Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

identificare si parca inregistrare is termenii care se confunda cel mai des.

 

identificarea o faci cand vinzi masina in tara sau cand cumperi ceva din tara, si intradevar costa 105 lei sau 109 lei ceva de genu.

 

inregistrarea ii cand aduci din afara masina/motoru si tre sa iti faca toate prostiile alea, dar primesti ITP pt 2 ani, care ii si ala 120 lei.

 

si da inregistrarea costa cam 250 lei

 

probabil sa fi facut si eu acuma o mica confuzie la denumirea termenilor, dar na...sper ca intelegeti la ce ma refer...

 

 

cam asa ceva..

nu mai stiam toate detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strange ceva banuti pana in primavara :)

Mesaj completat

P.S.

Din cate stiu, ca s-o inmatriculezi iti trebuie si asigurare, de asta ziceam, numa daca nu vrei sa-ti fortezi norocul si sa te mai dai pana in primavara, altfel nu merita facuta acum operatiunea :P

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te enerva ca nu are rost!

 

eu am fost pe acolo de 4 ori si am stat de la 7 .00 dimineata pana pe la 17.00 dupamasa .la 15.00 iti spune sa mergi la caserie sa platesti ....caseria e inchisa....te programeaza la 9.00 ....intri la 12.30..... te ignora ...te trimitela caserie... :clap:

 

iesi visavi cumperi un suc ,o placinta ,un pachet de tigari ,la pret umflat de te miri .....astea le iei sa treaca timpul....iti poti spala sau sterge motocicleta de praf in timpul asta dar aia dureaza 2 ore maxim ...ei te tin cat vor muschii lor!

pe banii tai normal se fac astea ! deoarece tu si eu si altii santem infractori care vrem sa pacalim legea cu o maneta sau o nuanta de culoare !MENGELE era mai simplu ...te tria rapid bun sau rau dupa pofta lui! acuma trage pielea de pe tine mine ,altul,te usca de muschi si de cunostinte dupa aceea te trimite la banca sa donezii toti banii ,cand nu mai ai banii nici sub piele atunci poti primi credit pe n-spe mii de ani da cu zalogul familiei! sclavie pana la urmasii urmasilor!

 

:laugh:

 

asta e RAR .mafie! sa iti ia banul si atat!

adica 25 de buletine de identitate si 25 de certificate de nastere pt un motor,sau o masina !daca o vrei daca vor sa ti-o ia le trebe doar un act!

 

nu e mafie ...e batjocura fata de noul nascut care e viitorul contribuabil al unui sistem imputzit!

 

;)

Mesaj completat

ca si complectare:

 

cel mai nesimtit de acolo este unul mai mic cu un pic de deficienta la coloana ,are un pic de cocoasa,nesimtitul asta mi-a zgariat rezervorul la etz si in nesimtirea lui a avut curajul sa spuna ca asa se procedeaza sa nu fie furat motorul...ce are culoarea cu furatul?daca era alta culoare sub vopsea era furata?majoritatea comunistelor au fost vopsite de 2 ori cel putin.

de ala sa va feriti pe la rar!

Mesaj completat

:P http://www.cool-digitv.net/tv-channels/ro/...ry-channel.html :clap:

Mesaj completat

linkul e valabil pana la 11.00 azi 11 oct 2009 era noastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 intrebari:

 

1. are cineva remorca speciala pt transport moto de inchiriat? daca da, la ce pret?

2. este cineva din Cluj care aduce motoare din Germania? vreau sa imi aduca un motor de langa Munchen. cat costa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 intrebari:

 

1. are cineva remorca speciala pt transport moto de inchiriat? daca da, la ce pret?

2. este cineva din Cluj care aduce motoare din Germania? vreau sa imi aduca un motor de langa Munchen. cat costa ?

 

raspuns la 1 ...are zoran 0746762204, ,sau 0740481773- Muller Roland cam la 40-50 ron pe zi suna si vezi

 

2 peter varro 0744677333 :laugh:

 

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Stie cineva cat costa o identificare RAR pt o motocicleta?mersi mult

 

Certificarea autenticitatii m-a costat la inceputul lunii octombrie 86 lei. Desigur, asa cum ti s-a spus mai sus, pentru finalizarea inmatricularii ti se adauga multe alte cheltuieli (taxa inmatriculare, taxa talon, taxa placute, impozit la primarie, RCA)

 

nu te enerva ca nu are rost!

