Sari la conținut

Camasi Cilindri OEM - de unde cumpar


zu1u
 Share

Postări Recomandate

Azi m-am lovit de o problema, am dat o comanda pentru niste piese si toate au ajuns mai putin camasile cilindrilor.

Piesele in cauza sunt pt o motocicleta Kawasaki si au fost comandate de la United Motors. Nu am nimic cu baietii, singura problema e ca ei ca importatori oficiali in romania de produse kawasaki, nu au putut sa imi spuna cam cat ar dura sau macar daca voi primi camasile respective. Am decis sa astept o saptamana, poate voi primi un raspuns.

 

Acum vine intrebarea mea, daca stie cineva cam care e procesul, cum si de ce dracu nu stie importatorul cand vin niste piese?
Ce alte optiuni serioase am in caz ca problema nu se rezolva pentru a cumpara niste piese kawasaki OEM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca importatorul este exact asta....importator. si fiind unul oficial, cumpara de la producator. si pana cand ii zice producatorul lui "ba UM, iti trimit alea maine", el de unde vrei sa stie?

cel mai probabil ca nu se afla pe stoc si trebuie aseptat sa se fabrice si acolo e posibil sa fie mai delicat.

pret exact ti-au dat?



ia vezi paciulea...poate ai noroc si aduc si de mobra:

http://www.szakalmetal.eu/ro/Contacte/România/Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am lovit de o problema, am dat o comanda pentru niste piese si toate au ajuns mai putin camasile cilindrilor.

Piesele in cauza sunt pt o motocicleta Kawasaki si au fost comandate de la United Motors. Nu am nimic cu baietii, singura problema e ca ei ca importatori oficiali in romania de produse kawasaki, nu au putut sa imi spuna cam cat ar dura sau macar daca voi primi camasile respective. Am decis sa astept o saptamana, poate voi primi un raspuns.

 

Acum vine intrebarea mea, daca stie cineva cam care e procesul, cum si de ce dracu nu stie importatorul cand vin niste piese?

Ce alte optiuni serioase am in caz ca problema nu se rezolva pentru a cumpara niste piese kawasaki OEM.

 

Despre ce motocicleta e vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca importatorul este exact asta....importator. si fiind unul oficial, cumpara de la producator. si pana cand ii zice producatorul lui "ba UM, iti trimit alea maine", el de unde vrei sa stie?

cel mai probabil ca nu se afla pe stoc si trebuie aseptat sa se fabrice si acolo e posibil sa fie mai delicat.

pret exact ti-au dat?

Cand UM cere 2 camasi cilindru la Kawasaki.. ala ar trebui sa ii zica 'ba UM nu am acum, dar ti le pot da in data x, sau dupa data y, sau orice, dar trebuie sa ii zica ceva' Chiar daca le frabica la comanda.. sa zica.. ba le torn acum dureaza 1 an...

 

Pret exact mi-au oferit.

 

E vorba de un KLE din 93.

 

Ce mi-ar fi de folos e sa stiu daca mai sunt si alte canale prin care se aduc piese OEM, de la alte surse decat cea de la care le ia United Motors.

Ma intereseaza in special sa-mi confirme ca au piesa respectiva si ca o pot aduce in o perioada de timp anume.

Editat de zu1u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea poate cumpara orice. Problema e cand cazanul este dintr.o serie rara produsa intr.un numar limitat de exemplare. Spre exemplu eu am cautat piese de Sachs de 125 in 2 timpi si importatorul oficia mi.a dat acelasi raspuns. Stiu cat costa dar nu au termen de livrare pentru ca piesele respective sunt ffffputine si uitate prin depozite unde pana le gasesc trece timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

incearca la "mexykanu" de pe forum, Daniel, eu am luat o gramada de chestii de la el, toate OEM, rapid si ieftin

Bafta

Multumesc, Mircea !

 

Cand UM cere 2 camasi cilindru la Kawasaki.. ala ar trebui sa ii zica 'ba UM nu am acum, dar ti le pot da in data x, sau dupa data y, sau orice, dar trebuie sa ii zica ceva' Chiar daca le frabica la comanda.. sa zica.. ba le torn acum dureaza 1 an...

 

Pret exact mi-au oferit.

 

E vorba de un KLE din 93.

 

Ce mi-ar fi de folos e sa stiu daca mai sunt si alte canale prin care se aduc piese OEM, de la alte surse decat cea de la care le ia United Motors.

Ma intereseaza in special sa-mi confirme ca au piesa respectiva si ca o pot aduce in o perioada de timp anume.

Salut,

 

Eu nu aduc piese originale prin United Motors sau vreo alta sursa din Romania sau Europa, sunt importator direct. In cazul meu, daca dau pret pentru o piesa aceasta este si disponibila.

Termenul de livrare pentru Kawasaki este de minim doua, maxim trei saptamani.

Pentru Suzuki este de doua saptamani

Pentru Honda este de doua saptamani

Pentru Yamaha este intre una si trei saptamani, in functie de piesa.

 

V-am trimis si mesaj privat.

 

Multumesc.

 

 

post-61910-0-61475600-1380566167_thumb.png

Editat de mexykanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...