Sari la conținut

Suzuki SV 650s


vladf
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi s-a pus mie pata pe DR, oricum si XT-ul e una din variante. Ideea este sa fie relativ ieftin, nu vreau sa dau o gramada de bani doar sa realizez ca-mi placea mai mult pe strada.


» Post actualizat in 17 Jun 2014 10:36
Up, up, up!
Stie consum mic, stie touring, stie curbe, suna tare, suna-ncet... tot ce ti-ai dori :D
post-40351-0-14426000-1402612465_thumb.jpg

 


» Post actualizat in 17 Jun 2014 10:36


» Post actualizat in 28 Jun 2014 18:35

Astazi a implinit 40.000, cel putin pe bord :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine in minte o vorba, din rahat nu faci bici si sa si pocneasca, furca stock de sv e slaba si nu merita servisata din punctul meu de vedere. Oricum daca raman la mobre de strada urmatoarea va fi probabil un SV1000 asa ca furca sa o pastrez...

 

in alta ordine de idei... e vreme frumoasa afara :D

post-40351-0-14426000-1402612465_thumb.jpg

post-40351-0-28414800-1402612527_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am citit rand cu rand toate postarile voastre aici si sunt de-a dreptul captivat si bucuros ca am gasit niste pasionati de SV care sa se incumete sa il duca la nivelul urmator. Si eu am un SV din 2002 si am mers de cateva ori pe pista si vroiam sa-i fac niste modificari legate de suspensie si frane, ca intr-adevar, la capitolul asta are carente.

 

Alt mortizor pentru spate nu se potriveste , decat cel de zx6r 2003-2004 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Vlad,

 

Sincer sa fiu, n-am mai asteptam sa-mi raspunzi la intrebare si mi-am facut rost de amortizor de Zx6r 2004 la un pret super bun. Incerc sa-l montez zilele astea si sa ies putin cu motorul pe weekend..daca-mi permite vremea .

 

M-ar bate gandul sa-mi fac si swap-ul pe fata, chiar daca este vreo cativa banuti, dar am inteles ca este un rulment de la furca de gixxer ( am impresia ca ce-l inferior - sper sa nu zic vreo bazaconie ), care nu este exact ca cel de SV - are alt diametru interior (parca).

 

P.S. Nu merge link-ul pus de tine.

 

P.P.S Vis-a vis de ce spuneati voi anterior, cu vandutul unui SV dupa ce ai bagat ceva bani in el, chiar nu merita sa-l dai pe "doi lei". Am simtit-o pe pielea mea cand am vrut sa-l vand ..si-am fost luat peste picior, pt ca erau niste poze ceva mai vechi decat cum arata acum motorul si na, forumul e plin de carcotasi . Am sa-l tin ca motocicleta de suflet, ca tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca nu sunt hotarat daca schimb fata sau nu, ma bate gandul la un Dual sport iar daca ar fi de strada la un gsxr 750 ori sv1000.

 

Oricum, referitor la vanzare, eu azi am primit oferta de 1100 euro :))

 

http://sv650.eviltwinsbk.com/zx6r-shock-swap-on-1st-gen-sv650/

 

- daca nu merge link-ul alegi in stanga jos "1999-2002 Modifications".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, referitor la vanzare, eu azi am primit oferta de 1100 euro :))

Misto! Numai eu nu ma pricep la negociat... Iti dau un telefon si niste marunt?(cum am primit o oferta asta iarna) :crack: In weekend ma duc si eu sa vad un motor, dar eu ma duc sa vad motorul sa il iau, nu sa negociez... Fiecare tembel din asta cu ale lui.

 

Revenind la lucruri serioase, am recomandat motorul tau unui amic interesat si el de ceva cumparaturi, dar cred ca s-a basicat ca mi-am gasit eu mobra, desi el ma pusese sa ii caut lui :crack: I-am recomandat si motorul amicului tau (hornet S), cine stie poate pe saptamana viitoare daca se decide, ne facem cu un drum spre voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un aiphon si diferenta din partea mea :laugh:.

