Sari la conținut

Problema kawa


Postări Recomandate

Salutari . Am un kawasaki zx6r 99 , si am o mica problema care tind sa cred si sper ca este doar din tija de la schimbator .. Din treapta 1-2 schimb fara probleme de la a doua in sus nu mai pot schimba fiindca schimbatorul ramane blocat in sus , nu mai revine in punctul lui initial si trebuie sa apas usor pe el sa revina unde ii este locul pentru a schimba ulterior treapta . Acelasi lucru il patesc si la inferioara , si trebuie sa procedez invers , respectiv sa l trag usor in sus pana in punctul lui initial . PS. Cand bag in treapta . chiar si asa cu toata chestia mentionata mai sus nu caraie , nu intra greu , nu scoate alte zgomote ciudate si nu sare din treapta . din nici o treapta . V-as fi recunoscator daca ati putea sa mi ziceti o parere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitate la steluta din cutie partea cu schimbatoru sar putea sa ai rupt un opritor de la cautatoe eu asa am patit la un yamaha ER6 am schimbat cautatoru si mere si acu k si noua.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitate la steluta din cutie partea cu schimbatoru sar putea sa ai rupt un opritor de la cautatoe eu asa am patit la un yamaha ER6 am schimbat cautatoru si mere si acu k si noua.

Bafta.

Haide să învățăm gramatica.

 

Uita-te la steluta din cutie, partea cu schimbatorul, s-ar putea sa ai rupt un opritor de la cautatoare. Eu asa am patit la o Yamaha R6, am schimbat cautatorul si merge si acum ca si nou.

Bafta.

 

Cautator / cautatoare = selector ?

Opritor = piedica ?

 

Nu inteleg nimic ....

 

Un analfabet ... doi ... analfabeti .. analfabeturi ...

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON TOPIC ..

 

Motocicleta a fost scapata ... si a fost indoit schimbatorul (levierul) ... sau poate tija schibatorului ... se atinge de o componenta.

 

Vezi sa fie liber traseul ... unde tine.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu sunt in situatia asta, de 3 zile nu mai prea vrea sa schimbe vitezele, si a mea nu a fost trintita. Pur si simplu a aparut problema asta.

Este complicat de reparat?

Foarte!

 

 

 

Detaliaza macar, crezi ca are vreunul din nou un glob si vedem exact cum se comporta motorul tau?

Schimbatorul se misca sus, jos?

Daca se misca, revine singur sau nu?

Daca se misca, cursa e aceeasi ca inainte doar ca nu se intampla nimic sau se misca doar jumate din cursa normala?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON TOPIC ..

 

Motocicleta a fost scapata ... si a fost indoit schimbatorul (levierul) ... sau poate tija schibatorului ... se atinge de o componenta.

 

Vezi sa fie liber traseul ... unde tine.

ma profesore. tu esti peste tot? nu ai alta treaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...