Sari la conținut

Plimbare scurta ?


beware !
 Share

Postări Recomandate

Super plimbare !!! Super oameni !!!!! Merci Cria, Bogdan, Petru !!!



Am vazut prea tarziu...

Shiro, am vrut sa te sun....dar cum in ultima perioda numai "Nu' ai spus...nu te-am sunat. Dar tu puteai sa ma suni cand ai vazut ca am postat.... :P :p



Yyyeeee......

post-2550-0-54460700-1377459181_thumb.jpg

post-2550-0-56664000-1377459572_thumb.jpg

post-2550-0-95617700-1377460125_thumb.jpg

post-2550-0-60778200-1377460135_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* hai ca descarc si eu acum niste poze. cu o mana mananc (pastrama!), cu cealalta incerc sa nimeresc tastele-astea.... ;)

 

ianachime, n-am mai vrut Oscar, ca la Campina am trecut fulger. da' am mancat o ciorba la Petromul din Ploiesti, ...mmmmm! nota 10!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* plimbarea, chiar daca pusa la cale in pripa si fara multe explicatii, a fost foarte placuta si lipsita de peripetii.

traseul e usurel, exceptand partea de la capatul lui, aia cu pensiunea lu' peste (a.k.a. ianachim - regele pestilor din lac), la care ca sa ajungi iti trebuie capra sau vaca sau agregat forestier pe 4 roti. noi am avut noroc cu doi baieti neinfricati care au dus CBRica si chopperul pe pantele pietruite ca sa nu ne rupem noi unghiile proaspat date cu oja. si pana in Valea Doftanei drumul e cam impuscat, insa daca esti atent si nu vitezist, treci lejer printre gropi si balegar si nisip in curbe.

cu vacile ne-am inteles bine, au tras pe dreapta sa ne faca loc, fara prea mult tam-tam. ...fete de bun simtz!

 

cand am ajuns la pensionul cu pricina, s-a apucat sa ploua. un nor mic pentru omenire, da' mare rau daca ai fi ales sa te duci spre Comarnic. noi n-am ales :) am stat pana au trecut stropi, apoi ne-am intors tot pe Campina. soare! apa din lac avea reflexe verzi-aurii, in lumina astrului care se pregatea de apus. superb!

 

iaca poze! ca de povestit mai povestim si maine. pentru mine a fost prima plimbare spre munte de anul asta (serpentine, sate, gropi - m-au cam stors de energieeee!) si ma bucur ca am avut asa o companie grozava! :)

 

 

 

 



* si poza de exceptie a micul nostru grup motociclistic:

 

(Petru Chopperistu, la vale, ca la deal a fugit repede si nu l-am prins in poza)

 




*** aaa, era sa uit! Bentley-ul din poza de pe sosea a oprit special sa ne faca poze. cu aparatul nostru :D ne-a pozat nenea soferul de nu se mai satura...!

post-17655-0-16359500-1377462345_thumb.jpg

post-17655-0-64426200-1377462387_thumb.jpg

post-17655-0-35267400-1377462428_thumb.jpg

post-17655-0-58214700-1377462453_thumb.jpg

post-17655-0-40186400-1377462494_thumb.jpg

post-17655-0-31674600-1377462541_thumb.jpg

post-17655-0-68564000-1377462568_thumb.jpg

post-17655-0-10688900-1377462604_thumb.jpg

post-17655-0-92681700-1377462625_thumb.jpg

post-17655-0-85779700-1377462663_thumb.jpg

post-17655-0-96701800-1377463039_thumb.jpg

post-17655-0-05956800-1377463066_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locatia e de nota zece

vederea/" panarama" de nota zece

toate astea se adauga la pretul mancarii

 

DA MERITA

 

AM AMINTIRI FOARTE PLACUTE DINTR O NOAPTE DE ACOLO

 

si de multe felii de tort ce ciocolata servit pe terasa

 

toamna e un peisaj demential

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca aia cu saritul e tare . =))

Eu nu am vrut sa sar, am simulat un fel de salt ca sa nu fac nota discordanta, am mai si aterizat prost de ma durea glezna, insa in poza sunt cel mai zglobiu.

Cred ca a avut un delay mare fotograful. :))

 

Si sa nu uit: o companie de nota 10+. Sper sa fiu la fel de bine primit si cu alta ocazie. Va multumesc tuturor.

Editat de omu79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe sistemul dezbraca-te ca te f#t, imbraca-te ca nu te mai f#t -> da-te jos sa urcam si sa coboram, urca-te sa urcam si sa coboram

:D

aveam o alta impresie despre baietii cu vitezane.... vad ca m am inselat....

