Sari la conținut

Varsta minima pasager scuter


Sofeanu
 Share

Postări Recomandate

Si eu am recercetat legislatia: sub 14 ani nu ai voie cu copilul pe motocicleta/scuter (decat in ataș).

Cireasa de pe tort, nici cu bicicleta nu are voie pe strada. Pe trotuar iar nu ai voi cu bicla ....

As fi vrut o alternativa la masina sa il duc la scoala, e vorba de 3-4km si 10-15min cu masina. cu transportul in comun imi ia aproape 1h, nu am nimic direct, timpi de asteptare destul de mari.

 

In anul 2022, an de glorie comunist, copii sub 14 ani se tin cu zgarda, in portbagaj sub pres. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea in Romania e la misto pentru fraieri . Nici cu trotineta nu ai voie sub 14 ani dar e plin de copii cu trotinete electrice asa ca ...

Acum 57 minute, Lucian_M a spus:

Apreciez cuvintele frumoase, "frate" motociclist! O reală plăcere să știu că exiști! 🤣

Si eu te iubesc frate motociclist 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, vali` a spus:

Prostia si invidia e nesfarsita ....


Prostul esti tu, amice! O demonstreaza suficient castronul de ciorba pe care-l folosesti pe post de casca. Restul, castronul copilului, scuterul de pe trotuar, plimbatul copiilor pe mobra la varsta aia si celelalte, nu fac decat sa confirme prostia.

Sau aveai impresia ca o sa obtii aplauze cu postarea aia?! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...