Sari la conținut

Duminica - 14.04.2013


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o iesire frumoasa si relaxanta

locatie primitoare

multam fain

 

Iar tu ai fost un super domn ca te-ai implicat in coordonare si nu ne-am "ratacit" ;)

 

A, si inca ceva... "To be continued"

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ajuns la timp, a tras de timp mandra si asa se face ca la 11:19 eram la Petrom Miorita, nu era nimeni, atunci am zis hai sa tragem mai tare, in Pucheni m-am lasat pagubas nu avea rost sa ma grabesc, statie nu am, cine stie unde erati voi.

Am zis sa mergem pe Valea Doftanei, dar prin Comarnic - Secaria odata ajuns in Comarnic am zis hai domne pana in Parcul National Bucegi, sa vedem, ce-o fi.

Drumul s-a deschis pe data de 10.04.2013 era pe anumite portiuni curat pe altele plin pamant sau noroi , dar bun fara gropi. Temperatura intre 13 grade langa Cuibul Dorului si 3 grade la bifurcatia care duce catre Piatra Arsa.

 

La intoarcere am mers pe Secaria( 9 grade), o prostie drumul, plin de praf nisip balegar gropi destule, asfalt valurit, am dat si de o portiune surpata, o pierdere de timp Comarnic - Barajul Paltinu, mai mult mi-a fost mila de motocicleta decat m-am " bucurat " pe aceasta portiune, noroc ca am trecut pe la tara ( Telega ) ne-am mai odihnit si incalzit o leaca.

 

La intoarcere sa-i dea Dumnezeu sanatate unui nene cu Passat (de MS) si statie, a fost o placere drumul pe DN1.

post-16670-0-78980700-1365962834_thumb.jpg

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ajuns la timp, a tras de timp mandra si asa se face ca la 11:19 eram la Petrom Miorita, nu era nimeni, atunci am zis hai sa tragem mai tare, in Pucheni m-am lasat pagubas nu avea rost sa ma grabesc, statie nu am, cine stie unde erati voi.

 

Am plecat pe la 11:10, cred ca daca trageai un pic mai tare ne prindeai (sau sunai si te asteptam)

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeee

asa e cand e mandra tanara...te INTEPENESTI BINE DE TOT.....

:funny:

 

Am plecat pe la 11:10, cred ca daca trageai un pic mai tare ne prindeai (sau sunai si te asteptam)

Nu stiu cu ce viteza ati mers voi, dar eu am tras 100 in comuna, 180 - 200 in afara comunelor si tot nu v-am prins.

 

Next time :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las-o vere mai moale, ca omu' ala de ne-a primit mai avea destule animale de taiat si fasole de fiert, tot acolo le gasesti. cred ca de la viteza ai trecut pe langa toata lumea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las-o vere mai moale, ca omu' ala de ne-a primit mai avea destule animale de taiat si fasole de fiert, tot acolo le gasesti. cred ca de la viteza ai trecut pe langa toata lumea :crack:

In mare parte am mers cu 100 ca erau numai comune....... pana la Pucheni............ cum am zis , data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

 

Nu stiu cu ce viteza ati mers voi, dar eu am tras 100 in comuna, 180 - 200 in afara comunelor si tot nu v-am prins.

 

Next time :hug:

 

Toata lumea a ajuns cu bine ?

Nu stiu cum nu i-ai ajuns ca eu am ajuns la 11:10 la benzinarie, pana am alimentat ...pana am pus camera...etc. cred ca am mai pierdut 15 minute.

Noi (Adrian si cu mine) am mers pe autostrada la dus si ne-am intors pe la Siriu-Brasov-Bucureci. a fost super desi a tot plouat la intoarcere. Interesant este ca am ajuns primii la pensiune :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a ajuns cu bine ?

Nu stiu cum nu i-ai ajuns ca eu am ajuns la 11:10 la benzinarie, pana am alimentat ...pana am pus camera...etc. cred ca am mai pierdut 15 minute.

Noi (Adrian si cu mine) am mers pe autostrada la dus si ne-am intors pe la Siriu-Brasov-Bucureci. a fost super desi a tot plouat la intoarcere. Interesant este ca am ajuns primii la pensiune :)

Am vzt un SV si inca un enduro-touring, dar nu am stat, am plecat imediat, era 11:19 ........ am crezut ca esti alt motociclist , valabil pentru alta excursie/traseu.

Mentionez ca eu am urcat in Petrom , pe interzis, am zis totusi...........chiar daca e si 19 minute ,poate nu au plecat, am vzt 2motociclisti si am zis................ba asta e..........s-au dus baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca de la viteza ai trecut pe langa toata lumea :crack:

razi tu fat frumos, dar eu acum vreo cativa ani am fost cu niste copii pe cheia si la intoarcere (prin Brasov ) se intunecase, i-am dat si eu mai tare ca vroiam sa ma tin de cel din fata si la un moment dat mi-am dat seama ca eram singur si ca de fapt ma tinusem dupa un prietehn imaginar (nah...noaptea cand vezi doua stopuri ai impresia ca sunt doi motociclisti :)) ). ii pierdusem pe restu'. am ajuns in bucuresti si cand sa intru in garaj primesc un mesaj.....hai vii ?...ca noi te asteptam la rond la Barcanesti :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razi tu fat frumos, dar eu acum vreo cativa ani am fost cu niste copii pe cheia si la intoarcere (prin Brasov ) se intunecase, i-am dat si eu mai tare ca vroiam sa ma tin de cel din fata si la un moment dat mi-am dat seama ca eram singur si ca de fapt ma tinusem dupa un prietehn imaginar (nah...noaptea cand vezi doua stopuri ai impresia ca sunt doi motociclisti :)) ). ii pierdusem pe restu'. am ajuns in bucuresti si cand sa intru in garaj primesc un mesaj.....hai vii ?...ca noi te asteptam la rond la Barcanesti :))

Tare :crack:

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri primiti si din partea noastra Karate-kid aka Sorin and company Dan , ne am distrat , pacat ca a fost asa scurta plimbarica , poate data viitoare ne intindem mai mult si o sa avem ocazia sa ne cunoastem mai bine , ma bucur ca am avut ocazia sa cunosc niste oameni deosebiti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Sorine.

 

Pe la jumatatea lunii Mai poate o comitem din nou...iarba verde, apa de munte, foc de tabara, dormim la cort, am cateva idei pe care sper sa le punem in practica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri primiti si din partea noastra Karate-kid aka Sorin and company Dan , ne am distrat , pacat ca a fost asa scurta plimbarica , poate data viitoare ne intindem mai mult si o sa avem ocazia sa ne cunoastem mai bine , ma bucur ca am avut ocazia sa cunosc niste oameni deosebiti .

pai eu v-am zis sa ne intoarcem pe la Siriu-Brasov-Bucuresti...dar am fost doar eu cu Adrian :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

deci se mai organizeaza ceva? maine sunt acasa:D

Pe 29-30 Iunie facem haiducie la, Lacul Sfanta Ana (la cort). O sa fac un topic inainte cu doua saptamani. Bafta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...