O DATA DEZBRACAT .... pai termina frate....!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, subscriu. Per total, a fost frumos ! (Am decis inainte sa iesim la sosea ca daca nu ne dam motoarele pe jos, chiar nu o sa ne suparam pe ianachim pt sugestia locatiei, si uite ca nu ne-am suparat). Dar Meniul a fost ceva deosebit : Specialitati din carne 85 Ron si Supa din 7 feluri de peste 65 Ron. "Ghinionul" nostru ca era inchis la bucarie (cica bucatarul se plictisise din lispa de clienti (DOH!) si era plecat....pentru ca voiam sa comandam si noi cateva portii :)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim ianachime pt transeul de Enduroooooo :))))))

"pasarele de sosea " 500 m de ma.caca.dam in popo nu te rupea

 

unde ati mai pus voi motocicletele parcate pe acoperisul casei

 

alooo

pai mancati si voi un sticks in benzinarie si un tort de cioco acolo .....

 

data viitoare de locatie vorbiti cu un coleg formulist care are vila prin zona doftana .... luati voi micii la 1.80 ron si jar face el..... LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Specialitati din carne 85 Ron si Supa din 7 feluri de peste 65 Ron.

 

Pai doar ati fost la Cortina d`Ampezzo, cat ai fi vrut sa coste?! :D

 

(dar foarte frumoasa tura, asa se vede in poze. veselie mare. de mult imi tot doresc sa ajung si io pe-acolea; n-am fost de cand eram pionier. mai mereu nu s-a potrivit; nici azi)

 

drumul pana acolo e ok? ca peisaj, zic. puscaria e vizitabila? concentratia de melteni/mp cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto mah, bravo.

vreau si io coordonatele gipies.

la prima poza am vazut niste lemne de foc ...

am asteptat si focul.

in finanda la cort, tare-as mai fi facut unu'...

 

crio fato, trecusi la chopper?

blasfemie, eu te stiam pe geseu.

dar vestea buna e ca-ti prieste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul pana acolo e ok? ca peisaj, zic. puscaria e vizitabila? concentratia de melteni/mp cum e?

 

Drumul e cam in "valuri" sau in "petice", lol. Zona e foarte frumosa, ca si peisaj, dar calitatea asfaltului a lasat de dorit, multe denivelari. Cateva portiuni bune, cateva curbe super, drumul deloc aglomera, pe ici pe colo, cateva zone de camping, pe langa rau/lac si doar in zonele alea ceva oameni, dar pasnici...nu am vazut "melteneala". Cativa biciclisti...unul cred ca s-a intins pe sosea, pt ca era politia (cu girofarul aprins) si in fata masinii, o forma de ceva (nu chiar era forma de om) desenata pe asfalt, cu pete de sange in interior, plus o masina pe partea opusa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

nu am vazut "melteneala".

 

asta voiam sa aud.

 

uluitor, pentru o zi perfecta de forjat gratarele... ma asteptam sa povestiti ca malurile lacului erau incetzosate de sfaraitul micilor. si ca loganurile cu geamuri negre si roti cu jante "de curse" se intreceau cu cielo-urile tunate cu folie de carbon "la pleoape" si neon pe dedesubt ...

 

multumesc pentru amanunte, am sa dau si eu o tura, cat de curand - dar sper sa prind bucataria deschisa la ATRA... :-)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

asta voiam sa aud.

 

uluitor, pentru o zi perfecta de forjat gratarele... ma asteptam sa povestiti ca malurile lacului erau incetzosate de sfaraitul micilor. si ca loganurile cu geamuri negre si roti cu jante "de curse" se intreceau cu cielo-urile tunate cu folie de carbon "la pleoape" si neon pe dedesubt ...

 

multumesc pentru amanunte, am sa dau si eu o tura, cat de curand - dar sper sa prind bucataria deschisa la ATRA... :-)))

supane

mergem inainte sau.... dupa BARIERA?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pasarele de sosea " 500 m de ma.caca.dam in popo nu te rupea

 

unde ati mai pus voi motocicletele parcate pe acoperisul casei

 

alooo

pai mancati si voi un sticks in benzinarie si un tort de cioco acolo .....

