Sari la conținut

Ij Harley


Kustom
 Share

Postări Recomandate

mai , stii k am avut cel putin 4 SIMSONE si toata ziua mesteream la ele asa k nu mai ABERA :peace:

sa-mi zici si mie care au fost alea 4 :wave: DAR IN FINE..POVESTILE ASTEA NU-SI AU ROSTUL PT CA NU STIU CE VREI SA DOVEDESTI :ok: SUCCES CU IJ-U ca nu am ce sa mai zic ...spunemi p-unde stiu tu ceva magazine de rulmenti....ca ala din tda cred ca l-au inchis...in afara de cj daca sti..ca in cj stiu si yo ceva :cheers:oare stii ce inseamna a ABERA????

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BA ..... cand o sa ai juma' din motoarele ce le-am avut si ce le-am facut mai vorbeste, pana atunci taci

A ABERA=A VORBI PROSTI{aia ce faci tu} :peace:

credema ca am avut si tu stii bine :D nu cred ca e cazul sa te certi cu mine pe forum...putem vb si in particular...ca doar stam la 2 pasi unul de altul(si era vorba ca tu aveai la simsoneeeeee...de nici tu nu mai stiai)nush ce vrei sa areti prin vorbele tale aruncate aiurea....SI APROPO...TOPICULUI ASTA II ZICE IJ HARLEY...(M-AM APUCAT) asa ca nu cred ca e cazul sa mai continuam cu povestile astea :wave: ...succes la modificari :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o problema o sa fie cu transmisia primara(de la motor la cutie) pt ca o sa mearga pe uscat , da las k o sa il schimb mai des :bow:

Salut .

ma numesc Catalin si sint din Botosani, am lucrat vreo opt ani de zile intr-un atelier de Harley Custom in Germania, acum am un atelier in Botosani daca ai nevoie de sfaturi care intradevar sa le pui in practica si sa fie functional totul te voi ajuta cu mare placere. tel 0745 400 643 :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

ma numesc Catalin si sint din Botosani, am lucrat vreo opt ani de zile intr-un atelier de Harley Custom in Germania, acum am un atelier in Botosani daca ai nevoie de sfaturi care intradevar sa le pui in practica si sa fie functional totul te voi ajuta cu mare placere. tel 0745 400 643 :bow:

 

Esti cumva tipul care a facut Dark Angel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca pot fi doi Catalini originari din Botosani si care sa fi lucrat si cativa ani buni in Germania la un shop Harley?slabe sanse, aproape infime, doar daca Botosaniul nu s-o fi mutat pe langa Alaska.

Bine ai venit pe forum, Cataline.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cumva tipul care a facut Dark Angel?

Da eu sint :bow:

 

Tu crezi ca pot fi doi Catalini originari din Botosani si care sa fi lucrat si cativa ani buni in Germania la un shop Harley?slabe sanse, aproape infime, doar daca Botosaniul nu s-o fi mutat pe langa Alaska.

Bine ai venit pe forum, Cataline.

Servus, ma bucur sa citetesc parerile voastre si parca imi creste inima citeodata cind citesc cita vointa exista din partea unora, dar............ pacat ca traim intr-o tara in care nu avem( si nici nu vad in urmatorii zece ani) posibilitati sa ne afirmam calitatile noastre de mesteri si meseriasi, in plus statul roman nu ne ofera nici macar posibilitatea sa inmatriculam ceea ce construim, deci totul ramane inca pe hartie

 

Nu mai retineam exact.Bine ai venit pe forum Cataline.

Ma, tot fiare vechi faci? Si tu faci ca mine-- te pishi impotriva vintului si tot nu te inveti minte

Ce mai construiesti?

Mai vrei carburatorul ptr. WLA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te coafeaza, am o janta de 21" cu franarea pe tambur, am si un disk, daq vrei sa-i pui pe disk...e subtire, si are si guma, si axul rotii. :bow:

custom... a zis pe 19(dar poate ii vine bine si pe 21)- - - - imi tebuie mie pe 21. cam la ce scor este???? :bow: lasa-mi un pret :bow:

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :

CATALIN:mersi pt ajutor apreciez gestu'

CHOPPER_AVO:pune un pret si poate ne intelegem .... mie chiar imi tre

Niku Chopper:lasa-mi mie roata pt k tu ai una :bow:

:bow:

 

nu aveti careva pe acasa un motor :NSU,BSA,TRIUMPH .....ceva cu cutie separata 1 cilindru 4 timpi :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :

CATALIN:mersi pt ajutor apreciez gestu'

CHOPPER_AVO:pune un pret si poate ne intelegem .... mie chiar imi tre

Niku Chopper:lasa-mi mie roata pt k tu ai una :bow:

:bow:

 

nu aveti careva pe acasa un motor :NSU,BSA,TRIUMPH .....ceva cu cutie separata 1 cilindru 4 timpi :bow:

da ma dar tu cereai pe 19....si eu am una dar pe simson.....eu deja imi adun piese pt nipru(care inca nu-l am :lol: ) ca simsonu il voi da pana la urma nu???si yo... numa pe roata de 21 vreau sa merg ca altfel nu pun

si roata pe 19 am yo aia cromata ce o sti(dar ii cam subtire)nu cred ca-ti place ti-o dau sa vezi cum vine(ca poate vine bine cu o ciuperca mai lata putin) :lol: si alt butuc eventual............

 

SI VREAU NEAPARAT SA VB CU TINE DESPRE NIPRUL ASTA CE L-AM GASIT (CA NU MERGE)

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu sint :bow:

Servus, ma bucur sa citetesc parerile voastre si parca imi creste inima citeodata cind citesc cita vointa exista din partea unora, dar............ pacat ca traim intr-o tara in care nu avem( si nici nu vad in urmatorii zece ani) posibilitati sa ne afirmam calitatile noastre de mesteri si meseriasi, in plus statul roman nu ne ofera nici macar posibilitatea sa inmatriculam ceea ce construim, deci totul ramane inca pe hartie

Ma, tot fiare vechi faci? Si tu faci ca mine-- te pishi impotriva vintului si tot nu te inveti minte

Ce mai construiesti?

Mai vrei carburatorul ptr. WLA

l-ai confundat ...:bow:

eu sunt cu carburatorul ..dar cred ca am rezolvat ...cu un dellorto urit dar bun....

 

uite shi o poza cu motorul

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

ma numesc Catalin si sint din Botosani, am lucrat vreo opt ani de zile intr-un atelier de Harley Custom in Germania, acum am un atelier in Botosani daca ai nevoie de sfaturi care intradevar sa le pui in practica si sa fie functional totul te voi ajuta cu mare placere. tel 0745 400 643 :bow:

 

 

salut Catalin....bine ai venit!

completeaza orasul la profil....asa ,ca sa eliminam confuziile.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...