 

Pai daca te hotarasti sa vii incoace ma anunti din timp, iti fac poze si filme in detaliu, toate cele sa fie treaba buna, berica din partea casei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca nu sunt hotarat daca schimb fata sau nu, ma bate gandul la un Dual sport iar daca ar fi de strada la un gsxr 750 ori sv1000.

 

Oricum, referitor la vanzare, eu azi am primit oferta de 1100 euro :))

 

http://sv650.eviltwinsbk.com/zx6r-shock-swap-on-1st-gen-sv650/

 

- daca nu merge link-ul alegi in stanga jos "1999-2002 Modifications".

Merge Link-ul. Am sa-l studiez inainte sa ma apuc de montat una alta.

 

Eu as vrea sa-mi pun evacuare sub sa ..cum e la unele ninja-uri, daca nu ma insel dupa 2006. Am cautat ceva pe net, am gasit..dar nu arata asa cum as vrea eu. Cred ca am sa ma las pagubas si-o sa-i torturez pe astia din oras cu al meu Leo Vince carbon modificat.

 

Eu la a mea nu mai zic cat am investit ..ca zicea lumea ca-s nebun, nu dau preturi dar insir unele lucruri : pabriz biondi negru, manete short lever, untertail custom, cumparat carene inferioare din germania ( am 3 carene - daca te intereseaza pot vinde 1) acum am luat amortizorul, vopsit electrostatic elemente de aluminiu, pentru lookul dorit.. etc. Lucruri care nu vor fi apreciate de un alt cumparator, ca tot o oferta de 1200-1300 euro o sa primesc. Pentru banii astia nici macar nu m-as sinchisi sa-i raspund la mesaj. >:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Eu inca nu sunt hotarat daca schimb fata sau nu, ma bate gandul la un Dual sport iar daca ar fi de strada la un gsxr 750 ori sv1000.

 

Uita de gsx-r sau SV1000....... go for offroad/enduro touring :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pe mine ma bate gandul de un tu250 pe care sa-l modific in ceva asemanator unui flat tracker....o combinatie intre un tricker si un flat tracker, idee care se contureaza din ce in ce mai bine. Singurul impediment e cel financiar.

 

tu nu mai bibili gioarsa aia de SV si ia si plimba-te cu ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ai dat pe carenele inferioare, parca mi-aș pune și eu..

Am dat aproximativ 200 euro pe 3 carene, licitatie pe Ebay Germania. Erau putin scarmanate dar unde lucrez am service si cum imi place sa am motorul impecabil, mi le-au facut de zici ca-s noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Suzuki SV650s 1999

 

~40.500km pe bord, cumparata pe la ~26.000km acum 2 ani.

Fara urme de cazaturi, fara defecte tehnice, doar cateva zgarieturi sau puncte unde au mai sarit pietre.

 

Consumabile:

- Anvelope noi Michelin Pilot Power 2CT DOT14 fata, spate.

- Ulei full syntetic Repsol 10W40

- lichid de frana schimbat

- filtru de aer si bujii schimbate

- Placute de frana spate sinterizate, noi.

- placute frana fata ~50%

- lantul probabil mai merge vreo 10.000km

 

Extra:

- bugspoiler

- toba schimbata + silencer, se da si toba originala.

- suspensie spate reglabila ZX6R 2004, se da si suspensia originala

- priza 12V

 

Necesita servisarea furcii.

 

Motivul vanzarii, renunt la strada o perioada. Drept urmare accept si schimburi cu: DR650, XT660, DRZ400, WR-uri, EXC-uri, etc-uri :)

- inmatriculate sau inmatriculabile !important;

 

Pret: 1500euro.

