Sari la conținut

Limitare RAR


Postări Recomandate

Buna seara

Poate ma puteti ajuta ...am disperat cat am cautat pe net

Am 21 ani ...

Vreau sa dau de A2

Cu categoria A2 ..." Nu poti merge cu motoare de 400 " ...poti merge cu moare de maxim 37 kw

Am mai citit pa undeva ca s'ar putea limita la RAR motocicletele sa le aduci la 37kw

 

De ex daca imi iau un r6 din 2000 sau cbr 600 98

Ceva de 600 ( sunt si mai ieftine si mai frumoase ca design )

 

O pot limita la RAR sa o fac de 37kw ...

 

ii mai scade puterea dar asta e ... ce sa fac acum pana la 24 ani :(

 

Se poate asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci si tu esti unul din cei care le iau doar pt design si sa fii "cool",in rand cu "lumea". Trebuia sa imi dau seama din nickname, degeaba iti recomand pe celalalt topic enduro-touring ,am gresit persoana.Nu poti sa limitezi nici o racheta de 100 (+) cp la RAR,nu are voie puterea sa fie mai mare de 2 ori dupa limitare.49+48=96cp/70 kw.Tot ce e peste aceasta valoare din fabrica este exclusiv la categoria A.

Editat de MZRider18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate decat daca prin limitare nu depasesti jumatatea puterii motorului. tot ce e peste 74 de kw nu poti sa limitezi si sa mergi legal cu A2. Atunci limitarea este degeaba. tot ce e sub 73 kw mi se pare ca se poate limita dar trebuie inlocuit in cartea masinii puterea motorului dupa limitare.

Editat de eduard.94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi super ... daca ar merge ...

Pai si ce vreti sa imi iau un gpz din 89 :)) daca iti ei o motocicleta trebuie sa fie si draguta ( ma refer motocicleta pentru oras )

Cum ar fi sa merg cu un cros prin oras :)

 

Deci daca ar merge raman ori la un zx4r de 400 sa o limitez sau un bandit de 400

 

Ambele au cu vreo 10kw peste

 

Va multumesc mult pentru ajutor

 

Si daca mai puteti sa imi recomandati dvs. alte modele de motociclete de 400 sau 500 cmc care se pot limita sa le pot conduce cu a2 va raman dator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha mt 03 nu e nevoie de limitare si are 600 cmc. honda cbr 400 e destul de rara deoarece este model de japonia. La fel si Banditu' . Deci tu cauti modele sport sa inteleg?

Yamaha mt 03 este cam mica vad eu am 189 si 90kg :)

 

Sport sau naked

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Ninja 500 sau ) Katana si o limitezi - se poate limita cu o bucata de tabla la acceleratie.

Eu mi-am adus motorul de 107 CP limitat la 34kw in cartea de identiate - la RAR m-au trecut cu 107 :-) .

RAR nu prea are stand de motoare habar nu am cum pot sa iti dea carte de identitate pentru astea limitate.. Daca si pentru mine care aveam motor limitat in acte mi-au dat conform fabricii si nu briefului german. Nu de alta dar la RAR verifica numai franele - cel putin in CLuj - in Bucuresti poate au ceva mai utilat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce trebuie neaparat sa limitezi un motor de peste 100cp.. R6 are 120cp nu il faci in 45cp in nici un caz :)) .. ia ceva cu 45cp uite.. kawasaki er5 are 50cp. dar nu fuge ca r6 si nici nu agata fete ca R6.. dar e motocicleta ! :)

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi, omul îşi doreşte motor să se simtă bine cu el; degeaba îi recomandaţi voi ce nu-l interesează că nu-şi va lua.

 

Aproape nimeni nu-şi ia motor de dragul de a avea motor sau de nevoie (cum e în cazul lighenelor de dacii logan, solenza sau mai ştiu eu ce hârburi similare lor) ci ca să se simtă ok cu el. Dacă vrea de viteză să fie sexy şi agaţe fete, nu e nici un stres :) Numai că e mai greu cu limitarea....

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce vreti sa imi iau un gpz din 89 :)) daca iti ei o motocicleta trebuie sa fie si draguta ( ma refer motocicleta pentru oras )

Cum ar fi sa merg cu un cros prin oras :)

Ar fi foarte nasol iti dai seama; nici babele nu s-ar uita la tine calare pe o mobra d-asta flatulenta de cros.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi super ... daca ar merge ...

Pai si ce vreti sa imi iau un gpz din 89 :)) daca iti ei o motocicleta trebuie sa fie si draguta ( ma refer motocicleta pentru oras )

Cum ar fi sa merg cu un cros prin oras :)

 

Deci daca ar merge raman ori la un zx4r de 400 sa o limitez sau un bandit de 400

 

Ambele au cu vreo 10kw peste

 

Va multumesc mult pentru ajutor

 

Si daca mai puteti sa imi recomandati dvs. alte modele de motociclete de 400 sau 500 cmc care se pot limita sa le pot conduce cu a2 va raman dator :)

uitate la un suzuki gsx600f , gsx750f, yamaha thundercat, suzuki bandit (toate nu depasesc 100 de cai, si le poti limita pt a2)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si categoria >Supermoto< ar indeplini cateva din conditiile impuse de tine ... la inaltimea ta nu ai sta tocmai comod pe un SS+ incepator fiind(...). Rasfoieste mult inainte sa te hotarasti nu e nicio graba, si nu te bloca cand dai de ceva "frumos" o sa gasesti altceva mai frumos dupaia si sa nu regreti mai tarziu...Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine face acea limitare?

cum se dovedeste ca a fost limitata?

 

sunt chiar curios....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rost are sa te mai complici la 400-500.

 

Baga tare la un miar, si frumos si fuge ( ce altceva mai vrei ? )

:10:

Bine zis. In plm, tre sa fie frumoasa ca sa atraga pizdet.........eu am luat A-ul la 27 de ani si am inceput pe un RF 400 si il am si acum. Sunt multumit, nu am nevoie de 300+, da pustii din ziua de azi vor magnet. Are in obor, si e mai ieftin, sau vorba lu glicerina, ia-ti hayabusa direct. nu mai sta pe ganduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...