 

eu am fost pe acolo de 4 ori si am stat de la 7 .00 dimineata pana pe la 17.00 dupamasa .la 15.00 iti spune sa mergi la caserie sa platesti ....caseria e inchisa....te programeaza la 9.00 ....intri la 12.30..... te ignora ...te trimitela caserie... :clap:

 

iesi visavi cumperi un suc ,o placinta ,un pachet de tigari ,la pret umflat de te miri .....astea le iei sa treaca timpul....iti poti spala sau sterge motocicleta de praf in timpul asta dar aia dureaza 2 ore maxim ...ei te tin cat vor muschii lor!

pe banii tai normal se fac astea ! deoarece tu si eu si altii santem infractori care vrem sa pacalim legea cu o maneta sau o nuanta de culoare !MENGELE era mai simplu ...te tria rapid bun sau rau dupa pofta lui! acuma trage pielea de pe tine mine ,altul,te usca de muschi si de cunostinte dupa aceea te trimite la banca sa donezii toti banii ,cand nu mai ai banii nici sub piele atunci poti primi credit pe n-spe mii de ani da cu zalogul familiei! sclavie pana la urmasii urmasilor!

 

:laugh:

 

asta e RAR .mafie! sa iti ia banul si atat!

adica 25 de buletine de identitate si 25 de certificate de nastere pt un motor,sau o masina !daca o vrei daca vor sa ti-o ia le trebe doar un act!

 

nu e mafie ...e batjocura fata de noul nascut care e viitorul contribuabil al unui sistem imputzit!

 

;)

Mesaj completat

ca si complectare:

 

cel mai nesimtit de acolo este unul mai mic cu un pic de deficienta la coloana ,are un pic de cocoasa,nesimtitul asta mi-a zgariat rezervorul la etz si in nesimtirea lui a avut curajul sa spuna ca asa se procedeaza sa nu fie furat motorul...ce are culoarea cu furatul?daca era alta culoare sub vopsea era furata?majoritatea comunistelor au fost vopsite de 2 ori cel putin.

de ala sa va feriti pe la rar!

Mesaj completat

:P http://www.cool-digitv.net/tv-channels/ro/...ry-channel.html :clap:

Mesaj completat

linkul e valabil pana la 11.00 azi 11 oct 2009 era noastra

 

Nu-i chiar asa. Cand ai fost si pentru ce operatiuni? Acum mie mi s-a parut tare aerisit pe acolo, nu mai e asa inghesuiala si nebunie. E drept ca eu am fost pentru identificare doar. M-am programat telefonic cu doua zile inainte si mi-au spus sa aleg ce ora imi convine. M-am programat pentru 8.30, am ajuns pe la 8,35 si cu tot cu vreo doua drumuri in plus intre casierie, biroul de eliberare acte si hala de inspectie, am scapat in jurul orei 10. In acest interval, in tot complexul RAR nu erau mai mult de 20 vehicule care asteptau pentru prestatii specifice.

Sanatate sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: deci, mie imi trebuie CIV-carte de identitate a vehiculului pentru inmatricularea definitiva a vehiculelor second-hand din spatiu mUE... oricum o sa sun la RAR si va tin la 220 ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stie careva exact pe unde e ceva gen Remat care accepta masini? Din nefericire va trebui sa renunt la iubitul meu Citroen :crack:

Si eventual ceva modalitate de transport mai ieftina?

Multumesc.

Editat de Cooler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Stie careva exact pe unde e ceva gen Remat care accepta masini? Din nefericire va trebui sa renunt la iubitul meu Citroen :crack:

Si eventual ceva modalitate de transport mai ieftina?

Multumesc.

 

 

Cel mai ieftin mod...mananci bine la micu dejun sa ai energie si impingi, faci si gambe, iesi si iefitin situatie de win win. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...