Sari la conținut

Bike Week si Festival Rock in Secuime


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am auzit ca drumul asta (http://goo.gl/maps/vBfGe) e o smecherie, e un pod inchis la Apata insa se trece fara probleme (trec si camionete). Asfaltul cica e bun. Eu merg des pe Cata - Feliceni si nu are decat o bucata de cativa km care e plina de gropi si plombe, insa nu e de speriat sau netrecut. E super fain si prin Sf. Gheorghe, eu merg la Odorhei si mi-e mai lung pe acolo asa ca rar il folosesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca drumul asta (http://goo.gl/maps/vBfGe) e o smecherie, e un pod inchis la Apata insa se trece fara probleme (trec si camionete). Asfaltul cica e bun. Eu merg des pe Cata - Feliceni si nu are decat o bucata de cativa km care e plina de gropi si plombe, insa nu e de speriat sau netrecut. E super fain si prin Sf. Gheorghe, eu merg la Odorhei si mi-e mai lung pe acolo asa ca rar il folosesc.

Podul e inchis dar poti sa treci fara problema drumul pe care ai marcat e bun Apata -Aita Mare-Baraolt -Varghis-Ocland faci dreapta -tot inainte-Vlahita sau mai ai o varianta mergi pe E60 pana la Rupea gara spre Homorod si iesi pe la Ocland si acolo e drum acceptabil. asfalt uscat :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim tuturor, care ne-ati onorat cu prezenta Voastra! Va multumim ca ati venit, ca ati distrat la noi, si ca – cu contributia Voastra – intrunirea din Vlahita a devenit un Instant Hit, a devenit una dintre cele mai mari intruniri moto din Romania.

 

Va multumim ca ne-ati fost alaturi. Si ca ne-am chefuit impreuna de la joi pana duminica… aproape 3500 de persoane!

 

You Rock!

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok. Locatia este foarte potrivita pentru astfel de intruniri. Atmosfera din timpul concertelor mi-a placut foarte mult. Cred ca Oassis sunt un fel de Cargo pe ungureste. Toata lumea stia cuvintele, toata lumea dansa, toata lumea traia muzica lor. Mie mi-a placut. Drumul spre casa a fost mai greu pentru ca ne-a plouat foarte tare dar am ajuns cu bine. Felicitari organizatorilor si multumim pentru invitatie, primire si gazduire.

post-21268-0-08419600-1372666138_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pleci azi? Pe la ce ora?

 

Sorry man, acum am citit mesajul tau. Da, am plecat de vineri pe la 13:00 si n-am mai intrat pe net. Mi-ar fi placut sa fi mers impreuna. Tu ai fost pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,o intalnire de rahat :motociclisti amenintati si intimidati de organizatorii care faceau parte din cluburi care nu ling cu_ul la Hells Angels si nu s-au afiliat la noua asociatie motociclistica maffiota ,care cere bir de la cluburi pe motiv de protectie.Pe motiv de caritate baieti care si au facut club acum trei-patru ani, vor sa se faca populari cu astfel de actiuni dar in realitate intimideaza pe cei de la Blues Riders si altii, sa-si scoata colorul fiindca noua asociatie nu recunoaste acele cluburi care nu au cedat la presiunea HA.Aici mentionez pt cei care nu stiu ,ca clubul motociclist Blues Riders este primul club infiintat in Romania si pana acum a organizat 23 de intruniri.Toate cluburile care exista astazi s-au inspirat de la BR si peste tot eram tratati ca atare.La toate intalnirile organizata eram primiti cu bratele deschise si cu prietenie fiindca sloganu nostru era PRIETENIE SI CAMARADERIE intre motociclisti.Ei au mentalitatea ,,cine nu-i cu noi,e impotriva noastra".Rusine..Eu personal nu am fost prezent la intrunire,dar baieti de la Blues Riders au povestit totul

Editat de etzmz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul a fost fain, m-am simtit bine pe muzica celor de la AB CD, chiar pot sa zic ca m-am dezlantuit cat de cat alaturi de @Phoenix27. Prietenii din alte zone ale tarii m-au reprosat ca nu au inteles multe pentru ca s-a vorbit prea putin romaneste, dar i-am ajutat eu cu traducerea cand eram pe faza si cat am putut de corect. Eu n-am facut poze ca m-am ocupat de distractie :alcy:

O parere personala, cei de la Blues Riders sunt niste oameni exceptionali, multi dintre noi nu stiam ce e sa te dai pe moto cand ei o faceau.

