Sari la conținut

SUZUKI GSXR K1-K2 1000 sau HONDA 954?


Ady929
 Share

Postări Recomandate

954 generatia respectiva nu se poate compara cu k1 1000, mai degraba cu k1 750.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

954 am avut eu, model 2003. o motocicleta echilibrata, trage bine, nu are explozie de putere ca la R6, se tine bine pe curbe, a mea vibra tare dupa 130 km/h, dar probabil ca nu era ea stransa bine. pt mine a fost o motocicleta de suflet. pe k1 nu am mers, deci las posesorii sa spuna ce au de spus. e cam grea, ai grija daca o pui jos ca o ridici cam greu. succes

Editat de diabolyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Da,cica K1 are 350kg si se ridica cu macaraua

 

Dimensiunile si greutatea ss-urilor e foarte apropiata,nu sunt diferente mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci vreau sa spun ca 954 e foarte misto :) Super ciclistica, super look, iar daca vrei sa faci si drumuri mai lungi, pozitia de mers e relativ confortabila pentru a putea rezista o zi in sa si a face ture de weekend de 1000 km ++

 

La gsxr am auzit ca distanta dintre scarite si sa e mai mica si esti fortat sa tii genunchii flexati si sa faci pauze dese. Insa nu am mers personal cu vreouna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 929 si gsxr 1000 k1,la honda este adevarat ca ai o pozitie mai comoda la condus....dar gsxr1000 are un motor care trage fenomenal, as alege k1 fara sa stau pe ganduri o secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un argument pe care nu l-a luat nimeni in seama si anume: "Honda-i Honda!" =))

 

OnTopic: Incearca sa gasesti ceva motoristi binevoitori care sa te lase sa te plimbi cu ambele. Gusturile nu se discuta, iar tie s-ar putea sa iti placa ceva, altuia altceva.

 

Mituri de genul kawa are cutia de viteze proasta si suzuki are ghidonul stramb am tot auzit!

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...