Sari la conținut

Accident vatra luminoasa...20.05.2013


yonustelystu1992
 Share

Postări Recomandate

Este a nu stiu cata oara cand merg pe portiunea aceea fara pic de aderenta dupa ce trec cei ce se ocupa cu spalatu strazii,sincer nu stiu cu ce se da pe jos da este foarte alunecos iar dimineata ma costat destul de scump...motoru kawasaki zx9r facut praf tot ce tine de la gurile de aerisire in sus(parbriz,far,suporti bord+ bord,carena,comenzi) plus pedala frana si zgarieturi pe partea dreapta...eu dureri foarte mari la coaste nu stiu daca am ceva ca nu am mai fost la spital ca ma grabeam la munca

 

masina in care am intrat a iesit si ea destul de sifonata,bara spate facuta praf...haion infundat(am intrat direct in el)+ luneta crapata

 

o sa pun si ceva poze mai tarziu



ce vreau sa intelegeti doar foarte mare atentie pe portiunea asta,imposibil de franat in anumite zone..cu toate ca stiam despre asta si mergeam atent a fost suficient o portiune de genu sa ma tranteasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e apa... doar apa. dar este apa din dambovita... cu tot ce e in ea, adica alge, pamant si alte mizerii...

ca sfat: du-te la spital/doctor, sa nu ai coaste rupte, dar declara ca ai cazut cu bicicleta, orice altceva... sa nu cheme politia pt "accident" si sa-ti faca dosar de autovatamare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autovatamare ???? adica eu daca intru intr-un gard cu masina si ma duc la spital si zic ca am intrat cu masina in gard imi face dosar si imi trage si vreo amenda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar aiurea, uneori dai peste combinatia carosabil spalat cu smecleu de Dambovita + sine de tramvai care se lasa cu rugaciuni inainte si injuraturi dupa.

 

Presupun ca ai intrat in spatele cuiva si nu el in tine, deci nu poate fi vorba de despagubiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este a nu stiu cata oara cand merg pe portiunea aceea fara pic de aderenta dupa ce trec cei ce se ocupa cu spalatu strazii,sincer nu stiu cu ce se da pe jos da este foarte alunecos iar dimineata ma costat destul de scump...motoru kawasaki zx9r facut praf tot ce tine de la gurile de aerisire in sus(parbriz,far,suporti bord+ bord,carena,comenzi) plus pedala frana si zgarieturi pe partea dreapta...eu dureri foarte mari la coaste nu stiu daca am ceva ca nu am mai fost la spital ca ma grabeam la munca

 

masina in care am intrat a iesit si ea destul de sifonata,bara spate facuta praf...haion infundat(am intrat direct in el)+ luneta crapata

 

o sa pun si ceva poze mai tarziu

 

ce vreau sa intelegeti doar foarte mare atentie pe portiunea asta,imposibil de franat in anumite zone..cu toate ca stiam despre asta si mergeam atent a fost suficient o portiune de genu sa ma tranteasca

N-am inteles: tu ai intrat in currru unei masini mergand pe ud pe Vatra Luminoasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceeasi parere cu GEO mergi la un spital si fa-ti o radiografie, si la fel cum spunea si el ai cazut cu bicicleta role etc.

In rest bine ca nu a fost mai rau, in general se aluneca deoarece este praf si se face ca o mazga pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autovatamare ???? adica eu daca intru intr-un gard cu masina si ma duc la spital si zic ca am intrat cu masina in gard imi face dosar si imi trage si vreo amenda ?

Amenda nu, doar dosar de cercetare penala. Se retine permisu pe durata cercetarilor si mergi cu doavada. Doavada cu care nu poti sa conduci afara din tara, pentru ca nu e recunoscuta fituica la nivel european. pana-ti da NUP dureaza vreo 6 luni daca la un moment dat te trezesti si faci cerere de urgentare. daca nu, nu stiu cat dureaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi doar apa dar aluneca foarte foarte tare...sa vad maine cum ma simt si daca tot asa o sa ma duc la doctor,ambulanta nu am stat sa cheme cineva ca se lasa cu cercetari sau ceva de genu

Nu mi-ai raspuns la intrebare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am intrat in cel din fata

Pe viitor mult mai mare grija cand mergi pe ud in spatele unuia....