Nu inteleg de ce se ajunge la asa ceva!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,o intalnire de rahat :motociclisti amenintati si intimidati de organizatorii care faceau parte din cluburi care nu ling cu_ul la Hells Angels si nu s-au afiliat la noua asociatie motociclistica maffiota ,care cere bir de la cluburi pe motiv de protectie.Pe motiv de caritate baieti care si au facut club acum trei-patru ani, vor sa se faca populari cu astfel de actiuni dar in realitate intimideaza pe cei de la Blues Riders si altii, sa-si scoata colorul fiindca noua asociatie nu recunoaste acele cluburi care nu au cedat la presiunea HA.Aici mentionez pt cei care nu stiu ,ca clubul motociclist Blues Riders este primul club infiintat in Romania si pana acum a organizat 23 de intruniri.Toate cluburile care exista astazi s-au inspirat de la BR si peste tot eram tratati ca atare.La toate intalnirile organizata eram primiti cu bratele deschise si cu prietenie fiindca sloganu nostru era PRIETENIE SI CAMARADERIE intre motociclisti.Ei au mentalitatea ,,cine nu-i cu noi,e impotriva noastra".Rusine..Eu personal nu am fost prezent la intrunire,dar baieti de la Blues Riders au povestit totul

:troll: „Da ,o intalnire de rahat”. „Eu personal nu am fost prezent...”

 

Multumim inca o data celor care au venit. Mersi @Icelord pentru traducere. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragă domnule ETZMZ Apreciez foarte mult părerea ta :eek:, experienţa ta :rusinica: ,dar mai ales faptul că vorbeşti cu o "anumită experienţă personală" despre un eveniment la care NU AI PARTICIPAT :troll: . în scurta mea viaţă de un pic mai mult de 40 de ani, şi eu am auzit multe poveşti de adormit fraieri, dar nu l-am publicat...NU te cunosc, dar presupun că eşti unul dintre organizatorii unui alt eveniment ce ar fii trebuit să aibă loc în aceeas perioadă, dar care din motive "tehnice" sa amînat pînă la ........"anu şi la mulţi ani"....... IAAA şi încă un lucru destul de interesant..... Eu personal m-am întălnit sîmbătă , aşa spre seară cu doi băieţi de la Blues Riders şi erau vii şi nevătămaţi, mai mult se simţeau bine...m-am întîlnit şi cu alţii dar şi ei s-au simţit bine. Probabil aceşti alţii, cu care m-am întîlnit eu erau alţi....... "alţii"........Şi ceva off topic........ nu fiecare studet la drept ajunge avocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@etzmz esti sigur ca toate cluburile au inspirat din BR(23ani) si nu din alte cluburi mai vechi care au inventat toata clubureala? Tot respect pentru vechimea voastra, dar eu personal la intrunirile voastre ma simteam cel mai prost. Programe zero, lasati sa intre cocolarii cu atv-uri, care se intrec intre corturi, si pana seara pur si simplu nu ai ce sa faci ce sa vezi, si lista e lunga.

Deci mai bine iau riscul si chefuiesc 24ore din 24, decat sa stau la cort si sa plictisesc langa sloganul vostru si sa astept drumul spre casa.

 

Am mai gasit niste poze:

 

vineri : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.482772288471563.1073741836.379268362155290&type=3

sambata : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.482935015121957.1073741837.379268362155290&type=3

 

