

"in cazul unor greseli gramaticale imi cer scuze :D"

Editat de Maxym
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu placere! p.s. au dreptate oamenii astia cu gramatica!

 

 

tu... esti special ca sa ma exprim asa, mai... "zen"! turometrul nu conteaza daca e auto sau moto, acelasi lucru face, motoarele merg pe aceleasi principii. se duce pe p**a motociclismul? vai de mine! serios? =))) ba mucea, motocilismul este un hobby sau un sport pentru majoritatea! pentru putini (foarte putini) este un stil de viata. cei care traiesc in felul asta crezi ca dau doi bani ca unu' isi ia motor si isi pune leduri pe el sau mai stiu io ce?

 

p.s. orice (dar ORICE) motociclist cu macar un dram de creier in cap nu si-ar cumpara honda f (1, 2, 3, 4, 4i). nici ca incepator si nici ca avansat! ;)

 

 

"p.s. orice (dar ORICE) motociclist cu macar un dram de creier in cap nu si-ar cumpara honda f (1, 2, 3, 4, 4i). nici ca incepator si nici ca avansat! ;)"

Si semnatura asta ce vrea sa insemne ?

Speed kills!

Ride a Honda and live forever!

 

Da ba se duce cu toti "fanii" de moto. Sau si tu esti cumva unu dintre aceei baieti, cu banii multi care va intalniti in parcare la Victoria cu multe pitzipoance care atarna pe banii vostri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ba se duce cu toti "fanii" de moto. Sau si tu esti cumva unu dintre aceei baieti, cu banii multi care va intalniti in parcare la Victoria cu multe pitzipoance care atarna pe banii vostri ?

 

observ in "glasul " tau un pic de invidie....LA "PIZDIPOANCE..........ce ...e pe bani tai...... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-a zis ca esti invidios inseamna ca "a luat foc"? Si ca sa fiu ON TOPIC omu' face ce vrea cu motocicleta lui, daca vrea isi pune pe toata motocicleta led-uri sa arate precum camioanele din reclama de craciun la coca-cola.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-a zis ca esti invidios inseamna ca "a luat foc"? Si ca sa fiu ON TOPIC omu' face ce vrea cu motocicleta lui, daca vrea isi pune pe toata motocicleta led-uri sa arate precum camioanele din reclama de craciun la coca-cola.

Ok sa isi puna, nu i-a interzis nimeni nimic. Doar ca asta e un forum, si fiecare isi poate spune parerea dupa bunul plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as sponsoriza un proiect in care cineva iti ciordeste mobra si iti pune LED-uri multicolorate pe ea fara voia ta. Da ti-o aduce inapoi pe urma. Asta ca sa vad cati useri ar da bani sa o readuca la starea ei initiala, fara LED-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...