Sari la conținut

Romanian Harlem Shake


DIN
 Share

Postări Recomandate

take it or leave it?

asa cum am fost torturat cu zeci de gunoaie muzicale? asa cum acum abia ma faci slalom printre gancacanam stile ala?

nu-i tot una... hai sa incurajam trendul de a lua apararea tipologiei coco jambo si o sa intram in magazine cu dopuri in urechi... ca deh... nu putem fi ingraditori cu placerea altuia chiar daca ne scoate sange pe urechi... in schimb daca eu ascult muzica... cei 90% care-s pro sake si alte minuni o sa se ia de mine ca nu le place...

 

ce draqu am avut eu tupeu sa-i zic taximetristului ca nu-mi plac manelele? sau soferului de autobuz? ok cu autobuzul a fost mai demult....

 

lasa sa ne umplem de macarene si lambade pana nu o sa le uitam si scapam de ele niciodata...

 

iar cei care sunt copii... pai asta-i educatia? harlemu', latrino?

si me mai miram de situatia sociala in care suntem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Romanii imbatranesc repede, probabil sunt de vina societatea si viata grea. N-ai ce-i face.

Dar, atentie ca meme-ul e considerat mort din 13 februarie; sa nu va faceti de ras ca niste slowpoke. Internet is serious business.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

take it or leave it?

 

asa cum am fost torturat cu zeci de gunoaie muzicale? asa cum acum abia ma faci slalom printre gancacanam stile ala?

nu-i tot una... hai sa incurajam trendul de a lua apararea tipologiei coco jambo si o sa intram in magazine cu dopuri in urechi... ca deh... nu putem fi ingraditori cu placerea altuia chiar daca ne scoate sange pe urechi... in schimb daca eu ascult muzica... cei 90% care-s pro sake si alte minuni o sa se ia de mine ca nu le place...

 

ce draqu am avut eu tupeu sa-i zic taximetristului ca nu-mi plac manelele? sau soferului de autobuz? ok cu autobuzul a fost mai demult....

 

lasa sa ne umplem de macarene si lambade pana nu o sa le uitam si scapam de ele niciodata...

 

iar cei care sunt copii... pai asta-i educatia? harlemu', latrino?

si me mai miram de situatia sociala in care suntem...

acum cateva zile am venit din cuba.

v-ar trebui acolo cateva zile sa invatati ce e atitudinea.

sa vedeti ca oamenii care o duc mult mai greu ca voi, care muncesc mult mai mult si pe nimic, zambesc mai tot timpul.

 

confunzi mate, confunzi bucuria de a-ti exterioriza stresul o juma de ora cu nesimtirea unuia care iti sparge urechile cu manelele.

nu-i tot una.

si iti place pink-floyd?, o stii p-aia cu "teachers leave the kids alone!"?

se aplica!

educatia nu consta in a ma obliga pe mine sa ma duc la opera sau la teatru, unde, sincer sa fiu, ma ia somnu'.

zi-mi ca sunt incult. nu ma supar. ma plictiseste "arta".

lasa-ma sa fac ce vreau in timpul meu liber, si o s-o fac fara sa te deranjez.

nu ca m-ar interesa ceea ce crede pleava despre mine, dar sunt unii care se inhiba la "judecati d-astea" de tanti aglae care-ti face morala dupa ce ai in plasa cu care vii de la piata.

 

mkl,

romanii nu imbatranesc repede. sunt morti all right!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-ma sa fac ce vreau in timpul meu liber, si o s-o fac fara sa te deranjez.

 

asta-i tot ce cer...

dar nu...

in youtube am primit recomandare azi (adineauri) harlem shake pokemon...

nu am vazut (de pe contul asta) nici un filmulet... cu tremuriciul harlem.

 

nu am treaba cu gusturile altuia atata vreme cat nu-s contaminante...

si oricum sunt si eu liber sa-mi dau cu parerea, nu numai cei pro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva zile am venit din cuba.

v-ar trebui acolo cateva zile sa invatati ce e atitudinea.

sa vedeti ca oamenii care o duc mult mai greu ca voi, care muncesc mult mai mult si pe nimic, zambesc mai tot timpul.

 

confunzi mate, confunzi bucuria de a-ti exterioriza stresul o juma de ora cu nesimtirea unuia care iti sparge urechile cu manelele.

nu-i tot una.

si iti place pink-floyd?, o stii p-aia cu "teachers leave the kids alone!"?

se aplica!

educatia nu consta in a ma obliga pe mine sa ma duc la opera sau la teatru, unde, sincer sa fiu, ma ia somnu'.

zi-mi ca sunt incult. nu ma supar. ma plictiseste "arta".

lasa-ma sa fac ce vreau in timpul meu liber, si o s-o fac fara sa te deranjez.

nu ca m-ar interesa ceea ce crede pleava despre mine, dar sunt unii care se inhiba la "judecati d-astea" de tanti aglae care-ti face morala dupa ce ai in plasa cu care vii de la piata.

 

mkl,

romanii nu imbatranesc repede. sunt morti all right!

