Sari la conținut

Un ij in stare buna la fiare vechi


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

Poate nu a fost abordată corect problema. Eu am văzut odată la REMAT un Mercedes W115 masca mică şi tare aş fi avut nevoie de uşile faţă. Când am vorbit cu paznicul să le rezolvăm oarecum, mi-a zis să vorbesc cu directorul (director care se presupunea a fi un mare bau-bau). Directorul mi-a zis că nici vorbă de vreo afacere, că nu se poate, bla-bla. Am insistat şi m-am rugat de el că tare am nevoie de ele şi ar fi păcat să fie distrus, etc. că până la urmă mi le-a dat gratis. Bonus şi un volan de ebonită. Aşa că nu se ştie niciodată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot el detine si rematul de langa centura (langa Hornbach)!

 

 

Sant mai mult de doua, dar nu conteaza!

Daca sunt mai mult de 2 spune mi si mie sa stiu.. REMAT nu este acelasi lucru cu Punct colectare materiale fieroase. REMAT in cartier Militari. Unde sa duci masina si sa iti dea cupon pentru rabla sau bon de distrugere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt mai mult de 2 spune mi si mie sa stiu.. REMAT nu este acelasi lucru cu Punct colectare materiale fieroase. REMAT in cartier Militari. Unde sa duci masina si sa iti dea cupon pentru rabla sau bon de distrugere...

 

Eu m-am uitat aici: http://www.rarom.ro/cs-uploads/dezmembrari_bucuresti.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu a fost abordată corect problema. Eu am văzut odată la REMAT un Mercedes W115 masca mică şi tare aş fi avut nevoie de uşile faţă. Când am vorbit cu paznicul să le rezolvăm oarecum, mi-a zis să vorbesc cu directorul (director care se presupunea a fi un mare bau-bau). Directorul mi-a zis că nici vorbă de vreo afacere, că nu se poate, bla-bla. Am insistat şi m-am rugat de el că tare am nevoie de ele şi ar fi păcat să fie distrus, etc. că până la urmă mi le-a dat gratis. Bonus şi un volan de ebonită. Aşa că nu se ştie niciodată.

Man, n-ai sa vezi asa ceva in Oltenia. Daca spui cuiva de aici ca ai facut un bine gratis, majoritatea te vor intreba daca esti prost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 4 aici in sector 6..le stiu pe toate dar doar 2 stiu ca ofera bon de dstrugere...am avut nevoie pentru radierea unei masini si am tot umblat de la unu la altu...dar nu cred ca asta conteaza....

cat despre ij...nu cred ca nu am stiut sa vorbesc. poate incearca si altcineva si are mai mult succes. Chiar sunt curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune si tu o virgula ceva ca a iesit 4500 lei.Si nu-mi venea sa cred.

Acest jupiter 4 ,din nu stiu ce motiv,nu prea a avut pret.Eu am luat unu cu 200 roni.A zis merci ca a scapat de el.Vorba lu ma2ol,cu acte si toate alea.Nu a mai gasit atasul ca mi-l dadea si pe ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu topicul asta ati agitat toti samsarii... liniile telefonice ard, PM-urile curg... cate zile trec oare pana o sa vedem biata motoreta la "bursa comunistelor", la vanzare pe bucati? pariez ca maxim 3. dau un pachet de kent lung, daca vor fi mai multe. poate 4 sau 5 zile, nu mai mult... sper ca mai are valoare kentu` pe piata de bijnitareala, poate fi vandut in sectiunea "altele".

Corect spus. Deja isi fac samasarii planuri cum sa il vanda de doua ori mai scum ca doar e piesa de muzeu.

Dar si cumparatorii sunt fraieri. Cat timp samsarii gasesc prosti care sa dea atatia bani pe un fier fara valoare normal ca or sa tot creasca preturile.

 

 

Mare afacere nu o fi sa dai 300 lei (sa zicem) pentru a te chinui sa dezmembrezi si sa vinzi bucati de care mai nimeni nu e interesat.

Este Ij si Ijul desi este frumos si zdrangane fericit pana te faci din tanar - mos este un fier fara "valoare" pentru ca piata asta umflata artificial a vechiturilor se umfla directionat.

 

Cum spuneam piata o umfla si cumparatorii. Oameni care habar nu au despre valoarea unui fier. Au vazut ei la TV ca fiarele astea vechi au mare valoare. Mai face cate un destept un site cu fiare vechi reconditionate si uite asa ajunge Dorel de la Remat sa vanda un ij fara acte cu 500 de euro ca asa au vazut ei ca sunt preturile pe bikeshop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Ii stiu si eu pe-astia, firma se cheama Core Mataliat iar seful este unul care seamana cu si vorbeste ca Nashul.

Eu ma duceam la o vreme si cumparam una-alta de la tocatoria lor centrala de sub podul de la intrarea pe A1. Preturi destul de decente, la tocmeala pt o traista "fara greutate" plina de piesuce de mashina sau o suma pe kg (2 lei, parca) daca iei fiare grele, tevi, d'astea.

Eu am luat de la ei cu 100E acum f'o 5-6 ani un motor de Ford Fiesta Diesel 1,6 cu tot cu alternator, demaror, radiator etc. Si e de 1,5-2 ori mai greu ca iju'. Cred ca 100E cash ad-labbam ar face/ ar fi facut minuni. Mai e motorul acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...