Sari la conținut

Problema electrica Klr600


marcy89
 Share

Postări Recomandate

Salutare dragi prieteni!

Am o problema la un Kawasaki Klr 600 si suna in felu urmator: Dat jos motor de pe cadru pt ca sa schimb lantu de la balansor,distributie si verificari joc supape, placute ambreiaj. Acum am echipat motorul,l-am pus pe cadru,conectat toate firele si mufe, curatat mase de bloc motor si cadru si cand sa dau o cheie nu imi da scanteie. Am verificat senzorul de scanteie si imi da impulsuri,contact si butonul de oprire motor, ok.

Cand am verificat daca vine curet in CDI,pauza, nu vine curent.Ce ar trebui sa mai verific? M.am uitat pe schema electrica si CDI.ul e alimentat de la baterie si vine prin butonu de oprire motor. Ar mai fi vreun releu ceva? mentionez ca contactu de la picior e anulat si e facut o punte in mufa.

Va Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ar mai fi vreun releu ceva? mentionez ca contactu de la picior e anulat si e facut o punte in mufa."

 

Incearca sa scoti strapul de l-ai facut in mufa senzorului de cric lateral...in cele mai multe situatii circuitul se inchide tocmai cand cand cricul este coborat...

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este!

Dar continuitate are, e ca si cum cricul ar fi luat.

Multumesc!

"Ar mai fi vreun releu ceva? mentionez ca contactu de la picior e anulat si e facut o punte in mufa."

 

Incearca sa scoti strapul de l-ai facut in mufa senzorului de cric lateral...in cele mai multe situatii circuitul se inchide tocmai cand cand cricul este coborat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...