Sari la conținut

SOFT ENDURO MONTEORU EP 2 ,,SI MAI ANTRENATI,,


Postări Recomandate

SALUTARE ENDURISTI .Asa cum incerc sa va obisnuiesc in fiecare an cu o cursa nu de HARD ENDURO .anul acesta avem 42 km bine markati,mai bine markati un traseul 90% nou in stilul sus jos stinga dreapta nu f greu sa poata toata lumea chiar si cei mai putin pregatiti.La editia de anu asta avem mai putini km dar vom da 2 TURE numai cine da 2 ture punkteaza in asa zisul clasament considerid ca ei vor pe podium. DECI 2 TURE X 42 KM REALIMENTAREA LA LINIA DE START.   COSTUL ESTE DE 125 RON DE PERSONA In care intra 5L DE BENZINA LA REALIMENTARE  MASA FESTIVA  TRASEU  APA SI REDBULL DIN BELSUG . DIFICULTATE TRASEU, MEDIE ! ROG FIECARE PARTICIPANT SA AIBA BANI SI TELEFON LA EL,ESTE SEMNAL PESTE TOT. MAI MULTE DETALI LA NR 0766.322.594 TEO. CURSA SE DESFASOARA DOAR SIMBATA 23 MARTIE 2013

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mi as dori si eu :D ... dar nu cunosc dificultatea.. adica ce inseamna mediu.. daca pot face fata cu xf ul meu :D (daca rezolv problema tehnica pana atunci :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi as dori si eu :D ... dar nu cunosc dificultatea.. adica ce inseamna mediu.. daca pot face fata cu xf ul meu :D (daca rezolv problema tehnica pana atunci :D )

nu. chiar daca e soft nu. un pic de noroi la monteoru si trebuie doua atv-uri ca sa fi scos din traseu.

 

PREZENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata !doar benzi ! Husaberg only !benzina intra in pret cea de la alimentare.ptr 2 t fara ulei isi aduce fiecare.traseul este 100% carare.dificultate mediu adica B ul din campionat.maxim B !

 

Nu exista zone cu noroaie sa ramii in ele,eu am facut traseul si pe zapada(cu cuie).si daca ploua traseul este pe frunza carare mica de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa platim licenta si asigurare?

Anul trecut nu a fost cu d-astea, nici n-are rost, de fapt e o intalnire prieteneasca. Bine Teo!! asa de incalzire dupa iarna asta! (desi am iesit si noi cu cuie sau fara cand s-a putut). Asteptam un traseu bine marcat si fara benzi vechi in zona care sa ne induca in eroare-sper ca ai fost ecologist si ai indepartat vechiturile (stii ca unii s-au ratacit nasol anul trecut). La ce ora vrei sa dai startul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la monteoru...de la paducel :)


Cateva poze de la editia anterioara ... Si va asteptam in numar cat mai mare la cea de anul aceasta :)



:D

post-69365-0-82908100-1362495550_thumb.jpg

post-69365-0-33740400-1362495643_thumb.jpg

post-69365-0-86333400-1362495649_thumb.jpg

post-69365-0-57085600-1362495659_thumb.jpg

post-69365-0-49445300-1362495675_thumb.jpg

Editat de Giubi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

312349_4561247303515_2100946529_n.jpgHahahah... suzuki drz400s ... este un dual sport dar l-am pregatit mai mult de enduro decat de strada... cauciucuri cramponate, am redus din greutate... etc... ma mir ca nu stii ce este:)) nu e atv. 135kg si 40 cai

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI CU DRZ -ul

Chiar as vrea sa vad cum se descurca un DRZ la enduro (nu hard enduro) si poate asa se mai curma din controversele legate de acest sport.....

Fi tu acela .... take one for the team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as fi cu mare placere , chiar daca nu am nici cea mai mica experienta :)) adica in afara de cateva iesiri prin padurile de pe langa bucuresti nu prea am facut DAR pt distractie si de ce nu un pic de experienta m-as baga... acum sa vad daca am cu ce sa duc mobra acolo ca pe ea nu merg nici batut :) asa ca fac apel acum la cei care se duc si mai au un loc pe remorca, impartim benzina dar sa ma ajute sa imi duc si eu motoreta acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Intrebare-ntrebatoare !

In primul rand, primiti castraveti :) ?

N-am fost pana acum la nici o astfel de competitie :), insa ca si cazul lui alecs_1000rr tare mi-ar placea. Am inceput anul trecut, si am vreo 10-15 iesiri la activ, d-astea soft, Cheia - Poiana Stanii - Cabana Cicas, pe traseul de picior.

Acum, eu ce as vrea sa va intreb este: am vreo sansa sa ma dau pe traseul asta, sau ceva asemanator pe la Monteoru we asta, we viitor ? Sa nu fiu chiar penibil acolo cu voi :) Se da cineva pe acolo we asta ? Ca as veni si eu sa vad ce si cum.

 

Altfel, alecs_1000rr, daca te hotarasti, si ne primesc baietii, noi inchiriem o remorca we ala (23-24) si mergem; am mai avea un loc si pentru tine probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre care vb??? :)) ca daca vb despre KTM-ul lui vlad inteleg ca zici racheta ...dar daca zici de a mea as zice ca e departe de a fi racheta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...