Sari la conținut

Simsonari Din Bucuresti


simsonache
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

ma ce e frumos si lui D.zeu ii place

mie imi place

salut am si eu un simson luat de curand cu un carburator k 63 pe el si nu sunt multumit caci imi inegreste bujia nu ii dau de cap sa il reglez.............. stii cumva cu ce carburatoare merge bine simsonul? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am si eu un simson luat de curand cu un carburator k 63 pe el si nu sunt multumit caci imi inegreste bujia nu ii dau de cap sa il reglez.............. stii cumva cu ce carburatoare merge bine simsonul? :cheers:

eu am am pe el carburator de minsk.....dar l-am facut dupa carburatorul original de simson, adik: cuiul de dozaj(ala de pe subar) aceeasi forma ca ala originala si jigloru principal(ala de sarcina,)marit la 1 mm si putin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am am pe el carburator de minsk.....dar l-am facut dupa carburatorul original de simson, adik: cuiul de dozaj(ala de pe subar) aceeasi forma ca ala originala si jigloru principal(ala de sarcina,)marit la 1 mm si putin....

si cu carburatorul de minsk cu cat mergi la drum intins,.......... si cum se numeste carburatorul..............

Editat de bordu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu carburatorul de minsk cu cat mergi la drum intins,.......... si cum se numeste carburatorul..............

la drum intins 80-90....la vale maxim 110...

carburator minsk....pacco sau pekar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ha ha

nisipuri fine zici domnule

ma club..............?idee buna oameni multi cat despre legislatie nu stiu da sa fim noi buni si sa ne vd si sa ne intelegem harta?traseul?nu stiu probabil cand o fi mai cald ne anuntam noi din bucale si ne vd o data si dupa aceea plecam prin tara si luam si alte bunucute la hora

:cheers: pina atunci

:) brm brm poc poc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: salutare lume

ce mai ziceti?da viteze mari cu simsonul

al meu ia 80 la vale cu vint in spate :D deci ne dam cu vitezanele cu 80?

:) brm brm poc poc

pe bune,chiar nu mere mai mult??

este un simsonist la noi in judet care tine randu cu nipru la viteza.....pe loc drept mere cu 100...si in deal trage...dar nu vrea sa zica ce ia facut....:D

oricum in motor are numa piese noi(de unde le are nu stiu)..totul este original(de exemplu magnetoul nici macar nu este zgariat are platina originala)

si mi-am propus ca sa il fac in vara... :cheers:

primul pas este facut :crack:

cand am facut prima plimbare cu el m-a lasat in urma tare.....apoi la urmatoarele intalniri nu ma mai lasa asa in urma tare pt am inceput sa umblu si eu la motor....a contat fff mult micsorarea camerei de ardere(a fost cea mai vizibila imbunatatire)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simsonul meu inainte de a-l desface mergea 100 cu pasager cu avans fix. Avea piston de Skoda si setul destul de bun, dar nu nou. Compresie aveam 7.9. Carburator original si aprindere pe magnetou. :cheers:

cum ai masurat compresia???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce usor deviaza discutia......poate voi nu realizati dar se apropie foarte repede momentul plecarii la Turda sau in tara. poate ne plimbam si inainte de plecare, asa sa mai facem un rodaj (becului din far, cum spunea cineva) :rose:

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce usor deviaza discutia......poate voi nu realizati dar se apropie foarte repede momentul plecarii la Turda sau in tara. poate ne plimbam si inainte de plecare, asa sa mai facem un rodaj (becului din far, cum spunea cineva) :lol:

 

veste buna....metromu a fost pregatit de drum :rose: am facut azi ceva plimbari cu el, dar simsonul nu cred ca va fi gata...sper sa il termin...

 

la plecarea in tara, daca e sa vin, tre cineva cu atas sa pot cara in el un motor de rezerva :blink: abia astept primul fest...cand e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: salutare super tare imi plac aripile bestiale da un alt rezervor?ceva ij? si intrebare ,nu iti loveste grupul in areipa ?fa pribe

da nu avem un ckub nu stiu da eu am vreut cu un prieten cu simson sa facem ceva de genul unui club simson exclusiv,da si alti sunt bine veniti.

da la o :blink: bere pt planificare nu ar strica la anu la prima intrunire sa ne agatam toti si la parada sa avem grupul nostru da nu mai intra nimeni nici din buc nici din tara :D :D

au toti japoneze :D :D :rose:

 

Hello Simsonache (daca nu am gresit numele ),

Am vazut intimplator fotografia cu Simson-ul sport pe iarba si m-am indragostit pe loc. Am si eu o baba de-asta care a functionat dar am desfacut-o si o tin in casa. Nu mai am conditii si timp sa o asamblez. Deh, ca omu' la virsta a doua, umblu dupa alt mai frumoasa (ca mai tinara nu are cum sa fie). Nu cumva ai vinde-o pe un pret bun ? Sunt client serios. Caut de mult una in starea in care parte sa fie cea din foto.

Te rog mult sa-mi raspunzi !

Cu multumiri,

Bogdan Simson

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...