 

Deasemenea, se vinde si echipamentul de strada:

 

- Combinezon IXS 2PC 52, cumparat nou anul acesta, purtat 5-6 iesiri, fara urme de uzura, fara defect si cu protectie spate upgradata (level 2): 1300 lei.

- Manusi IXS L noi - 250 lei

- Manusi Icon SuperDuty 2 L, cumparate noi anul trecut, 120lei.

 

Imagini cu detalii la cerere :).

 

post-40351-0-77141000-1401814654_thumb.jpg
post-40351-0-11228400-1401814667_thumb.jpg
post-40351-0-55258100-1401814664_thumb.jpg
post-40351-0-66641700-1401814657_thumb.jpg
post-40351-0-07896700-1393780305_thumb.png
post-40351-0-30464800-1401386057_thumb.jpg
post-40351-0-83255200-1404065710_thumb.jpg

» Post actualizat in 07 Jul 2014 09:54

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motoreta:) si eu tot sv am, nu se compara cu 4 in linie, e cu mult peste, raport putere/consum este genial eu scot 4,5 l . Bafta la vanzare

Editat de mytyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raport putere/consum este genial eu scot 4,5 l

Nu ca m-as omora in mod special dupa vroe motoreta, dar daca vorbim de consum/putere, cu 900-le L4 la mers de pensionar am scos 5juma, iar cu TDM-ul ( 850cc L2) scoteam undeva sub 6 cand il 'mustruluiam' :) Totusi daca eram singur (si probabil ceva mai scund) si era vb de moto de distractie, SV-ul era jucaria perfecta, asta a lui Vlad chiar e intretinut si omul se vede ca a tinut la el ca la EL-ul de 250... Si in plus sunetul de SV e ceva deosebit :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dăi benzină, că îi e sete, se pare... Frumos motor, spor la vânzare!

 

Multumesc!

 

Frumoasa motoreta:) si eu tot sv am, nu se compara cu 4 in linie, e cu mult peste, raport putere/consum este genial eu scot 4,5 l . Bafta la vanzare

 

Si pentru mine V2-ul e configuratia ideala, urmatorul motor de strada aproape sigur va fi un V2 mare.

 

Nu ca m-as omora in mod special dupa vroe motoreta, dar daca vorbim de consum/putere, cu 900-le L4 la mers de pensionar am scos 5juma, iar cu TDM-ul ( 850cc L2) scoteam undeva sub 6 cand il 'mustruluiam' Totusi daca eram singur (si probabil ceva mai scund) si era vb de moto de distractie, SV-ul era jucaria perfecta, asta a lui Vlad chiar e intretinut si omul se vede ca a tinut la el ca la EL-ul de 250... Si in plus sunetul de SV e ceva deosebit ...

 

Cel mai mic consum mediu inregistrat a fost Tagu Mures - Cartisoara, 4.2 si Hornetul 4.3. Dupa urcare/coborare SV-ul a crescut la 5.2 iar Hornetul peste 6.

In clasa lui SV-ul sta foarte bine, alergat consuma garantat mai putin decat L4 600.

 

Frumos și îngrijit motor. Bafta la vânzare!

Multumesc!

 

Aviz celor interesati, consumabilele sunt scumpe, un motor pus la punct te scuteste de cateva sute de euro aruncate pe un motor "la pretul pietei".

Iar pentru cei pasionati de viraje si care se pot limita la o viteza maxima de aprox 200km/h.. in configuratia actuala motorul asta pune scaritele pe asfalt fara emotii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

spor la vanzare Vladut, si sub suma aia e pacat sa o dai.... mai bine o tii ca motoreta de strada, si-ti iei in paralel ceva de enduro/enduro-touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1500 e un pret corect, sub suma asta e chilipr. Eu am dat 1500 pe a mea si zic eu am luat-o ieftin , din 2001 , cu toate consumabilele schimbate - facturi de 3000lei de la reprezentanta suzuki din galati

Editat de mytyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...