 

Like!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-ma sa fac ce vreau in timpul meu liber, si o s-o fac fara sa te deranjez.

 

asta-i tot ce cer...

dar nu...

in youtube am primit recomandare azi (adineauri) harlem shake pokemon...

nu am vazut (de pe contul asta) nici un filmulet... cu tremuriciul harlem.

 

nu am treaba cu gusturile altuia atata vreme cat nu-s contaminante...

si oricum sunt si eu liber sa-mi dau cu parerea, nu numai cei pro...

corect,

dar nu o face ca mama: uite si la pitzipoanca aia cum se imbraca...

e distructv.

 

si eu zic sa te uiti cel putin o data. stii ce vezi?

uite-te la fetele celor care se zguduie.

zambesc.

nu-ti place aia?

eu mor sa vad oameni care zambesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaahha si eu zmbesc. dar la altceva....

si se aplica si invers. unde zabbesc eu se incrunta altul.

numai ca preferintele mele 'ciudate' pentru altul nu-s pe toti pomii, in toate statiile pa din magazine, in autobuze si prin toate masinile cu statii mai puternice decat cp ai vehicolului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaahha si eu zmbesc. dar la altceva....

si se aplica si invers. unde zabbesc eu se incrunta altul.

numai ca preferintele mele 'ciudate' pentru altul nu-s pe toti pomii, in toate statiile pa din magazine, in autobuze si prin toate masinile cu statii mai puternice decat cp ai vehicolului...

 

cui ii pasa unde-s preferitntele tale?

e suficient ca ti le-ai gasit si esti fericit. sau te face fericit ca altii nu te inteleg?

fericit e cel care nu cere voie sa fie fericit.

asta-i tot. vreau o lume in care fiecare dintre noi sa fie fericit, nu doar eu.

si daca harlem coo-coo sau dansul pinguinilor ii face fericiti. la naiba! lasa-i sa se bucure.

imi place sa-i privesc.

fericire pura, fericire 100%.

pentru cateva momente uita ca benzina e prea scumpa.

 

credeti in iad / rai?

well, exista.

vestea buna e ca raiul e aici pe pamant.

vestea proasta e ca si iadul e tot aici.

 

atitudinea noastra ne face indirect sa alegem sa traim in rai sau iad.

think about this.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cui ii pasa unde-s preferitntele tale?

oki, atunci este perfect. ne-am inteles.

 

ce-mi pasa mie de preferintele altuia???????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

that's rite.

dar trebuie incurajat ceva ce-l face fericit pe cel de langa tine. asta inseamna ca va privi cu alti ochi o greseala de-a ta din trafic, lumea ar fi mai buna.

howdy mate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

that's rite.

dar trebuie incurajat ceva ce-l face fericit pe cel de langa tine. asta inseamna ca va privi cu alti ochi o greseala de-a ta din trafic, lumea ar fi mai buna.

howdy mate!

sa inteleg ca ar fi trebuit incurajat ted bundy ca deh... era fericit cand taia gaturi?

te inteleg, dar ma inteleg si pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii, care se vroiau niste spirite libere odinioara, au ajuns niste mosnegi cu principii invechite si mentalitati comuniste. Au ajuns exact mosnegii pe care-i suparau in tinerete cu zgomotul tobelor. Exact ca mosnegii care odinioara blamau Rock-ul, tatuajele, topless-ul in Vama..

Ce e rau in a te distra, in a-ti descreti fruntea macar pentru cateva clipe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma distrusule. Una e sa tai gaturi, alta e sa pui videoclipuri pe yutub. E o diferenta. Ca intre omucidere si pus videoclipuri pe yutub. Dumbass.

Dumbass, educatia facuta de latrino, greceasca, manele, coco jambo, ect a dus la aparitia societatii cretino-retarde din ziua de azi.

cu drept de vot si care ia decizii in numele meu si-mi complica existenta.

 

distrusule, daca mie nu-mi place aqua sau thalia este pentru ca au educat generatii de tineri. si trendul se pastreaza si se modernizeaza.

dar esenta ramane acceasi. visati la civilizatie dar luati apararea alora care se straduies (probabil cu bani de la cinestie ce organizatie guvernamentala secreta) sa se asigure ca nu se va intampla...

 

vars matele din mine cand ma gandesc la muzica din ziua de azi.

muzica a fost ceva eliberator, educativ, care a deschis orizonturi si a incantat generatii.

si acuma... praf si pulbere. voma aia abjecta de cacanam are miliardul de vizite? jalnic...

 

si asta de la niste cantareti care nici nu stiu sa cante fara un studio in spate.

care nu au mesaj, scop sau ceva de transmis decat nr de cont in care sa le intre banu lor si corporatiilor care au platit un pic si castiga de mii de ori.

 

btw, tine-ti limbajul in frau.

am dreptul sa ma exprim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii, care se vroiau niste spirite libere odinioara, au ajuns niste mosnegi cu principii invechite si mentalitati comuniste. Au ajuns exact mosnegii pe care-i suparau in tinerete cu zgomotul tobelor. Exact ca mosnegii care odinioara blamau Rock-ul, tatuajele, topless-ul in Vama..