 

Treapta mai joasa, deci turatie mai mare, ca sa ai frana de motor buna cand iei mana din gaz si distanta mai mare, ca in Bucale suntem ovbisnuiti cu meclezul de Dambovita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe viitor mult mai mare grija cand mergi pe ud in spatele unuia....

 

Treapta mai joasa, deci turatie mai mare, ca sa ai frana de motor buna cand iei mana din gaz si distanta mai mare, ca in Bucale suntem ovbisnuiti cu meclezul de Dambovita...

 

 

Pe viitor mult mai mare grija cand mergi pe ud in spatele unuia....

 

Treapta mai joasa, deci turatie mai mare, ca sa ai frana de motor buna cand iei mana din gaz si distanta mai mare, ca in Bucale suntem ovbisnuiti cu meclezul de Dambovita...

nu ti sa intamplat sa pleci de pe loc si sa te trezesti imediat cu unu ca are stopurile pe frana aprinse fara sa realizezi cand sa oprit,de ce sa oprit??pur si simplu nu ma asteptam sa ma trezesc cu frana imediat dupa ce am plecat

 

si , ce viteza aveai ?

 

 

si , ce viteza aveai ?

undeva la 58 am vz ca a ramas blocat acu...cat o conta asta nu stiu,daca exact atat aveam cand am intrat in masina dar estimez tot pe acolo....acu de la km sa dat la loc cand am pus contactu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti mai retine si carnetu'

cum zice Smiley : BA ESTI NEBUN ? cum asa ? deci nu mai merge nicaieri .... mergi la spital si spune ca ai patit altceva .... si fa amiabila cu soferul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi la spital, ceea ce e foarte recomandat, spune ca ai cazut cu bicicleta IN PARC. Daca zici ca ai cazut pe strada se cheama politia si tot pe acolo ajungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda nu, doar dosar de cercetare penala. Se retine permisu pe durata cercetarilor si mergi cu doavada. Doavada cu care nu poti sa conduci afara din tara, pentru ca nu e recunoscuta fituica la nivel european. pana-ti da NUP dureaza vreo 6 luni daca la un moment dat te trezesti si faci cerere de urgentare. daca nu, nu stiu cat dureaza...

nu mai vreau sa trec prin asa ceva... am patit si eu ... cam aceeasi faza... dar asta cu autovatamare nu o stiam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ti sa intamplat sa pleci de pe loc si sa te trezesti imediat cu unu ca are stopurile pe frana aprinse fara sa realizezi cand sa oprit,de ce sa oprit??pur si simplu nu ma asteptam sa ma trezesc cu frana imediat dupa ce am plecat

Man, te-am certat parinteste, crede-ma. Pe cuvant. Eu am intrat in curru lu unu in ziua in care am cumparat KLE-ul. Credeam ca are frane mai consistente.

Deci n-o lua ca afront. Pur si simplu ca sfat. Serios, daca vroiam sa te contrez eram mult mai acid.

Cum se spunea mai sus, du-te sa te invenstighezi, dar nu spune ca erai cu mobra pe drum public...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum zice Smiley : BA ESTI NEBUN ? cum asa ? deci nu mai merge nicaieri .... mergi la spital si spune ca ai patit altceva .... si fa amiabila cu soferul....

 

 

cum zice Smiley : BA ESTI NEBUN ? cum asa ? deci nu mai merge nicaieri .... mergi la spital si spune ca ai patit altceva .... si fa amiabila cu soferul....

am facut amiabila nu am mai fost la politie...iam dat la un baiat 100 lei a venit acasa frumos a pozat sa nu mai stau sa umblu cu motocicleta avariata pe la ei...doar ca astia vad ca nu miau dat nimic la mana,cica daca am probleme sa ii sun...aveti idee trebuia ceva la mana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si , ce viteza aveai ?

masina in care am intrat a iesit si ea destul de sifonata,bara spate facuta praf...haion infundat(am intrat direct in el)+ luneta crapata

 

acum e acum ... ne-ai facut curiosi ... la plecarea de pe loc nu poti sa zici ca i-ai dat dauna asta masinii... te grabeai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut amiabila nu am mai fost la politie...iam dat la un baiat 100 lei a venit acasa frumos a pozat sa nu mai stau sa umblu cu motocicleta avariata pe la ei...doar ca astia vad ca nu miau dat nimic la mana,cica daca am probleme sa ii sun...aveti idee trebuia ceva la mana?

