Sari la conținut

SA SCHIMB MOTORUL SAU SA-L FAC?


Postări Recomandate

Pareri si pareri ... Daca tot nu mai mergi cu el asa ia si desfa-l, pana nu afli ce e acolo exact nu poti sti ce ai de facut, poate cuzinetii sunt ok si e din alta parte. Ia si desfa-l, daca il faci sau il schimbi vezi in functie de gravitatea problemei si costurile reparatiei motorului actual, dar pana nu stii exact ce ai acolo degeaba intrebi.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un lucru e clar: trebuie sa verifici presiunea de ulei, pt ca aprinderea becului de ulei iti da un semnal ca ori nu ai presiunea buna, ori nivelul de ulei, ceea ce nu e cazul atata timp cat fereastra de vizitare iti arata ca ai ulei in motor.. Mai exista varianta sa ai probleme cu unul dintre lagarele de gresaj, sita de la pompa de ulei infundata, sau se poate ca senzorul de ulei din motor sa fie defect.

Rontaitul ala, este o treaba cu totul diferita. Poate unii stiu ca la modelul 919, dupa ceva timp, aparea un rontait in dreptul oalei de ambreiaj, care nu era chiar un capat de lume. Un amic de-al meu a circulat 3 ani cu ea asa, a vandut-o, iar noul propietar circula inca cu ea.

In fine, noi doar ne dam cu presupusul, dar o verificare din partea unui profesionist este cel mai bun lucru de facut.

 

In alta ordine de idei, mergi la tng, pt ca am auzit numai lucruri bune despre el ca si mecanic, chiar daca nu il cunosc personal, si iti mai elimini din suspiciuni in legatura cu defectiunea. Din cate am inteles, are service-ul pe DN 1, spre Ploiesti, si nu trebuie sa "tai tara in doua" pentru o constatare.

 

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...