Ce e rau in a te distra, in a-ti descreti fruntea macar pentru cateva clipe?

ipocrizia si frustrarea oamenilor nu va disparea niciodata

unii sunt limitati, cred ca arta e doar opera sau picasso...nestiind ce e ala graffitiul sau battle`ul

harlem shake, facut in birou de corporatii mari = cocalari care n`au luat bacu pt unii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca ar fi trebuit incurajat ted bundy ca deh... era fericit cand taia gaturi?

te inteleg, dar ma inteleg si pe mine.

daca nu intru peste libertatea altuia, trebuie sa ma intelegi, sau nu, sunt fericit doar daca ma ignori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n`am chef sa citesc tot, dar unii s`au impotrivit organizarii unui harlem shake?

nu as vrea sa particip in mod exceptional, dar ma amuza unele clipuri de pe utub

 

daca ceva nu te incanta, incearca sa`l ignori nu sa`l ridiculiizezi

 

oameni batosi fara simtul umorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de impotrivit... nu, doar daca nu apare jandarmeria...

au fost insa facute comentarii pe ema. ca pe orice thread.

unu zice una, altul comenteaza si... suntem la pagina 3. multe pagini innainte, doar este un subiect cu j-de mii de vizualizari pe net.

chestii reale, grave si importante au 100 - 200 de vizite. ca exista miliarde de vizite pe tot felul de nici nu stiu cum sa le zic...

un mic exemplu...

Aqua - Barbie Girl by AquaVEVO2 years ago73,805,347 views asa la repezeala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

vorbeai ceva de ignorat?

se vede ca "you practice what you preach".

 

si esti libertarian ca unu de la guvernare care zice una si face alta. se vede de fapt in posturile tale asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa`ma cu aqua, o dam in gaysme...si harlem shake`ul asta a cam luat`o razna, unele faze sunt caterinca, altele penibile

de gangnam style sa nu pomenesc ala are cu mult peste miliard...

 

cu o floare nu se face primavara, pt noi? asflat cald si uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbeai ceva de ignorat?

se vede ca "you practice what you preach".

 

si esti libertarian ca unu de la guvernare care zice una si face alta. se vede de fapt in posturile tale asta.

ai mah jerry, ce dreaq? n -am nimic cu tine. mi-a placut termenul nu faptul ca te-a jignit.

am voie sa zambesc.

 

apropo, tu zambesti asa din cand in cand?

parca te vad ca o stafida sub casca aia.

 

lasa-l dreaq de stres ca e viata scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot n-am avut de lucru si m-am bagat pe topic, vin cu o ultima lamurire:

Nu am nimic impotriva distractiei, a relaxarii, etc. Daca initiatorul topicului ar fi convocat motociclistii la el in sufragerie, la o intrunire moto sau intr-o crasma, m-as fi bagat si eu. Ar fi fost un harlem pe cinste, mai ales dupa ce m-as fi imbatat eu.

Cu totul altceva e sa chemi motociclistii din romania in Piata Constitutiei, ziua mare, sa dea din poponeata, doar pentru ca ti se pare tie ca ar fi cul sa ajunga si motociclistii la "Ca(n)-Ca(n) tv".

Salut orice manifestare publica motociclistica in folosul comunitatii moto, in folosul tarii sau al celor batuti de soarta. Insa nu vad cui ar folosi o chestie gen Harlem Shake. Vad ca penibilul tinde sa ajunga la rang de virtute, dar intr-o asemenea tara, nici nu ma mir...

 

Intr-unul din drumurile mele cu motorul, fiind impreuna cu un prieten drag, treceam prin sate mici, aflate prin muntii Bucovinei. De multe ori copiii ne faceau cu mana iar noi le raspundeam din goana motoarelor. Cand ne-am oprit, printre alte lucruri pe care le-am vorbit, prieteul meu a zis: "Noi suntem pentru copiii aia ca niste cavaleri in armuri."

Cred ca prietenul meu a avut dreptate. Poate chiar asta suntem. Noi, voi, cei cu febra drumului in suflet, cei care isi umplu inima cu asfalt si cu departari. Voi, motociclistii, sunteti ultimii cavaleri, fie ca va place sau nu. Reprezentati un simbol, simbolul libertatii, de cele mai multe ori prost inteles.

 

Ma consider si eu un motociclist. Nu pentru numarul de kilometri, sau pentru caii-putere de sub sa. Sunt si voi ramane motociclist atata timp cat voi fi demn si cat timp voi sti sa-mi castig respectul comunitatii din care fac parte.

 

Pe cand o adunare a motociclistior din Romania in Piata Constitutiei pentru o Romanie normala? Imi iau liber de la munca si vin.

Editat de pasquinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca tu vezi lucrurile prea rigid.

 

nu crezi ca e posibil sa fii si motociclist si sa dai si din fund?

tu ai cantat vreodata in casca sau ti-a fost teama ca te auzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...