Sari la conținut

Lipire gaura in sa


cristidb
 Share

Postări Recomandate

Am descoperit o mica gaura in sa, probabil de la vreo unghie de pisica comuntara. Problema e ca intra apa pe acolo, cand ploua sau o spal se vede putin ridicat in jurul gaurii materialul. Cu ce as putea sa o lipesc? Ma gandeam sa pun ceva lipici prin gaura aia. Nu vreau sa refac saua pentru ca in rest e perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa m-am gandit si eu, sa bag prin gaura ceva lipici sau silicon. Am intrebat in ideea ca poate a mai facut cineva operatia asta. Mi-e sa nu se fac un guguloi tare sau sa se increteasca de la lipici gen superglue, ar trebui ceva elastic dar nu stiu daca siliconul lipeste bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa m-am gandit si eu, sa bag prin gaura ceva lipici sau silicon. Am intrebat in ideea ca poate a mai facut cineva operatia asta. Mi-e sa nu se fac un guguloi tare sau sa se increteasca de la lipici gen superglue, ar trebui ceva elastic dar nu stiu daca siliconul lipeste bine.

Pune silicon de lipit acvarii. Este sfant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraaate, imi aduc aminte de GS-ul de la scoala, avea o gaura in sa, pe mine ma uda pe fund si Perfectu' imi zicea ca sunt nebun, saua nu are nimic ci transpir eu....Cred ca solutia ar fi sa desfaci materialul si sa pui pe spate un petic in genul celor dedicate camerelor de bicicleta si apoi sa prinzi la loc cu capse.

cea mai buna solutie...fiabila si estetica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimba tapiteria. e 35 ron metru la imitatia de piele. si din el faci 2 sei ca e lata de 1.80. pistol si capse e la 20 ron. sau sa o faca cineva care se pricepe. eu fac cu 50 ron cu tapiteria ta sau daca iau eu 80 la sa mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...