Sari la conținut

Scula gaura bloc motor


Postări Recomandate

habar nu ai ce vorbesti.

un biax ieftin il cumperi cu 50 lei. pentru o gaura tine plus ca ai de 3-4 ori turatia bormasinei.

 

de curiozitate ai facut vreodata asa ceva sau vorbesti din ce ai vazut pe youtube?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu'...

Mai suntei multi cu biaxu?

:))

 

Au trecut 3 minute si inca nu a reusit sa sparga extractorul ala...am inchis video. Le electroeroziune in 3 minute scoteai deja tot afara din gaura aia...

Nu e afacere cu freza aia, merge doar la diametre mari.

ce cap ai...aici e concurs care scoate mai repede extractorul rupt?ce conteaza ca dureaza cu 20 d eminute mai mult...ideal e sa-l scoata si sa coste cat mai putin...la mintea ta..mai bine da jos motorul in 10 ore si in 2 minute ii extrage ala afara ramasitele extractorului...super economie de timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

habar nu ai ce vorbesti.

un biax ieftin il cumperi cu 50 lei. pentru o gaura tine plus ca ai de 3-4 ori turatia bormasinei.

 

de curiozitate ai facut vreodata asa ceva sau vorbesti din ce ai vazut pe youtube?

Vrei sa zici ca tu cu biaxu gauresti un extractor? Pe bune?

Io ma ocup cu reparatii moto, spre exemplu, nu sunt gradinar!

 

Nu am zis sa cumperi utilajul de electroeroziune, ci sa il folosesti la altii care il au. In Bucuresti sunt astfel de utilaje, iar pentru o extractie platesti 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din voi care are bunavointa de a`mi explica si mie scopul gaurelilor alora din clip ?

A gaurit in prima faza chestia aia care semana cu un burghiu conic, apoi la final tarodul, de ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa zici ca tu cu biaxu gauresti un extractor? Pe bune?

Io ma ocup cu reparatii moto, spre exemplu, nu sunt gradinar!

 

Nu am zis sa cumperi utilajul de electroeroziune, ci sa il folosesti la altii care il au. In Bucuresti sunt astfel de utilaje, iar pentru o extractie platesti 50 lei.

 

eu as zice sa te lasi de "reparatii"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce cap ai...aici e concurs care scoate mai repede extractorul rupt?ce conteaza ca dureaza cu 20 d eminute mai mult...ideal e sa-l scoata si sa coste cat mai putin...la mintea ta..mai bine da jos motorul in 10 ore si in 2 minute ii extrage ala afara ramasitele extractorului...super economie de timp...

Salut . As incerca si asta pana sa scot motorul de pe sasiu. O trusa ceva speciala pentru suruburi mici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fi gufy..nu merita luat jos..exista alte optiuni pentru un surub..nu demontarea motorului..parerea mea..

 

Sal! asta am intrebat. O scula ceva de cumparat de pe online sau tre sa apelez la 'experti' ? PANA SA DAU JOS MOMORUL DE PE SASIUUUU

 

Stiu ca informatia costa , platesc nu e o pb. Daca imi iese dau o bere dupa.

Editat de adovis77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...