Sari la conținut

Ce planuri de calatorii aveti?


Vizitator ala cu F-ul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 327
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ala cu F-ul

Orice ar fi, prima plimbare in primavara o facem spre Mureseni. Reeditam plimbarea pe care am facut-o de Pasti. ;)

Editat de liviugsx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, inteleg, ne privezi de placerea de a merge pe la Brosteni...

numai ca eu as coborâ pe la praid-gheorgheni-ditrau-borsec. Pentru Praid-Borsec girez calitatea drumului. Un popas peste noapte in zona aia e binevenit.

Si iarna e un sfetnic bun!

Pana atunci, duminica asta GH-Sadova-Vatra Moldovitei-Vama-GH pentru mine.

Daca tine vremea tot asa.

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

As fi iesit si eu la o plimbare cu voi, dar am bagat banet in mai multe piese si ma limitez doar la a astepta poze din plimbarile voastre. Drum uscat si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai Liviu, ca fara tine nu se anima topicul.

Eu nu iert nici o duminica 20.10-Valea Strajii, 27.10-GH-Moldovita-Sadova-VD-Rosu.

Propuneri pentru 2 sau 3 Noiembrie?



am gresit, am vrut sa zic nu se anima motoarele pe virajate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

:) Vad si eu ca sezonul asta se incapataneaza sa ne mai dea o sansa la plimbari. As iesi si eu, dar motocicleta imi este la pielea goala. Sper ca vremea sa fie ingaduitoare cu mine si sper sa termin cat mai repede lucrul la ea. Daca totul decurge normal, maxim pana pe 20 noiembrie ar trebui sa fie gata. Cand am inceput lucru la ea m-am gandit ca am vreo 3 luni la dispozitie, dar am reusit sa fac totul in vreo sapt, mai am carenele si schimbatu lantului. Probabil lantu si placutele le voi lasa pe primavara odata cu schimbu uleiului. Pana una alta va urez distractie placuta, drum uscat si fara incidente.



Pe 17.11 ma gandesc la o plimbare pana in Muresenii Bargaului. Daca vremea va fi buna, voi pleca la ora 9:30 din parcare centrala din Radauti. Cine vrea sa se alature plimbarii, este invitat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Nu mi-am luat inca nimic echipament, am investit foarte mult sa fac motocicleta. Dar ca o ultima plimbare pe anu' asta, ma gandesc sa o fac pe asta. Nici eu nu sunt 100% sigur daca voi urca pana in Bargau. Macar un Mestecanis sa vad cum se comporta mobra. Dar daca vremea-i ciudata ma las pagubas. Oricum trebuie sa o pregatesc in graba, pentru ca de abea joi imi vin carenele. Sa speram ca vom fi mai multi si vremea va fi cat de cat buna, dar sansele sunt slabe :( Salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Eee! Sunt calit de la plimbarile pe care le faceam la - 12 grade prin iarna (februarie). ;) Mai vedem ce va fi, dar cred ca de data asta pot spune pe bune GATA. Ploaie, frig, glod... Chiar daca voi iesi duminica la plimbare, va fi ceva scurt (maxim Radauti sau Putna). Duminica nu aveam de unde sa stiu ca la cateva ore dupa ce voi posta vremea o va lua razna. Daca ies prin zona am sa va sun pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Financiar nu stau chiar minunat, dar de o plimbare scurta todeauna este loc. Daca mai prind vreun amator de plimbare de la mine, as merge pana la baciu. ;) Ne auzim la un tel de timineata daca merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

@c0sminel foarte calduroasa, confortabila... Per total a fost o plimbare frumoasa, numai ca politia si oprilile pe care le-am facut de zeci de ori mi-au pus nervi la incercare. Am cedat si eu si permisul! :) Pana in primavara este timp de meditatie si de revenire la sentimente mai bune. Asa ca pentru mine sezonul s-a inchis. Ne auzim in primavara! Bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci pana la urma am facut o ieseala pana la V Dornei, fara incidente dar cu prea multe intreruperi.

Totul a culminat cu masa de la Popasul Baciului unde din 110 minute pot spune ca sigur 50 minute au fost irosite la discretia ospataritei.

Curand nu mai intru acolo, aviz colegilor de ture.

Ah da, Liviu ceva mai echipat, dar si de soare ne-am bucurat (la amiaza am avut 18C). Si Adelinei ii trebuie echipament, Budulica taichii.

 

Cateva poze:

post-57095-0-03745800-1384738584_thumb.jpg

post-57095-0-45656900-1384738610_thumb.jpg

post-57095-0-30015700-1384738651_thumb.jpg

post-57095-0-05301100-1384738695_thumb.jpg

post-57095-0-78928900-1384738710_thumb.jpg

post-57095-0-63217100-1384738728_thumb.jpg

post-57095-0-41535400-1384738759_thumb.jpg

post-57095-0-76997500-1384738773_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

True... Multumim pentru poze! :eek:



P.S: Astept sa vina vara sa revin la tinuta mea de strada, nu imi sta prea bine inbracat in motociclist. Tot mai buni slapi si pantaloni scurti :tempted: , dar sa nu creada lumea ca nu sunt serios si vorbesc prosti, renunt la slapi. Pazea ca la urmatorul radar voi incerca 216 in treapta I -a. :mexicanwave:



Sezonul s-a terminat cu o ultima plimbare de 1 decembrie, o traditie deja.
In seara asta am stat de vorba cu un prieten si am pregatit deja 2 plimbari pe la anu:

- 10-11 mai, Radauți - Mureșeni Bârgăului

- 26-27 iulie, Radauți - Lacul Roșu

Vor mai fi multe, dar astea 2 100% sigure.
O iarna usoara!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Numai decat trebuie sa ne intalnim pe undeva la un papanas, numai sa treaca iarna asta. De duminica numai la plimbare imi sta gandul, intru in depresie.

 

Astazi fiinca am stat toata ziua in pat, mi-a fatat mintea o idee beton (zic eu). O plimbare de 650 km si multe locuri de vizitat. Plimbarea va fi pe 26-27 iulie. Plecarea va avea loc din Radauti la orele 10:00 prin Palma - Vatra Moldovitei - Sadova - C-lung, aici vom face o mica pauza pe Rarau dupa care ne vom continua drumul mai departe, Vatra Dornei - Mureseni Bargaului cu o pauza la barajul Colibita - Bistrita - Reghin - Gheorgheni - aici va fi si ultima oprire pe sambata. Duminica plecam spre Bicaz cu oprire pe la Lacul Rosu dupa care vom purcede inspre casa prin Poiana Teiului - Pipirig.

 

Multe locuri de vizitat, multe bucate de gustat, drum lung de plimbat... ;)

 

Cine se baga?

 

Sa nu aruncati cu parul, am postat de pe acum ca toata lumea sa fie pregatita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...