Sari la conținut

yamaha yzf r6 mod 2005 sau suzuki gsx-r600 mod 2007


Postări Recomandate

salut ! vorbesc ca fost detinator de yamaha r6 mod 2005 ... fost detinator deoarece in urma unu accident am c am ramas fara jumatate din ea...deci...! dauna totala ... eu bine sanatos si atunci si acum... ma gandesc sa imi iau o alta ... ... cat traiesti inveti !pot spune ca cunosc sa zic eu un 30 la % cum sta treaba asta pe 2 roti...asa ca la suma de 3000 de euro am gasit r6 2007 model 2005 si gsx r600 k7 an 2007 ...acum ca suntem atatia aici detinatori si pasionati... eu inclin spre r6 ca am avut si il cunosc... dar am cativa prieteni cara imi tot bat capul cu gsx r ca i peste r6 ... daca treceti un ochi peste ce am scris eu aici si aveti idee despre aceste 2 modele as fi recunoscator... ca si ...probleme intretinere si fiabilitate ...etc... multzam ! si sa auzim de bine!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne luam dupa titlu , pui problema intre R6 - "05 sau Gsxr600 - K7 .

Am avut modelul tau de R6 , iar acum am K7-le , care normal ca este mai sofisticat , mai frumusel si nu in ultimul rand mai nou .

Nu zic ca R6-le "05 nu arata bine , dar cica trebuie sa evoluam .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai prieteni care te indeamna sa iei gsxr, fa o tura cu unu, iti faci o parere personala si o compari cu r6-ele.

Numai tu esti in masura sa vezi care e mai buna pentru tine.

Referitor la pret, n-as prea crede ca gsxr '07 se invarte undeva la 3000euro, mi se pare prea putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la pret, n-as prea crede ca gsxr '07 se invarte undeva la 3000euro, mi se pare prea putin.

Este prea putin , dar acum depinde si ce a suferit motorul respectiv .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai r6 are 10 mi si vreo 300 km si k7 17 mii parca... mi a spus sa o duc la reprezentanta ... sa ii fac ce vreau ... o da ca are nevoie de bani... vinde mai multe printre care si 2 masinii

.ieri a bagato in service sa ii faca schimburile ...eu sunt in spania .motocicleta apartine unui spaniol...asa sunt preturile pe aici mai sus putin .dar este o cunostinta si mi o lasa in banii astia...



Daca ai prieteni care te indeamna sa iei gsxr, fa o tura cu unu, iti faci o parere personala si o compari cu r6-ele.

Numai tu esti in masura sa vezi care e mai buna pentru tine.

Referitor la pret, n-as prea crede ca gsxr '07 se invarte undeva la 3000euro, mi se pare prea putin.

am numai ca am prieteni care au r6 r1 si imi spun ca i mai bun r6 .... de asta am ajuns sa postez si aici... daca vorbesc cu un gsx 'ar zice :uita de r6 iar cand ma intalnesc cu cate un prieten de are r1 sau r6 imi spune ca i mai bun r 'ul ...acum eu sunt constient ca fiecare isi lauda marfa... aici am prieteni cu cbr si r6 ... nu pot proba gsx r u decat pe cel despre care vorbesc....insa nu imi pot face o parere dupa 20 de km ...de asta am si scris aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt in spania .motocicleta apartine unui spaniol...asa sunt preturile pe aici

Si noi ar fi trebuit sa ghicim de unde anume postezi .

La locatie scrie Targoviste si chiar ma gandeam ce diferenta de pret pe la Dambovita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la experienta ta amandoua s la fel pt tine doar forma e alta.nu poti tu sa le duci in limitele unde se vad diferentele si nici nu ai unde.alegerea o so faci in functie de care o sa ti placa cum arata o sa vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la experienta ta amandoua s la fel pt tine doar forma e alta.nu poti tu sa le duci in limitele unde se vad diferentele si nici nu ai unde.alegerea o so faci in functie de care o sa ti placa cum arata o sa vezi.

Acu sa nu fiu rau... trebe sa fi leguma rau de tot sa nu iti dai seama de diferenta dintre 2 mobre... oricat de aproape ar fi ele ca generatie... totusi diferentele sunt notabile oriunde si la orice ora!

 

Sfatu meu - orienteaza-te catre motocicleta usor mai confortabila chair daca ambele sunt SS... cauta comparatii pe youtube... vezi ce zice lumea...

 

Pe foaie...

GSXR-u are declarati 125 hp la 13500 RPM si cuplu 67.7 Nm @ 11500 rpm

R6le are declarati 123 hp 89.7 kW @ 13000 rpm si cuplu 68.5 Nm @ 12000 rpm

 

La frane cred ca stau cam la fel

 

2x 310mm discs 4 piston calipers pe fata si pe spate Single 220mm disc 1 piston caliper

 

Ambele au 161 kg la gol (fara lichide)!

 

Rezervorul este de 17 litri la ambele motociclete!

 

Bafta la alegere!

Editat de cs_05_hho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca fost posesor de R6, ti-as spune sa incerci R6. Dar vad ca si tu ai avut R6, deci, eu unul acum as prefera sa incerc si altceva, asa cum cred ca si tu ai prefera sa incerci ceva mai nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...