 

data viitoare de locatie vorbiti cu un coleg formulist care are vila prin zona doftana .... luati voi micii la 1.80 ron si jar face el..... LOL

 

* exagerezi fara temei. "tortul" de ciocolata din meniu (ca p-ala il aveau, desi nu puteai comanda, din lipsa de bucatar) era un fel de mouse au chocolate. nu aveau decat TARTA de mere. care si ea era deosebit ...de scumpa. ca doar mere nu se gasesc pe Valea Doftanei, se aduc din Africa de undeva(!)

mici aveau si la benzinarie, unde am mancat si cea mai buna ciorba de perisoare a anului. doar 2,5 lei buicata. si mustarul inclus ;)

pe acoperis daca vreau sa mai merg, o sa ma duc cu elicopteru' data viitoare, adica sa ma duca vreunul care are elicopter, ca eu nu am in plan sa-mi cumpar vreunul. mai ales la preturile cu care se vand in Romania :D

aia 500 de m nu erau macadam, erau cu piatra de rau (lucioasa!) si pamant. si cred ca au fost cam 1 km. da, nah, tie ori ti se pare prea lunga, ori prea scurta. ...adrenalina astaaaaa!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe acoperis daca vreau sa mai merg, o sa ma duc cu elicopteru' data viitoare, adica sa ma duca vreunul care are elicopter, ca eu nu am in plan sa-mi cumpar vreunul. mai ales la preturile cu care se vand in Romania :D

aia 500 de m nu erau macadam, erau cu piatra de rau (lucioasa!) si pamant. si cred ca au fost cam 1 km. da, nah, tie ori ti se pare prea lunga, ori prea scurta. ...adrenalina astaaaaa!

 

:))))))) Corect :)))))))

 

E a doua oara cand merg pe acolo dar puscaria aia tot nu stiu unde e. Ma indoiesc ca e pe malul lacului cu priveliste/ acces la lac (pt relaxarea detinutilor, mai un pescuit, mai un bronzat, lol.

Deserturile erau intre 18-23 ron. Clar merele erau din Africa !!! Asa ne trebuie, daca tara nostra e productoare de banane !!!

Ieri la Giurgiu am mancat 2 persoane, 3 feliri de mancare cu 26 ron. Ne-am simtit un pic jigniti si d-aia am venit la "fitze" azi, ca sa ne revenim cu moralul. Si ne-am revenit un pic, dupa ce am platit 7 ron pt un Capy de 250 ml.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa....pai zii asa, frate, sa inteleg si eu , loolll. Deci aveau taxa de parcare ascunsa in Meniu....Gotcha ! ;)

Strategie de marketing cred ca a fost asta :

Ai comandat Capy? Clar ai venit cu bicicleta / motocicleta. Iti luat 7 lei din portofel.

Ai comandat CARNE??? Clarrrr ai venit cu Mertzanu' si ai mai si parcat si in cel mai bun loc de pe acoperis, deci iti luam 85 de lei din portofel + bacsisul sa fie la inaltimea parcarii, va rog ;)

Tare !!

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te a mancat in popo sa ti iei moto de pitzipoanca...... acum trage

 

* trag! si fac muschii frumosi. nu ca tine, care umbli cu mobra cu pilot automat si te strangi bine cu braul sa nu ti se vada burta :P

auzi, BMW-ul ala are si marsalier?... sau la Adventure nu ai nevoie sa dai cu spatele, doar sari din piatra in piatra.

 

Tu nu ai inteles. Jumatate din suma era pentru Cappy, iar cealalta jumatate era taxa pentru privilegiul de-a te cocota pe acoperisul lor. :))

* aha! taxa de pozat Harley pe acoperisul lor trebuia sa le cer eu! ...ca nu cred ca au mai vazut aia un HD p-acolo. poate daca era bucatarul acolo faceam un troc. da' omu', deh! se respecta. nu lucreaza in zilele de sarbatori religioase (duminica).

 

Ieri la Giurgiu am mancat 2 persoane, 3 feliri de mancare cu 26 ron. Ne-am simtit un pic jigniti si d-aia am venit la "fitze" azi, ca sa ne revenim cu moralul. Si ne-am revenit un pic, dupa ce am platit 7 ron pt un Capy de 250 ml.

 

* draga mea, cum am stabilit, mancam la Goiurgiu de-acum inainte. sau la Ruse. meniu complet! ...daca au bancomat, il luam si pe Petru :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos, imi pare rau ca nu am mers si eu, dar fusesem sambata la veliko cu baietii si am zis ca deja e prea mult .

Ar fi fost prea mult, daca era bucatarul acolo, LOOLLL !!!!

Intreaga zona a pierdut profitul urias de pe urma a 4 motociclisti bine infometati :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...