Sari la conținut

Drona s-a dus, ramane Dalboka sau ..Adica maine 15 feb


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Ca tot vorbim de revizie, drona face nani o vreme. E de bine, upgradam

 

Asa ca daca e cald spre mare parca parca..

 

nu m-am decis decat in privinta orei - max 10 :30 decolarea.

 

in rest ..spre est, sud

 

in cap am silistrat - dobrici - dalboka- tuilenovo - sabla - Vama veche -bucale ( sau invers daca e ).

 

sau clasicul ruse veliko

 

asfalt sa fie si unul bun

 

 

berea o dau eu .

 

daca aveti mandre care vor conserva, aveam si d'asta. depinde de numar.

 

foxu' over and out

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei te pun in legatura cu un coleg de servici' de-al meu. Este mester in dracii d'astea, le construieste singur, din elemente adunate, el stie de pe unde, din America pana in Asia. O gramada de sisteme electronice care-I asigura o stabilitate foarte mare, GPS care ajuta sa se intoarca jucaria, singura, "acasa", adica de unde a plecat. Are mai multe, una cu camera stabilizata giroscopic, poti misca drona in toate directiile, camera sta in aceeasi pozitie, parca-i un robotel. Alta de acrobatie. Una mini. Una cu trei brate. Una cu sase brate. Mai nou "se da" cu avionu' pe la 1 km altitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei te pun in legatura cu un coleg de servici' de-al meu. Este mester in dracii d'astea, le construieste singur, din elemente adunate, el stie de pe unde, din America pana in Asia. O gramada de sisteme electronice care-I asigura o stabilitate foarte mare, GPS care ajuta sa se intoarca jucaria, singura, "acasa", adica de unde a plecat. Are mai multe, una cu camera stabilizata giroscopic, poti misca drona in toate directiile, camera sta in aceeasi pozitie, parca-i un robotel. Alta de acrobatie. Una mini. Una cu trei brate. Una cu sase brate. Mai nou "se da" cu avionu' pe la 1 km altitudine.

Cea mai tare jucarie ! Bombe are? Ma gandesc ca ar avea ceva de lucru, pe la Cotroceni prin Victoriei. :) Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune un Veliko azi sau maine ?

 

Maine se poate sa fie mai cald hai sa organizam pt maine o DALBOKA azi rezolvam problemele gospodaresti pregatim mobrele si maine decolam suna bine ?

 

Cred ca esti deja pe mobra [ sunat ]

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok, n ai treaba,.

 

pe scurt, au alte prinderi ( standard DJI ) si daca vreau alte elici trebuie sa le ajustez. cum nu vreau, fac un upgrade si pun si elici de carbon + oleaca mai multa putere.

 

cand ma satur, revin la stoc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca-s plusuri si minusuri.

elici mari - cara mai multa greutate, dar e mai putin manevrabil si e mai afectat de vant

elici mai mici - se tureaza motoarele maim mult - e mai agil si mai putin afectat de vant.

sigur nu te poti rezolva cu un adaptor de elici? stiu ce zici cu standardul lor de prindere al elicii.

plus ca vezi cat de mult cresti eliciile in functie de puterea motoarelor sa nu te trezesti ca nu le invarte :). nu mai stiu, dar parca phantomul are motoare de 1200kv si elici standard de 8. cred ca maxim poti merge la 11. dar nu am studiat exact.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot peste 9 ca nu e loc :)

 

nu fac modificari mari, prefer totul in limita " stocului " +- 20 %

 

gata, pe motoare.

 

 

vik, estimez un 11:15-11:30 la locul stabilit.

 

foxu' over and out

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priceput am gumele terminate azi incerc sa schimb daca pot .

 

 

 

Pt maine [ vremea mai calda cateva grade ] sunt ceva amatori de Dalboka / Veliko ......? astazi cred ca ratez .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fugit dusmanule, huaaaaaa, eu acum m-am trezit, am sarbatorit aseara ... post-49549-0-39287700-1392460286_thumb.jpg days :alcy:



Pt maine [ vremea mai calda cateva grade ] sunt ceva amatori de Dalboka / Veliko ......? astazi cred ca ratez .

 

Maine cred vin si eu



Pe la 3 ies la un mic, care te bagi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...