Sari la conținut

Bebe A Avut Accident


Placebo
 Share

Postări Recomandate

Insanatosire grabnica victimei ( daca e posibil sa iasa cat mai repede din spital ) imi

pare rau ptr. MAMA motociclistului.

 

Bebe suntem alaturi de tine si daca putem ajuta cu ceva te rog da un bip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok ....ce sa intimplat sa intimplat ,important acum este ca femeia sa se faca bine cit mai repede ca fierul lui bebe se rezolva.(sperietura,nervii si emotiile vin bonus la orice accident si nu ai cum sa le refuzi)

Cit despre traversarea prin locuri nepermise este interpretabila in functie de persoana.Nu putem baga in aceeasi oala un betiv aurolac care dirija circulatia de nebun in mislocul drumului cu o femeie care cine stie ce a avut in cap la momentul accidentului.Nu trebuie nimeni molestat pentru un moment de neatentie.Multumim celui de sus care a avut grija sa nu dea cu capul de pamint si sa ramina acolo si lui Bebe ca experienta ia dictat sa culce fierul si sa evite ceva mai rau.

 

Cit despre tine Dragon ......nu era momentul de astel de comparatii infantile.Sa cautam solutii si rezolvari nu mistouri ...OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala treaba cu traversatul prin loc nepermis. Bafta lui Bebe, care a avut inspiratia sa o culce, in loc sa o ia pe femeie din plin. Sanatate doamnei si daca pot ajuta cu ceva, spuneti.

 

Sper ca Bebe e ok :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de cele ce aud...

 

Sper sa fie toata lumea ok...

 

Hai sa fim mai civilizati pentru ca fiecare dintre noi greseste la un moment dat cu ceva... Din fericire pentru unii consecintele sunt mai bande.

 

Insanatoshire grabnica doamnei, shi psihic tare lui Bebe!

 

Avetzi grija de voi shi de ceilaltzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cit despre tine Dragon ......nu era momentul de astel de comparatii infantile.Sa cautam solutii si rezolvari nu mistouri ...OK

 

 

Poate intelege cineva totusi ca nu am facut misto. Asa cum zicea cineva mai sus a fost o metafora neinspirata. Acum poate va canalizati ura in alta directie. Nu eu am provocat accidentul.

 

Uite, ca sa imi demonstrez bunele intentii imi cer scuze pentru acea figura de stil, sa ii zicem neinspirata.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacilor, lasati nervii ca acu toti suntem cu ei pe pioneze. Omu nu a gresit (e vb de Dragon Warrior). Cititi maine, fratilor, ce a scris omu si o sa vedeti ca are dreptate, ca nu a zis nimic gresit. Era o analogie interpretata din nefericire gresit. Nu are rost sa va certati aiurea cu un om care a facut un joc nefericit de cuvinte.

Nasol accident, ce sa spun. Bine ca s-a lasat doar cu astea si nu cu altceva mai grav. Bebe, suntem alaturi de tine, macar cu gandul (locatia jobului nu imi permite sa fiu mai aproape).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bebe e la Udriste ..asteapta politistul; culmea e ca respectivul i-a retinut carnetul si talonul fara sa-i elibereze vreo dovada... :lol:

 

P.S. Legi stttt.....please ;)

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dovada o sa i se elibereze dupa ce termina declaratiile la Udriste. Plus dovada pt reparatia motorului.

In acelasi caz ca si bebe (pietoni traversand ilegal) am stat cateva luni cu dovada si apoi a venit rezolutia de Neincepere a Urmaririi Penale (NUP)de la Procuratura si mi-am recuperat permisul. Cel mai probabil asa va fi si in cazul de fata.

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thomas "Dovada o sa i se elibereze dupa ce termina declaratiile la Udriste. Plus dovada pt reparatia motorului."

 

Asa o fii, desi ma indoiesc ca dpdv legal e ok.

 

Eu una stiu dau un act pentru un document justificativ..nu pe vobe.

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie condamnata femeia pentru o clipa de neatentie , e rau ce s-a intamplat dar bine ca nu a fost mai rau .

prieteni, sunt uimit! imi amintesc de cazul unui batranel simpatic (sau tot femeie?) care din neatentie a patit acelasi lucru acum ceva timp. in unanimitate ati apreciat atunci ca ar trebui impuscat, spanzurat, taiat in bucatele, ars, inviat cu apa si apoi omorat din nou, dupa care ar trebui sa-i plateasca si motocicleta distrusa amicului motociclist. iata cum se schimba problema cand vinovatul face parte din "familie", incredibil. m-ati suprins aici! :lol:

 

sunteti cu adevarat incredibili. ;)

serios, sunteti minunati :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ironia ta este extraordinara , ii urez sanatate si vindecare rapida pt. a nu se lasa cu penal pt. Bebe, pt. nici un alt motiv(din pacate multzi dintre noi ashteptam sa intre noua lege in vigoare). Faptul ca e mama de motociclist poate ii va da de gandit pe viitor si va realiza ca pune viatza motociclistului in pericol(nu numai pe a ei).