 

 

am facut amiabila nu am mai fost la politie...iam dat la un baiat 100 lei a venit acasa frumos a pozat sa nu mai stau sa umblu cu motocicleta avariata pe la ei...doar ca astia vad ca nu miau dat nimic la mana,cica daca am probleme sa ii sun...aveti idee trebuia ceva la mana?ma refer ca nu mia dat nicio copie dupa amiabila,doar asigurarea inapoi si larevedere

 

masina in care am intrat a iesit si ea destul de sifonata,bara spate facuta praf...haion infundat(am intrat direct in el)+ luneta crapata

 

acum e acum ... ne-ai facut curiosi ... la plecarea de pe loc nu poti sa zici ca i-ai dat dauna asta masinii... te grabeai ?

 

 

masina in care am intrat a iesit si ea destul de sifonata,bara spate facuta praf...haion infundat(am intrat direct in el)+ luneta crapata

 

acum e acum ... ne-ai facut curiosi ... la plecarea de pe loc nu poti sa zici ca i-ai dat dauna asta masinii... te grabeai ?

mergeam spre servici pur si simplu..crede-ma ca nu stiu exact sa iti povestesc ce si cum am facut,credeam ca am intrat direct in spatele lui cu motorul pe roti dar am constatat dupa ca il culcasem instinctiv deoarece lam lovit in bara cu motoru,iar luneta si haionu le-am strambat,respectiv crapat eu....am 85 kg sunt destul de consistent:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum e acum ... ne-ai facut curiosi ... la plecarea de pe loc nu poti sa zici ca i-ai dat dauna asta masinii... te grabeai ?

Te-ai suit pana acum pe moto? Sunt de ajuns 2 viteze schimbate rapid sa ajungi la viteza legala; o privire aruncata in jos catre bord si daca ala a pus frana si tu esti cu ochii in alta parte ai pus-o. M-a furat si pe mine peisajul, am avut noroc de fiecare data.

 

@yonu: atentie sporita pe viitor si sanatate, totusi e bine ca nu a iesit mai rau. Pana la urma poate nu e o idee rea si asta cu A1-A2, pana in 24 de ani, iar A-ul dupa 24 sau cu ceva experienta. Daca ai fi avut vreun motor mai mic si manevrabil, sau ceva mai multi ani de experienta in spate poate ca nu iesea la fel de nasol. Parerea mea, sper sa nu te supere.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai suit pana acum pe moto? Sunt de ajuns 2 viteze schimbate rapid sa ajungi la viteza legala; o privire aruncata in jos catre bord si daca ala a pus frana si tu esti cu ochii in alta parte ai pus-o. M-a furat si pe mine peisajul, am avut noroc de fiecare data.

exact asta vreau sa zic...pur si simplu inainte sa ii dau a 2-a mam trezit cu asta oprit pe frana...zx9r banuiesc ca stiti k e destul de violent la demaraj asa ca nu iti trebuie mult sa prinzi viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut amiabila nu am mai fost la politie...iam dat la un baiat 100 lei a venit acasa frumos a pozat sa nu mai stau sa umblu cu motocicleta avariata pe la ei...doar ca astia vad ca nu miau dat nimic la mana,cica daca am probleme sa ii sun...aveti idee trebuia ceva la mana?

iti trebuie hartia de amiabila completata cu datele ambilor soferi , datele masinii , mobrei , nr asigurarii , si schita cu impactul ( accidentul ) pagubele etc.

http://www.rca-ieftin.ro/constat/Formular_Constatul_Amiabil.pdf

Editat de defcon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...