Sari la conținut

Aprillia RS 125 2008


Postări Recomandate

Alta problema in seara asta. Am pus-o pe cric...era pamant jos...si POC. S-a spart carena un pic in zona semnalului si a sarit si o bucatica.Cu ce o pot lipii fara sa mai vopsesc carena din nou?

Cum fac sa imi pun niste crash-paduri?Se gasesc de cumparat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuuu

 

Ba da ne sparge shalamu asta,cine il pune?ca mai e si pe alte topicuri.

On da-i un särci si aici pe forum,era un topic in care omu zice ca confectioneaza crash-pad-uri dupe orice tip de moto.

Off hai ca ma sparg in figuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS-ul are cilindru acoperit cu nicasil daca sa rectificat ceva poti sa arunci setul si sa-ti iei unul nou.S-a incercat montarea unui cilindru de fonta dar fara succese.Si apropo ala nu e moto de mers cu 120,de acolo i se trage calarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de rodaj...dar stia cineva ca trebuie rodat?:|...am aflat dupa ce am cumparat-o ca are piston nou.

 

Din cate imi aduc eu aminte,dupa 5 minute de discutii eram pe la gramezile alea de pamant si atunci ti-am zis ca iam pus piston nou,(10-15km).De rodaj stiai sau poate nu ai tinut mine dar mi-ai zis ca nu poti sa te stapanesti.In primul rand gandeste la ce poti sa patesti din cauza vitezei.

Am citit aici pe forum la INCEPATORI (si eu sunt) ca un accident frontal la 50km/h poate fi echivalentul la cum te-ai arunca in genunchi pe o bordura.

 

Asfalt uscat!

Editat de Giany
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

de obicei cind se renunta la pompa de ulei si se trece la premix trebuie schimbate si jiglerele din carburator, cu unele mai mari. Altfel va merge "sarac" din cauza ca amestecul cu ulei este mai "gros" decit benzina curata si practic trece mai putina benzina in cilindru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

de obicei cind se renunta la pompa de ulei si se trece la premix trebuie schimbate si jiglerele din carburator, cu unele mai mari. Altfel va merge "sarac" din cauza ca amestecul cu ulei este mai "gros" decit benzina curata si practic trece mai putina benzina in cilindru.

Pai si ce jiglere sa ii pun?Ce marime?Ai idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...