Editat de Mutulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thomas "Dovada o sa i se elibereze dupa ce termina declaratiile la Udriste. Plus dovada pt reparatia motorului."

 

Asa o fii, desi ma indoiesc ca dpdv legal e ok.

 

Eu una stiu dau un act pentru un document justificativ..nu pe vobe.

 

Pai o sa i se dea chiar azi/maine cand termina de declarat si el si politia trage primele concluzii. Daca uita politistul, Bebe poate merge oricand sa solicite eliberarea respectivelor dovezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni, sunt uimit! imi amintesc de cazul unui batranel simpatic (sau tot femeie?) care din neatentie a patit acelasi lucru acum ceva timp. in unanimitate ati apreciat atunci ca ar trebui impuscat, spanzurat, taiat in bucatele, ars, inviat cu apa si apoi omorat din nou, dupa care ar trebui sa-i plateasca si motocicleta distrusa amicului motociclist. iata cum se schimba problema cand vinovatul face parte din "familie", incredibil. m-ati suprins aici! ;)

 

sunteti cu adevarat incredibili. :banana:

serios, sunteti minunati :banana:

 

:lol: Super replica :crack: Insa cand patesti pe pielea ta vezi ca de fapt in realitate toate stau diferit.E bine ca acum sunt macar uniti ca sa fie toata lumea bine.Pacat ca a trebuit sa se intample ca sa se schimbe pareri.

 

ON-TOPIC:

Insanatosire doamnei si BEBE in mod sigur o sa fie bine - acel dosar se face oricand e cazul de vatamare corporala chiar si dupa legea noua.In mod sigur si acum se va da NUP(Neinceperea Urmariri Penale) si toata lumea o sa fie bine.

E bine ca a avut reflexul de a nu intra cu motocicleta din plin in pieton.Din pacate se mai intampla si din astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-Topic

 

Un batrinel simpatic care sta acasa toata ziua si iese doar sa cumpere un ziar (as da cu el de pamint daca nu e atent) altceva nu are de facut ,nu munceste ,nu se streseaza cu responsabilitati ...in doare la basca.Pe cind un om in floarea virstei care pe deasupra mai e si doctor (si are in cap o groaza de chestii)poate fi trecut cu vederea nu neaparat ca e mama de motociclist, ci pentru simplu fapt ca traieste in romania.

 

PAREREA MEA

Editat de apasu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni, sunt uimit! imi amintesc de cazul unui batranel simpatic (sau tot femeie?) care din neatentie a patit acelasi lucru acum ceva timp. in unanimitate ati apreciat atunci ca ar trebui impuscat, spanzurat, taiat in bucatele, ars, inviat cu apa si apoi omorat din nou, dupa care ar trebui sa-i plateasca si motocicleta distrusa amicului motociclist. iata cum se schimba problema cand vinovatul face parte din "familie", incredibil. m-ati suprins aici! :lol:

 

sunteti cu adevarat incredibili. ;)

serios, sunteti minunati :banana:

 

Nu shtiu cine a scris pe acel topic cu "batranelul" dar eu nu-mi schimb parerea atat de ushor. Forumul este un loc in care-shi impartasheaza pareri destul de multzi motociclishti, nu este o entitate. Pentru a emite o opinie de acest fel trebuie sa confruntzi reply-urile scrise de aceashi persoana nu sa compari topicurile intre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-Topic

 

Un batrinel simpatic care sta acasa toata ziua si iese doar sa cumpere un ziar (as da cu el de pamint daca nu e atent) altceva nu are de facut ,nu munceste ,nu se streseaza cu responsabilitati ...in doare la basca.Pe cind un om in floarea virstei care pe deasupra mai e si doctor (si are in cap o groaza de chestii)poate fi trecut cu vederea nu neaparat ca e mama de motociclist, ci pentru simplu fapt ca traieste in romania.

 

PAREREA MEA

 

 

Ho nitel ca imbatranesti si tu si ai sa vezi cum e cu viteza de reactie si cu atentia distributiva si cu ocolitul 100 de metri ca sa ajungi la trecerile de pietoni, etc. Batranilor trebuie sa le acorzi o atentie deosebita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...