Sari la conținut

Plimbare scurta ?


beware !
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Are careva chef de o plimbare scurta de cateva ore (pana se intuneca eventual) cu plecare din zona Bucuresti - Ploiesti? M-am trezit ca n-am ce face, lol, si as baga o plimbare spre munte...nu conteaza unde...sosea sa fie si eventual o ciorba de vacuta la destinatie. Doritori>???

Ori azi sambata 24 Aug (e deja ora 4pm)

Ori maine Duminica 25 Aug, dar dupa ora 1 pm.

 

Stil de mers : cu max 49 km peste limita admisa, soferii stiu de ce ;) HA!

Eu am un 600cc, dar orice motor si oricine e bine venit, tinanad cont ca nu am chef decat de plimbare si de ascultat muzica in casca...

 

PM pt date de contact....

 

Paaa.....

Hai cu spontaneitatea !!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super plimbare !!!Super companie !!

Eu zic sa continuam si azi :)

 

* azi sunt si eu libera. as iesi sa invart putin rotile. ai vreo idee? :)

DN1 va fi cam aglomerat astazi dupamiaza, vin bucurestenii din we. si concedii. da' putem incerca si spre Ploiesti-Breaza. Sau Campina (Valea Doftanei)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valea Dofnanei suna bine ;) Eu sunt libera dupa ora 1. ne auzim la un tel ? (da-mi pe PM)

* azi sunt si eu libera. as iesi sa invart putin rotile. ai vreo idee? :)

DN1 va fi cam aglomerat astazi dupamiaza, vin bucurestenii din we. si concedii. da' putem incerca si spre Ploiesti-Breaza. Sau Campina (Valea Doftanei)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valea Dofnanei suna bine ;) Eu sunt libera dupa ora 1. ne auzim la un tel ? (da-mi pe PM)

 

* dupa 1 e perfect. mai am cate ceva de targuit (piata!) pana-n pranz. ;)

ne sunam intre timp sa stabilim unde si cand ne intersectam.

 

mai doreste cineva? haide ca e caldaaaa! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mergeti pe valea doftanei va recomand sa continuati pana la iesirea din localitate apoi se face stanga. e un drum care trece prin secaria si ajunge in comarnic la jumate. Asfalt destul de bun, inclinatie foarte mare. Merita vizita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mergeti pe valea doftanei va recomand sa continuati pana la iesirea din localitate apoi se face stanga. e un drum care trece prin secaria si ajunge in comarnic la jumate. Asfalt destul de bun, inclinatie foarte mare. Merita vizita.

peisaje frumoase

curbe tehnice

ATENTIE NISIP SI 2 zone de asfalt bulit

iesirea este LA SFARSITUL LOCALITATII COMARNIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu propun sa o luam prin Campina - iesirea pe Calea Doftanei, inainte de Lacul Doftana facem stanga pe str. Voila spre Lac Paltinu (Sos. Paltinu) - Tesila - Valea Doftanei.

 

intoarcerea o putem face prin Comarnic, desi cred ca DN-ul va fi aglomerat. eu nu vreau altceva decat plimbare relaxata. nu tehnica :P

 

zi, bre, ianachime, unde e e pensiunea aia mai exact? care coada? care lac? ...vreau ciocolata! :D

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu propun sa o luam prin Campina - iesirea pe Calea Doftanei, inainte de Lacul Doftana facem stanga pe str. Voila spre Lac Paltinu (Sos. Paltinu) - Tesila - Valea Doftanei.

 

intoarcerea o putem face prin Comarnic, desi cred ca DN-ul va fi aglomerat. eu nu vreau altceva decat plimbare relaxata. nu tehnica :P

 

zi, bre, ianachime, unde e e pensiunea aia mai exact? care coada? care lac? ...vreau ciocolata! :D

ti am zis de atatea ori sa nu mai dai banii pe alcool si barbati si sa iei un gps.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si ala spre veliko

poti merge linistit

sa mergeti la pensiunea aia de la coada lacului ca aveau un tort de ciocolata foare bun. pensiunea ATRA

 

http://www.atradoftana.ro/

cobe!

m-a plouat ieri de la medias pana la predeal de m-a inebunit.

 

care-ati fot mah bikersii aia 3 de v-am lasat sa ma depasiti in brasov?

apropo de la medias la sighisoara e un asfalt (nu tot drumul) de merita incercat pe vitezane..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cobe!

m-a plouat ieri de la medias pana la predeal de m-a inebunit.

 

care-ati fot mah bikersii aia 3 de v-am lasat sa ma depasiti in brasov?

apropo de la medias la sighisoara e un asfalt (nu tot drumul) de merita incercat pe vitezane..

man

nu am cobit ...am citit in stele...eu ma mai uit si la METEO.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti am zis de atatea ori sa nu mai dai banii pe alcool si barbati si sa iei un gps.....

 

* auzi la el! pai gps am, doar stii. daca as avea si harta Romaniei in el, ar fi perfect! da' ce-mi trebuie, eu am harta Bulgariei :D

 

ia baga un ochi pe meteo ala al tau si pe traseu si zi-mi daca suntem pe calea cea buna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

* auzi la el! pai gps am, doar stii. daca as avea si harta Romaniei in el, ar fi perfect! da' ce-mi trebuie, eu am harta Bulgariei :D

 

ia baga un ochi pe meteo ala al tau si pe traseu si zi-mi daca suntem pe calea cea buna :)

mi am umezit degetelul

l am socos pe geam si......

 

cica ploua!!!!!!! de la comarnic in sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine?

 

* desigur. eu plec din Militari in 20 de min. Trec pe la Arc, in drum spre Baneasa. Apoi pe beware o "agatam" din Snagov. Daca te incadrezi in timp, haide! :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi am umezit degetelul

l am socos pe geam si......

 

cica ploua!!!!!!! de la comarnic in sus

 

* sa ploua, nene, noi mergem de la Comarnic in jos :P am si costum de ploaie. e bine?

 

Acum ma imbrac. Plec din Colentina. Spune-mi unde iti convine mai mult sa ne intalnim.

 

* hai la Arc ca e in drum :)

 

in 30-45 de minute la Arc e ok? ma duuc sa ma echipez si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va astept. Pun de-o cafea? :)



Acum ma imbrac. Plec din Colentina. Spune-mi unde iti convine mai mult sa ne intalnim.

Ai plecat deja? Tu din Colentina poti sa iesi pe Centura Buc - Autostrada si iesi la Snagov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cria mama

ai gasit ATRA

la OSCAR ati ajuns

sau iti trebuie si tie GPS cu harti de romania

 

Am vazut prea tarziu...

eu ti am zis ca te intinzi cu berea aia la veliko... vezi ... azi te ai trezit tarziu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...