Sari la conținut

Suzuki Gsr600 sau Yamaha FZ6 ?


ruxik
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Oricum daca iti e draga viata nu iei YAMAHA (in general). Cele mai multe accidente sunt cu ele.

 

Vezi statistica .......e pe site. :)

Statistica aia este datorata vitezanelor si in special miarelor unde R1 este o turbaciune, nakedurile de 100 cp nu conteaza in statistici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-ti place GSR IIIIAAAA---OO nu tot sta pe ganduri. Trece sezonul.........

mi-a placut... m-am hotarat intr-un sfarsit.... si am luat-ooooooo !!!! :) GSR 600 din 2007 custom !!! si duminica o aduc acasa! :spsmile: e frumoasa tare! as pune o poza dar nu stiu cum sa o atasez :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Ruxik am si eu aceeasi dilema pe care o aveai si tu, nu stiu ce sa aleg intre Honda Hornet, Yamaha FZ6 si GSR 600. Esti multumita de GSR, cum e pozitia de condus, pasagerul sta ok, poti sa mergi drumuri mai lungi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruxik am si eu aceeasi dilema pe care o aveai si tu, nu stiu ce sa aleg intre Honda Hornet, Yamaha FZ6 si GSR 600. Esti multumita de GSR, cum e pozitia de condus, pasagerul sta ok, poti sa mergi drumuri mai lungi?

Am facut vreo 2500 km cu GSR-ul meu si e super fain!! e nervoasa, dar nu mai mult decat trebuie, e usor de condus si e tare frumoasa ! pozitia de condus e destul de comoda, dar la drumuri mai lungi trebuie sa ma mai dezmortesc... imi ridic picioarele pe crash pad-uri :)). Saua mea este foarte comoda, dar este cu gel, nu e cea originala. Am condus si FZ6, dar mi s-a parut putin cam brutala, iar saua era tare. Pe Hornet nici nu m-am urcat vreodata, dar mi-a zis un biker ca si-ar da oricand Hornetul pe un GSR600 :) Cu pasager am mers o singura data, dar nu s-a plans ca ar sta incomod :) Rezumat: e un motor foarte fain!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru informatii! Asfalt uscat!


» Post actualizat in 24 Jun 2014 12:15

Am vazut ca ai avut un ER5 si eu la fel, fata de el cum e GSR? (ca pozitie, consum...)


» Post actualizat in 24 Jun 2014 12:16

Ciclistica, manevrabilitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Er-5 e cu vreo 18 kg mai usor, dar Gsr e usor manevrabil, chiar si cu plinul facut... :))) mie imi este putin mai greu la manevrele pe loc, alea 18 kg in plus se simt, dar nici eu nu-s tare solida... :)) Dar e chestie de obisnuinta probabil... Consumul e mai mare, 6,5% dar e normal, are 98 de cai si 4 cilindri in V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Er-5 e cu vreo 18 kg mai usor, dar Gsr e usor manevrabil, chiar si cu plinul facut... :))) mie imi este putin mai greu la manevrele pe loc, alea 18 kg in plus se simt, dar nici eu nu-s tare solida... :)) Dar e chestie de obisnuinta probabil... Consumul e mai mare, 6,5% dar e normal, are 98 de cai si 4 cilindri in V

4 in linie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Er-5 e cu vreo 18 kg mai usor, dar Gsr e usor manevrabil, chiar si cu plinul facut... :))) mie imi este putin mai greu la manevrele pe loc, alea 18 kg in plus se simt, dar nici eu nu-s tare solida... :)) Dar e chestie de obisnuinta probabil... Consumul e mai mare, 6,5% dar e normal, are 98 de cai si 4 cilindri in V

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am GSR-ul din 2007 luat de nou. Daca il mai plimb un pic anu asta fac cu el 70.000 km. Pana acuma nu am schimbat nimic inafara de consumabile si merge in mintiile ei. Iti dai seama ca fiind singurul care a mers pe ea stiu tot istoricul sa zic asa.
Am 0 intentii de a o schimba, in special ca pe banii pe care as da pe asta nu as lua in principiu nimica, sau nimica peste.

Am facut cu ea si Timisoara Vama Veche intr-o zi, deci daca esti mai incapatanat poti desi confortul dispare la un moment dat; la fel am batut Europa cu ea fara probleme.

Dar am 1.86 si dupa cateva ore de mers as dori sa am mai mult loc la picoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...