Sari la conținut

Pot lasa motorul mai jos din suspensia spate?


Postări Recomandate

arcul este comprimat de greutatea ta. poti doar sa-l detensionezi(preload) insa, fara pietoni pe ea, motocicleta va fi la fel de inalta. diferenta va fi in cazul unui pilot greu, care va face ca arcul spate sa se comprime mai mult. alte metode de coborare din fabrica nu exista. aftermarket se umbla la prinderea ansamblului arc-amortizor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi, la aceeasi inaltime de 1,7 m am descoperit ca doar motocicletele inalte (enduro, adventure) imi pun probleme. ajung bine la r6, cbr f4, sv 650, cb 500, gs 500, zx6r, er-6, tdm(generatie mai veche) - cam orice stradal. nu ajung la nici un enduro, nu ajung la gs 1200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca se poate, prin inlocuirea "dogbones" (parghiile ce formeaza articulatia suspensiei spate).

 

Exemplu http://www.bikedivision.com/suzuki-lowering-kits.html

 

Dezavantajul ca vei pierde din manevrabilitate... dar vei castiga stabilitate pe drept la viteze mari.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Zenklawa Garage

Va sal..am un k1 de 600..nu-s f inalt..170...as vrea sa-l cobor un pic mai jos...cativa cm...ar merge?sa comprim

arcul?spate?ast

pareri..o seara buna!

Se poate monta kit de coborare pentru modelul tau. O sa.ti dam oferta pe PM.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca se poate, prin inlocuirea "dogbones" (parghiile ce formeaza articulatia suspensiei spate).

 

Exemplu http://www.bikedivision.com/suzuki-lowering-kits.html

 

Dezavantajul ca vei pierde din manevrabilitate... dar vei castiga stabilitate pe drept la viteze mari.

 

Ride Safe!

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sal..am un k1 de 600..nu-s f inalt..170...as vrea sa-l cobor un pic mai jos...cativa cm...ar merge?sa comprim arcul?spate?ast pareri..o seara buna!

 

Nu cobori spatele. Ii strici bicicleta. E suficient sa poti pune varful piciorului jos.

Imi e sa nu te sperii dar e mult mai jucausa K1-K3 cu spatele ridicat 4-7 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...