Sari la conținut

Modificare cbr 125..


Postări Recomandate

Salut baieti , am un cbr 125 2005 frumos intradevar am un balon pe spate 130 cu 80 si da chiar foarte bine...dar ma enerveaza o chestie pot spune asa ...cum spune un prieten de al meu..."ma daca te uiti din lateral e belea...dar daca te uiti din spate e cam ca o scobitoare" intradevar hondita este ft ingusta...si asta datorita rezervorului in mare parte care este destul de ingust si ascutit spre partea superioara...bn inteles sa nu uitam si de cadru care este ingust dar ma gandeam sa ai pun alt rezervor gen rs 125 sau altceva...ce cretei ca s-ar potrivii? ar fi o alegere buna? astept ceva pareri si de la voi stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai 20 cm dar e subtire ca un CBR 125, ce effect poti avea asupra vaginului unei pitzi?

Pe de alta parte, lasand gluma, stai pe curu tau cu modificari de astea, bucura te de moto si de consumul ala infim al ei si cand vrei si poti ia ti una mai mare, de 600, ca dupa cativa ani cam ai mana facuta.

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai 20 cm dar e subtire ca un CBR 125, ce effect poti avea asupra vaginului unei pitzi?

Pe de alta parte, lasand gluma, stai pe curu tau cu modificari de astea, bucura te de moto si de consumul ala infim al ei si cand vrei si poti ia ti una mai mare, de 600, ca dupa cativa ani cam ai mana facuta.

asta cu mana facuta o fost cu subinteles? :))

Editat de rares_04cpl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai 20 cm dar e subtire ca un CBR 125, ce effect poti avea asupra vaginului unei pitzi?

Pe de alta parte, lasand gluma, stai pe curu tau cu modificari de astea, bucura te de moto si de consumul ala infim al ei si cand vrei si poti ia ti una mai mare, de 600, ca dupa cativa ani cam ai mana facuta.

buna asta :))) nu stiu ce efect poate avea...habar nu am :-?? in fine era doar o idee...ma gandeam ca cineva a incercat asta,,,si sincer pentru moment sunt multumit de el asa cum este , intradevar consumul este foarte mic si este perfect pentru plimbari si mers in oras...era doar o idee...am avut rs 125 si stiu ca era mult mai lat la aspect intradevar si carenele altfel facute si cadrul mai lat....dar aia imi papa 9 :)) cel putin...intradevar si avea forta dar se strica destul de repede...sa nu mai aud de 2 t :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune un butoi de varza in loc de rezervor si o sa fie sigur mai lata.

nu multumesc , nu sunt spala varaza ca altii ;) ...eu am cerut doar o parere celor in masura sa mi-o dea nu celor care nu stiu altceva decat sa faca misto si alte chestii ca vezi Doamne ei au motoare mari si jmechere si probabil s-au nascut pe ele si invatati ;) cine nu e in masura sa raspunda corespunzator eu il sfatuiesc mai bine sa taca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde-o si ia un kymco quannon sau un r125, astea sunt ceva mai masive, dar fac acelasi lucru. Mai putin r125-ul, care mai are o treapta in plus, buna la drum lung. Ca unul trecut prin astea (ca si kevin), lasa modificarile si tine motoreta originala si intretine-o ca sa o poti vinde repede cand va fi cazul. Pana atunci, la 3% consum, baga gaz si plimba fetele! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde-o si ia un kymco quannon sau un r125, astea sunt ceva mai masive, dar fac acelasi lucru. Mai putin r125-ul, care mai are o treapta in plus, buna la drum lung. Ca unul trecut prin astea (ca si kevin), lasa modificarile si tine motoreta originala si intretine-o ca sa o poti vinde repede cand va fi cazul. Pana atunci, la 3% consum, baga gaz si plimba fetele! :)

nu stiu daca ia chiar atat de putin ...nu i-am facut un consum dar oricum nu cred ca trece de 4% , si oricum multumesc pentru sfat am planificate cateva drumuri cu un prieten sper sa ne strangem mai multi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...