Sari la conținut

Accident Scuter


Adventix
 Share

Postări Recomandate

ma intorceam de la scoala si m`am intalnit cu o tipa care mi`a zis ca a fost un accident moto la vreo 200 m

(pe la ora 16:15 - 16:20 pe calea craiovei) cand am ajuns acolo politia sosie deja si vorbea cu martorii. Baiatul de pe scuter ranit la cap - fata partea dreapta ( lipsa totala a echipamentului de protectie ) si anume arcada - pomet probabil ochi nu mi`am dat seama prea bine deoarece era plin de sange.era constient putin ametit.scuterul , un Peugeot nush modelul era chiar intreg ( spre mirarea mea ).

 

pe contrasens se afla un maxi-taxi si soferul dadea declaratii. maxi-taxi far spart partea dreapta. ce am inteles eu de la oamenii de pe acolo care aveau 1000 pareri e ca ala cu maxi-taxi l`a lovit pe scuterist... nu stiu sigur ce s`a intamplat.

 

pun si niste poze:

 

post-11711-1164467669_thumb.jpgpost-11711-1164467694_thumb.jpgpost-11711-1164467724_thumb.jpg

post-11711-1164467739_thumb.jpgpost-11711-1164467757_thumb.jpgpost-11711-1164467772_thumb.jpg

 

baiatul a fost dus la spital.. sa speram ca este ok si ca nu va ramane cu semne foarte urate :burnout:

cine stie mai multe despre accident sa posteze ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intorceam de la scoala si m`am intalnit cu o tipa care mi`a zis ca a fost un accident moto la vreo 200 m

(pe la ora 16:15 - 16:20 pe calea craiovei) cand am ajuns acolo politia sosie deja si vorbea cu martorii. Baiatul de pe scuter ranit la cap - fata partea dreapta ( lipsa totala a echipamentului de protectie ) si anume arcada - pomet probabil ochi nu mi`am dat seama prea bine deoarece era plin de sange.era constient putin ametit.scuterul , un Peugeot nush modelul era chiar intreg ( spre mirarea mea ).

 

pe contrasens se afla un maxi-taxi si soferul dadea declaratii. maxi-taxi far spart partea dreapta. ce am inteles eu de la oamenii de pe acolo care aveau 1000 pareri e ca ala cu maxi-taxi l`a lovit pe scuterist... nu stiu sigur ce s`a intamplat.

 

pun si niste poze:

 

post-11711-1164467669_thumb.jpgpost-11711-1164467694_thumb.jpgpost-11711-1164467724_thumb.jpg

post-11711-1164467739_thumb.jpgpost-11711-1164467757_thumb.jpgpost-11711-1164467772_thumb.jpg

 

baiatul a fost dus la spital.. sa speram ca este ok si ca nu va ramane cu semne foarte urate ;)

cine stie mai multe despre accident sa posteze ...

 

 

sincer imi pare tare rau, cu nenorocitii astia de pe maxi nu e de gluma, bine ca ii scoate de la anu de pe strada ca sunt niste nenorociti.

 

tot ce pot sa va zic, purtati echipamentul, salveaza vietzi, stiu din propria experientza si cred ca si kraven stie asta :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ptr baiat, dar fratilor copii astia cu scuter nici nu trebuie sa circule pe strazi, ca sa conduci un autovehicol trebuie sa ai ceva cunostiinte despre legislatie.....vorbesc in general, oricum bine ca a scapat.

asa e ! si eu umblu cu scuterul, dar cunosc bine legislatia :burnout:

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

60 ? Mici copii, ia da o raita la coltul scuteristilor sa vezi la ce mare cautare sunt kiturile de putere & stuff :burnout: Tinerei si frumusei. Numai ca nu constientizeaza ca un scuter franeaza de n ori mai prost decat o moto la aceeasi viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care 60km

eu mergeam joi cu motocicleta cu 60km (deh radarul sta cand nu te astepti pe dreapta in benzinarie) de la grozavesti spre apaca si un apucat cu scuteru ma depaseste si mai trece si pe rosu la intersectie, omul in calduri fara casca si manusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei la accidente cu scutere ma abtin sa fol cuv ca saracu...Am vazut prea multi care nu se incadreaza in categorie si de cateva ori era s-o patesc din cauza la cate unu care se dadea zmeu...asa ca...sa fie sanatos...pun pariu ca n-avea nimic la scuter(acte etc) iar in privinta echipamentului elementar macar...doamne fereste...daka strica frumusete d freza...+ca nu-l mai vad "gagicile"...sunt un pic dur..da' asta e adevarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei la accidente cu scutere ma abtin sa fol cuv ca saracu...Am vazut prea multi care nu se incadreaza in categorie si de cateva ori era s-o patesc din cauza la cate unu care se dadea zmeu...asa ca...sa fie sanatos...pun pariu ca n-avea nimic la scuter(acte etc) iar in privinta echipamentului elementar macar...doamne fereste...daka strica frumusete d freza...+ca nu-l mai vad "gagicile"...sunt un pic dur..da' asta e adevarul

 

 

la faza cu fitele si gelu probabil ai dreptate ( probabil de aia nu avea casca ) si nu e singuru dar scuterul avea numar , deci trebuia sa aiba si acte pt el. cat despre permis tind sa cred ca are ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei la accidente cu scutere ma abtin sa fol cuv ca saracu...Am vazut prea multi care nu se incadreaza in categorie si de cateva ori era s-o patesc din cauza la cate unu care se dadea zmeu...asa ca...sa fie sanatos...pun pariu ca n-avea nimic la scuter(acte etc) iar in privinta echipamentului elementar macar...doamne fereste...daka strica frumusete d freza...+ca nu-l mai vad "gagicile"...sunt un pic dur..da' asta e adevarul

 

 

la faza cu fitele si gelu probabil ai dreptate ( probabil de aia nu avea casca ) si nu e singuru dar scuterul avea numar , deci trebuia sa aiba si acte pt el. cat despre permis tind sa cred ca are ...

 

Este unul dintre cele 2 scutere de la Club "32" de se livrează pizza cu ele!

Miercuri pe 22 nov era să-l fac praf pe celălalt, ieÂşea de la o stradă lăturalnică fără să se asigure vre-un pic. Am cam scârțâit puțin roțile, l-am claxonat, am fandat puțin în stânga Âşi am trecut. Menționez că urcam în pantă Âşi că aveam viteza de 80 km/h.

 

P.S.: cred că dacă îl loveam trebuia să postez la secțiunea de "Accidente" cel mai stupid accident: ... "un motociclist a lovit un scuter..." :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa fie ceva mai responsabili cei cu scutere. De n ori am vazut copii fara casti, in slapi sort si tricou mergand cu 60, cu pasager, fara oglinzi...

Ce sa mai, catastrofe ce asteapta sa se intample.

adevarat!! in bucuresti nu stiu daca am vazut 10 scutere cu oglinzi! pe toate le vad fara :burnout: ...cum s-or uita astia in spate frate? de-aia de intampla si atatea accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...