Sari la conținut

Iesire duminica 20.10, traseu Brasov - Sibiu


Mircea Petru
 Share

Postări Recomandate

Dupa reusita de duminica 13.10 , s-a propus iesire pe Sibiu duminica ce vine 20.10.2013.

Vremea se pare ca ne ajuta iarasi, punct de intalnire Petrom Bartolomeu (peste drum de capatul linie 5) orele 10:45 - 11:15 .Am fost 9 motoare pe 13.10 (12 pana la Rupea) , poate ne adunam mai multi spre Sibiu! Drumuri bune ! :D



post-77160-0-34820900-1381842810_thumb.jpg

post-77160-0-46543400-1381842820_thumb.jpg

post-77160-0-48116700-1381842891_thumb.jpg

post-77160-0-54403800-1381842898_thumb.jpg

Editat de Mircea Petru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sezonul moto se încheie când trece zăpada de talonul cauciucului, Până atunci, forjă. Când pe mobră, când sub ea.

 

Eu nu înţeleg un aspect : de ce NAIBA ai arde benzina până la Sibiu ? Singurul motiv ar fi acela de a-i da motocicletei gaz cât să-i sară pistoanele, dar pentru asta sunt şi alte rute mai interesante şi cu drum mai bun ( către Gheorgheni de exemplu ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Fox , am mai auzit placa asta si duminica trecuta! :)) Atata iti trebuie ... :)

Multumim Andry, se pare ca vremea va fi ok pana la sfarsitul lunii din anumite prognoze, care normal ca pot suferii si schimbari!

Editat de Mircea Petru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blondo, momentan e naspa cel putin in zona Brasovului..... e frig, a tot plouat..... nu stiu zau ce sa zic...... chiar daca e sa apara soarele de maine, nu are cum sa incalzeasca atat de tare incat sa fie ok la inaltimea aia......

 

@Mircea, duminica trecuta am mai rugat si eu lumea sa ma ajute, da deja salariul care vine, daca vine, merge pe platit inapoi datoriile :) asa ca de data asta, cred ca o sa ramana placa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foxule sa ma suni si pe mine sa-mi zici cum e vremea ca ma manca grav de un ta+tf .. da pe net am vaz ca tot zic ei ceva de ninsoare si 0 grade :(

Te sună degeaba că la Rânca e soare acum și plouă peste 10 minute (acum spre ex. la Targu Jiu sunt 20 grade iar la Rânca 5 ).

Uite aici o cameră http://jurnalul.ro/webcam/ranca-telescaun-298.html

Și dacă începe o zăpadă iar tu ești în porțiunea cea mai frumoasă ( Păpușa - Dengheru - Urdele - Pasul Urdele - Muntinu Mare - Ștefanu) ai încurcat-o că nu mai poți urca în nicio parte.

Dacă totuși vă mănâncă tare de tot, ne întâlnim la Rânca :hug: .

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar aşa, de ce veniţi până-n lobodă la Sibiu şi nu mergeţi pe TF? Dacă mă ţine lanţul ( deşi nu mai merge întins şi face ca porcu ) o să merg dumincă pe TF + Valea Oltului, dacă o să fie cald. Poate vă mai prind prin Sibiu ca să vă salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de web dar nush de ce papuci nu-mi merge sa vad pe nicaieri .. foxule nu te iau eu ca are cine sa te ia plus ca nu trec pe la bv :P

hai sa speram ca o sa fie soare cald si bine :D cat se poate de cald pt vremea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de web dar nush de ce papuci nu-mi merge sa vad pe nicaieri .. foxule nu te iau eu ca are cine sa te ia plus ca nu trec pe la bv :P

hai sa speram ca o sa fie soare cald si bine :D cat se poate de cald pt vremea asta

E soare, e cald și bine, dar pe Transalpina nu se poate merge. După Păpușa e zăpadă, gheață și/sau zăpadă pe jos.

https://www.youtube.com/watch?v=rWhp8bMrTVs

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...