Sari la conținut

Intrebare .


vik55
 Share

Postări Recomandate

Sal .

 

Am si eu o intrebare pt voi....? unde in afara de Bavaria normal [ nu pot sa deranjez pt asemenea nimicurii ] in Bucuresti mai este vreun service / mecanic care se pricepe la BMW -uri sa imi schimbe si mie lichidul de frana fata /spate si sa raman si cu ABS dupa aceasta operatiune si uleiul de la cutie .

Din pacate am gasit / incercat si pe aici pe site niste mecanici care se autointitulau mecanici cu service , ducundu-ma pana acolo am fost nevoit sa intorc repede si sa plec , cred a si eu care sunt un novice am acsa in debara niste scule mai profesionale .................

Astept recomnadarile celor cunoscatori .

Toate cele bune .

Vik.

 

*moto [ Bmw / R 1200 Rt 2008 ] .

 

** lichid frana

*** lichid ambreiaj

****ulei cutie

 

Multam .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

 

Am si eu o intrebare pt voi....? unde in afara de Bavaria normal [ nu pot sa deranjez pt asemenea nimicurii ] in Bucuresti mai este vreun service / mecanic care se pricepe la BMW -uri sa imi schimbe si mie lichidul de frana fata /spate si sa raman si cu ABS dupa aceasta operatiune si uleiul de la cutie .

Din pacate am gasit / incercat si pe aici pe site niste mecanici care se autointitulau mecanici cu service , ducundu-ma pana acolo am fost nevoit sa intorc repede si sa plec , cred a si eu care sunt un novice am acsa in debara niste scule mai profesionale .................

Astept recomnadarile celor cunoscatori .

Toate cele bune .

Vik.

Multam .

Esti cu ia in garantie?

 

Daca nu, ti-am pus pe mes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic :

lichidu se schimba la fel ca la masina ( e acelasi sistem )

eu nu am schimbat inca la mobra cu ABS dar la celalalte e relativ simplu .

 

Incearca si la un service auto mai dotat si explica-le ce vrei . poate te vor ajuta ei . Sistemu e acelasi .

uleiu in cutie cred ca il poti schimba si tu . e simplu .

 

Succesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura chichita la BMW este ca trebuie pus contactul ca sa mearga franele. In rest se aeriseste la toate bleederele, ca la orice sistem de franare.



Centrala de ABS de sub sa, se umple si ea cu lichid si se aeriseste. Separat pt fata si spate.

Nu e nevoie de niste scule sau instrumente foarte speciale: inbusuri, torxuri, inelare de 10, furtunas transparent, un dorn pentru scos placutele, un cleste pt siguranta, carpe si lichid de frana.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pentru aceasta operatie il poti contacta pe Patrick de la Ambulanta Moto .

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...