Sari la conținut

Accident la intersectie cu 2 motociclisti


kato_arad
 Share

Postări Recomandate

exact din acest motiv s-a introdus obtinerea permisului de categoria A la 24 ani si permisiunea de a conduce scutere pe drumurile publice DOAR cu permis si nu cu un atestat obtinut cu 200 lei. salut schimbarile astea in codul rutier. ala de 19 ani sigur habar nu avea cu ce se mananca motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comentariu de la:
lelia
20.05.2013 15:03
Din pacate Tiberiu S. a murit in aceeasi zi ,lasand in urma o familie indurerata ......sa speram ca vinovatii vor plati ceea ce i-au facut lui Tibi ...viata oricum nu i-o mai reda nimeni

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care erau sansele ? Pe acelasi site scrie ca cel care circulape drumul cu prioritate a murit in aceeasi zi ( 34 ani )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi ma intrebam cum se face ca nu se accidenteaza aproape niciodata motociclistii intre ei :|

S-a mai intamplat in 2009, tot in Timis. Atunci au murit amandoi. Link.

Sa le fie tarana usoara. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur si eu pentru ca s-a introdus legea asta, intradevar am permis de la 24 de ani, adica de 2 ani numai (deocamdata nu am avut niciun eveniment rutier si nici nu am cazut si nu aprob vorba aia "n-ai cazut? nici nu esti motociclist adevarat" tampenie, o "expresie" proasta, o consider fiind o gluma doar, insulta din partea celor care poate nici macar nu si-au pus poponeata pe un motor in viata lor),dar pot spune ca mentalitatea se schimba de la 18 pana la 24 de ani, si ma bucur ca la vremea respectiva nu eram pasionat de motoare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :(

 

Si totusi, inconstienta unora ma lasa perplex :-<. Si eu am carnetul de pe la 19-20 de ani, dar nu am ajuns la performante de genul nici pana in ziua de azi :-<

 

Sa-i fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne ciocnim mai rar !? , idee ca majoritate dintre noi avem un spirit civic si o observatie mult mai buna decat conducatori auto , dar sunt multii fustrati cu motoare si multi pusti care inca au in dezovlatare parul pubian care au obtinut permisul inainte sa fie aplicata legea.

Au fost diferite momente in trafic in care am aruncat un ochi in oglinda sa realizez ca vine Wanna be Rossi si imi dadea impresia ca stationez !!!

Dar din pacate daca nimeresti un fustrat care detine permis de A sau B sau Etc sa dea in tine , ce sa faci !!!

 

Dumnezeul sa il odihneasca !!! Daca cumva citesti asta ''prietene'' de 19 ani , te rugam gaseste un tir data viitoare !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne ciocnim mai rar !? , idee ca majoritate dintre noi avem un spirit civic si o observatie mult mai buna decat conducatori auto , dar sunt multii fustrati cu motoare si multi pusti care inca au in dezovlatare parul pubian care au obtinut permisul inainte sa fie aplicata legea.

Au fost diferite momente in trafic in care am aruncat un ochi in oglinda sa realizez ca vine Wanna be Rossi si imi dadea impresia ca stationez !!!

Dar din pacate daca nimeresti un fustrat care detine permis de A sau B sau Etc sa dea in tine , ce sa faci !!!

 

Dumnezeul sa il odihneasca !!! Daca cumva citesti asta ''prietene'' de 19 ani , te rugam gaseste un tir data viitoare !!!

 

nope, suntem mai rari, suntem mai mici, asta e motivul

 

exact din acest motiv s-a introdus obtinerea permisului de categoria A la 24 ani si permisiunea de a conduce scutere pe drumurile publice DOAR cu permis si nu cu un atestat obtinut cu 200 lei. salut schimbarile astea in codul rutier. ala de 19 ani sigur habar nu avea cu ce se mananca motocicleta...

 

nope, motivul este recunoasterea faptului ca scoala e impotenta sa scoata oameni responsabili, cu legea asta iti da sansa sa-ti faci scoala pe viu la viteze mai mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iulian chirita

Scoala nu t poate invata ca atunci cand te asiguri tre sa t uiti cat vezi tu cu ochii p drumul ala, nu doar primii 50metri ,cum fac majoritatea.

Toti spun : motoristul e de vina ca avea viteza,dar CE VITEZA sa am sa ajung langa tine in 2 sec,cant tu (soferul)te_ai asigurat si p o distanta de 300-400metri(sau cat vezi tu)nu era nimeni?????cu cat mergeam eu de am parcurs 300-400metri in 2-3 secunde?mergeam oare cu 300km/h?NU,ca motoreta mea nu merge cu atata,si nici ale alora de au murit.Dar tu(soferul)nu t uiti decat asa in scarba in stanga,nu e nimic pe 20-30-50metri in dreapta la fel,si intri p drum.

O categorie aparte (p care vreau sa o salut cu mesajul : sunteti niste IDIOTI ),este a celor care ies pana in mijlocul drumului si opresc acolo sa se asigure.(asta desi nu sunt masini parcate care sa le impiedice vizibilitatea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...