Sari la conținut

2 tobe pe GSX-F


Vizitator ala cu F-ul
 Share

Postări Recomandate

Vizitator ala cu F-ul

Salutare motociclisti! Astazi mi-a venit o idee sa imi pun 2 tobe pe un GSX-600F din 2000. Nu am nici cea mai vaga idee daca se poate asa ceva si ce modificari la motor vin facute. Asa ca va cer sfatul voua. Ce este de modificat sa zic asa, pentru un kit dual de busa stock. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modificare asta te va costa cateva sute de euro,crezi ca merita? si obligatoriu silencer,adik depinde de gusturi,eu am dat silencerele la tobele mele leo vince si azi dupa un drum de 250 km am zis ca le pun inapoi, bn si sunetul e puternit fata de al tau cred..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Saptamana trecuta m-am apucat sa o aduc cat mai spre stock, dar cu un aspect placut. Ca toba acum am un carub sport cu silencer, care nu prea se mai potriveste cu ce vreau eu sa fac. Am cautat si o toba stock de GSX-F, dar nu am avut sorti de izbanda. Tot ce am gasit era taiat, modificat... eu vroiam ceva in stare impecabila final-colier galerie. Zilele trecute am vazut in service la cineva 2 tobe de busa stock si asa astazi mi-a venit ideea.



Asta-i toba actuala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi la plimbare era si un prieten cu gsxf cu toba stock,,,pur si simplu zumzaia cand o tura,este foarte siletioasa cu toba stock,si spunea cand eram in fata lui pur si simplu nu isi mai auzea motorul,zicea ca parca e scuter electric.cand o sa am timp o sa montez silencerele la loc :D



uite si tobele mele

post-68972-0-08194600-1383512118_thumb.jpg

post-68972-0-47658400-1383512134_thumb.jpg

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man...vezi ca am eu un esapament cap coada de pe Busa mea...

Ai nevoie... Da-mi de veste...

Cu cat mai devreme cu atat mai bine ptr tine... Ca eu plec in lume ;)

 

Zile bune

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Multumesc pentru oferta @CaptainBusa, insa pentru moment vreau sa vad ce este de facut si daca este o idee buna. Daca ajung la concluzia ca ii fac schimbul si nu reusesc sa cad la o intelegere cu prietenul meu, te contactez. Totusi spun inca odata, daca as gasi o toba stock de F 98-02 in stare buna de la final la colierul de la galerii, mi-ar sari din cap ideea modificarilor.



Multumesc tuturor pentru sfaturi, @paul90 multumesc pentru link. Astept in continuare pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi la plimbare era si un prieten cu gsxf cu toba stock,,,pur si simplu zumzaia cand o tura,este foarte siletioasa cu toba stock,si spunea cand eram in fata lui pur si simplu nu isi mai auzea motorul,zicea ca parca e scuter electric.cand o sa am timp o sa montez silencerele la loc :D

 

uite si tobele mele

Yeap, eu sunt colegu` cu GSXF. Apoi tobele lui Cosminel duduie ca tunurile. La 20m in spatele lui parca mergeam pe motocicleta electrica......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

@kryst666, exclud aceasta varianta. Tobele de gsx-f vechi arata primitv si pretul... Cred ca renunt la aceasta idee si am sa caut in continuare o toba gsx-f 98-02 stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeap, eu sunt colegu` cu GSXF. Apoi tobele lui Cosminel duduie ca tunurile. La 20m in spatele lui parca mergeam pe motocicleta electrica......

florin nu vinzi toba aia?daca o vinzi vorbeste cu omul ca din ce am vazut a ta e intacta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

Cred ca pana la urma voi ramane tu toba actuala daca nu gasesc una stock. Topic-ul se poate inchide, am ajuns la concluzia ca nu se merita. Prea multa bataie de cap doar pentru aspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vrei! :) dar sa stii ca tobele de pe gsxf-ul vechi ar trebui sa mearga pe al tau, au acelasi motor...

@liviu: si kryst si fesu' s-au gandit la galerii mai mult ca sigur. Tu cred te-ai gandit doar la tobe. Varianta buna ar fi sa cumperi galeriile, chiar daca sunt un pic ruginite, le trimiti la sablat/vopsit electrostatic si ies de nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...