Sari la conținut

Enduro Soft Inmatriculabil


BlackLord
 Share

Postări Recomandate

Din fericire lumea nu se termina (si nici nu incepe) in Romania. :)

Dupa cum iti ziceam, sunt destul de putine in Europa (comparativ cu US) si e posibil sa sara un pic de buget. La 6k e noua, insa nu asta iti sugeram.

 

Cateva link-uri la o cautare rapida (pe moto.it mi-a fost lene sa ma uit).

 

Succesuri!

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/yamaha-wr250r-padova-60414095.htm

http://www.subito.it/moto-e-scooter/wr-250-r-yamaha-pavia-66443618.htm

http://www.subito.it/moto-e-scooter/yamaha-wr-250-r-pescara-60395467.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la italieni e o loterie sa cumperi mobra. Li s-a dus buhul ca nu le intretin catusi de putin. Merg cu ele pana le strica/uzeaza apoi rezolva sumar problema respectiva si le pun la vanzare la preturi de dumping.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici romanii nu-s foarte bine cotati la capitolul asta, corect?

Italienii sunt oameni normali, ca si noi.. unii le tin la modul zis de tine, altii le bibilesc si-ar dormi cu mobrele-n pat de s-ar putea.

Evident ca indiferent de unde cumperi trebuie sa casti ochii la niste aspecte - atat tehnice cat si istorice ale motoretei.

Eu sunt cam la a sasea mobra luata de la ei, n-am avut probleme deocamdata. Culmea, astea 2 de le am acum le-am luat considerabil sub pretul pietei lor.

Iar la un motor fiabil de dupa 2008-2009 cu un singur proprietar.. deja riscul scade considerabil.

 

Revenind ontopic - la ce vrea omu' de la prima mobra - drz-ul pare a fi o alegere usoara si-un compromis decent.

Editat de diles
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Yamaha XT600 tot situatii neinmatriculate, fara acte etc in shcimb am gasit un XT660 cu aspect ingrijit dar vad ca are 60CP ....mi-e sa nu fie brutala.

Honda XR650 tot asa >60CP si una am gasit civilizata la peste 3.000 . Nu stiu cat de pretabila pentru oras este pe laga depasirea de buget la mine limita valorii fiind F650GS Dakar pe care-l gasesc in 3.000.

 

Nu stiu ce ai cautat tu, e plin de XT-uri de 600 inmatriculate pe bikeshop. Sper ca nu ai cautat Honda XT :).

XT-urile noi de 660 au 50 (48) de cai, nu 60. Si nu sunt cele mai sprintene mobre din cauza greutatii. Deci nu are sens sa iti faci griji in ceea ce priveste "brutalitatea".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici romanii nu-s foarte bine cotati la capitolul asta, corect?

Italienii sunt oameni normali, ca si noi.. unii le tin la modul zis de tine, altii le bibilesc si-ar dormi cu mobrele-n pat de s-ar putea.

Evident ca indiferent de unde cumperi trebuie sa casti ochii la niste aspecte - atat tehnice cat si istorice ale motoretei.

Eu sunt cam la a sasea mobra luata de la ei, n-am avut probleme deocamdata. Culmea, astea 2 de le am acum le-am luat considerabil sub pretul pietei lor.

Iar la un motor fiabil de dupa 2008-2009 cu un singur proprietar.. deja riscul scade considerabil.

 

Revenind ontopic - la ce vrea omu' de la prima mobra - drz-ul pare a fi o alegere usoara si-un compromis decent.

drz-ul ii duce anusul in gat in 100 km si e boring pe sosea...trebe un pic mai intepator. Un xr650r....daca are suficienta experienta pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai uitat pe ici pe colo, intre timp am mers si pe ceva de 200kg si am vazut ca-i destul de grea pentru mine, sau poate trebuie timp sa te obisnuiesti... Am mers cu Hornet si mi s-a parut ca incalecasem pe o vaca grasa.

Legat de ce gasesc pe bikeshop poate am dat eu anul fabricatiei mai nou si de aceea. As vrea totusi ceva motociclete cat mai noi.

Am mai vazut si ceva filmulete, am mai vorbit de piese, de service si tot spre Yamaha Tricker 250 trag... fiabil, usor, subtire, bun pentru oras dar capabil si pentru soft enduro, cu o toba aftermarket are si un sunet putin mai agresiv sa te poti face auzit si automat vazut, si probabil bun sa invat si sa progresez. O sa trebuiasca sa iau o ora de condus la o scoala cu F650 sa vad cum ma simt si pe aia. Trickerul il simt excelent. Mai ramane pretul mare dar na... nici lumea nu vad sa se inghesuie la cumparat asa ca poate se mai negociaza.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...