Sari la conținut

Obarsia Lotrului, la inceput de primavara


Postări Recomandate

felicitari,tre sa fii fost interesant ai plecat primavara si acolo era iarna in buna regula, tari si pozele... :peace:

 

@Tudorel vara merge toata lumea..care mai e farmecul ..

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari,tre sa fii fost interesant ai plecat primavara si acolo era iarna in buna regula, tari si pozele... :peace:

 

@Tudorel vara merge toata lumea..care mai e farmecul ..

Multumesc de apreciere. Asa cum ai spus, tocmai pentru ca vara merge toata lumea a fost mai interesant si am vrut sa va bucurati toti de peisaj.

Toderel, pentru mine a fost foaaarte placut.

 

TEAI CAM GRABIT. ACEST RASEU SE FACE MAI . POATE IL VEI RELUA ATUNCI SA VEZI DIFERENTA

 

Si ma mai grabesc. Planuiesc sa urc atat cat se va putea dincolo de lacul Vidraru, pe Transfagarasan pana sa vina luna lui mai. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca faci asta. simi aduce aminbte de perioada cand eram si eu tanar. acuma mam mai potolit desi nu chiar de tot. eu am incalecat pentru prima data in anul 1975 si de atunci nu am stat fara motor . asa ca ma intelegi de ce tiam recomandat sa mergi vara sau ma rog mai la vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e curatat de zapada de la Voineasa pana la Obarsie, insa e plin de gropi, iar asfaltul de pe langa lacul Vidra incepe sa crape sub rotile camioanelor cu lemne si a utilajelor grele care lucreaza la statiunea de schi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Cum a fost soseaua, avea portiuni inghetate?

Drumul era doar ud, fara gheata. Zapada a tinut numai cateva minute si se topea instant pe pamant.

Gropi sunt, dar pe doua roti nu e chiar asa fioros ca in masina. Te poti strecura relativ usor.

Iar aerul si peisajul : MARFA !

 

ma bucur ca faci asta. simi aduce aminbte de perioada cand eram si eu tanar. acuma mam mai potolit desi nu chiar de tot. eu am incalecat pentru prima data in anul 1975 si de atunci nu am stat fara motor . asa ca ma intelegi de ce tiam recomandat sa mergi vara sau ma rog mai la vara.

Frumoase ganduri. Sunt "tanar" numai ca motociclist. Cronologic "middle age" vorba americanului, dar tineretea omului e in suflet. Restul e fum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo daca gandesti asa inseamna ca noi cei mai in varsta nu suntem priviti asa ca niste curiozitati , asta ca sa ma exprim elegant.

 

Eu cred ca nu merita sa te gandesti la cei care si-ar permite sa catalogheze drept "curiozitati" pe cei cu experienta.

 

Oamenii cu suflet tanar sunt rari si ma bucur ca am descoperit pe unul dintre ei. Imi doresc sa pilotez motocicleta si cand voi ajunge

la varsta ta, iar de ceilalti, sa fie sanatosi si sa acumuleze experianta fara evenimente.

Tot respectul si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ma mai grabesc. Planuiesc sa urc atat cat se va putea dincolo de lacul Vidraru, pe Transfagarasan pana sa vina luna lui mai. Numai bine.

 

Transfagarasanul dinspre Sibiu. Mai sus de cabana Balea, prima pasarela.

post-61800-0-34962900-1366876423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...