Singurul minus al intrunirii a fost berea bergenb..r, care a fost pur si simplu oribil. Dar macar aveam alte optiuni la baruri. La unele intruniri bei nu bei asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi pacat sa "infestam" atmosfera topicului cu prostii, as dori sa multumesc organizatorilor pentru o intrunire bine realizata din toate punctele de vedere. M-am simtit foarte bine si apreciez ideea unei fuziuni al mai multor cluburi pentru o colaborare reciproc folositoare de dimensiuni mari cum putine sunt in tara, totodata ma incanta faptul ca a fost o reusita din prima si imi da sperante ca la anul nu poate fi altfel decat MAI bine. Felicitari Auld Cut, Rebel Wolves, Independent Eagles, Flagellum Dei si KMB, scopul a fost atins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca v-ati distrat bine ,dar nu ocoliti problema.Cu ce explicati actiunea de intimidare a membrilor acelor cluburi moto care in conceptia voastra nu exista,desi ei au fondat aceste intruniri ,dar de cand a aparut aceasta noua asociatie moto terrorizati cluburile care nu vor sa fie sub ,,protectia "acestuia,ne mai vorbind de restul criteriilor.Si care era treaba cu acel ,,inspector" Hells Angels care era acolo si despre care nu aveti curaj nici voi sa vorbiti?Prea se contureaza o organizatie mafiota.Cred ca habar n-aveti in ce va incurcati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bir de protectie, inspector HA, organizatie mafiota... Omule, topicul asta e despre intrunirea din Vlahita, nu despre Gang Lands! Daca nu ai fost acolo, te rog sa nu mai scrii pe aici. Iar daca ai ceva cu „asociatia mafiota” (?) sau WTF, deschide un topic nou altundeva si traieste-ti frustrarile acolo.

Editat de Pannoniachopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,o intalnire de rahat :motociclisti amenintati si intimidati de organizatorii care faceau parte din cluburi care nu ling cu_ul la Hells Angels si nu s-au afiliat la noua asociatie motociclistica maffiota ,care cere bir de la cluburi pe motiv de protectie.Pe motiv de caritate baieti care si au facut club acum trei-patru ani, vor sa se faca populari cu astfel de actiuni dar in realitate intimideaza pe cei de la Blues Riders si altii, sa-si scoata colorul fiindca noua asociatie nu recunoaste acele cluburi care nu au cedat la presiunea HA.Aici mentionez pt cei care nu stiu ,ca clubul motociclist Blues Riders este primul club infiintat in Romania si pana acum a organizat 23 de intruniri.Toate cluburile care exista astazi s-au inspirat de la BR si peste tot eram tratati ca atare.La toate intalnirile organizata eram primiti cu bratele deschise si cu prietenie fiindca sloganu nostru era PRIETENIE SI CAMARADERIE intre motociclisti.Ei au mentalitatea ,,cine nu-i cu noi,e impotriva noastra".Rusine..Eu personal nu am fost prezent la intrunire,dar baieti de la Blues Riders au povestit totul

Da ma cand cei de la Blues Riders au pus piatra de temelie a cluburilor din Romania membri asa numiti noua asociatie se jucau in nisip cu pixul ,eu sper si am convingerea ca printe cluburile de nationalitate romana nu va exista astfel de evenimente ..Eu nu pot numi intalnire mai ales cu scop caritativ unde sunt interzise accesul nici macar a unui motociclist indiferent daca poarta color sau nu :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi ETZMZ şi POKA, dacă nu aţi fost la faţa Locului ce dracu comentaţi. IIIIIIaAAA da , aţi urmărit transmisiune directă, la TEMBELIZOR, de la faţa locului a canalelor DESCOVERĂ, CMD, BÎRFA tv & comp....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi ETZMZ şi POKA, dacă nu aţi fost la faţa Locului ce dracu comentaţi. IIIIIIaAAA da , aţi urmărit transmisiune directă, la TEMBELIZOR, de la faţa locului a canalelor DESCOVERĂ, CMD, BÎRFA tv & comp....

Sorry,am fost acolo si nu trebuia sa ma informez din surse externe ,dar am ramas cu un gust amar sper ca in viitor o sa puteti organiza o intrunire macar ca la Targu Secuiesc la Beka unde toate lumea se distreaza indiferent de unde vine,Scopul meu nu a fost sa jignesc pe nimeni am spus parerea mea credeam ca se poate :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cluburile care au organizat evenimentul – Auld Cut MC, Independent Eagles MC, Flagellum Dei MC, KMB Motors MC si Rebel Wolves MC – saptamana asta au donat 5000 RON pentru operatia tinerei Miklós Izolda, care sufera in anemie aplastica. Costul operatiei este 55.000 RON, deci aproape 10% din suma a fost donat de catre motociclisti. In afara donatiei respective, ajutam si orfelinatul din Tusnad, cum am si promis. Link-ul despre eveniment (este in limba maghiara): http://szekelyhon.ro/aktualis/udvarhelyszek/osszefogott-a-falu-adomanyoztak-a-motorosok

 

Peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...