Sari la conținut

Gsr600


Berzi
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Nu am reushit sa gasesc intre topicurile recente o discutie despre Suzuki GSR600... daca exista imi cer scuze de topicul nou deschis.

 

Ma intereseaza foarte tare sa achizitionez o astfel de motocicleta dar nu shtiu foarte multe despre ea, respectiv mai multe decat poti afla de pe net... sunt foarte curios ce parere are cineva care o detine!

 

Astept orice pareri shi discutii pe tema asta... multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Chiar as vrea sa stiu si io cate ceva despre gsr...rocks, sucks....de care e?

Cum e fata de FZ6 sau Hornet?

 

Ce stiu este ca nu prea s-a vandut pe la noi. Adica sunt atat de putine incat le poti numara pe degete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Insa profit de aceasta ocazie ca sa iti spun ca dupa parerea mea te inseli crunt.

La suzuki....allways....the big issue....a fost designul. De la primul pana la ultimul...spre deosebire de yamaha care se afla la polul opus, din acest pct de vedere.

 

Poate...cine stie...este peste fazer ca performante. Nu prea stiu, de asta intrebam...desi nici aici nu prea am semne, in ciuda faptului ca este cel mai nou aparut.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Insa profit de aceasta ocazie ca sa iti spun ca dupa parerea mea te inseli crunt.

La suzuki....allways....the big issue....a fost designul. De la primul pana la ultimul...spre deosebire de yamaha care se afla la polul opus, din acest pct de vedere.

 

Poate...cine stie...este peste fazer ca performante. Nu prea stiu, de asta intrebam...desi nici aici nu prea am semne, in ciuda faptului ca este cel mai nou aparut.

 

:cheers:

Mie ,de ex ,mi-a placut (si imi place ENORM) vechiul Hornet....cand am vazut ca a venit noul model cu scalambarile alea de tobe si cu fata aia.. :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Complet de acord, insa nu numa hornetu a patit-o. Inca o data, dupa parerea mea...vb de design, de nimic altceva...in 2007 s-au cam ars cbr-u de 600, r1, gsxr-u de 1000. Adica fostele erau mai acceptabile decat noile surori... Nici z-urile de la kawasaki nu erau deloc rele. Insa piata dicteaza schimbari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Complet de acord, insa nu numa hornetu a patit-o. Inca o data, dupa parerea mea...vb de design, de nimic altceva...in 2007 s-au cam ars cbr-u de 600, r1, gsxr-u de 1000. Adica fostele erau mai acceptabile decat noile surori... Nici z-urile de la kawasaki nu erau deloc rele. Insa piata dicteaza schimbari...

Cbr-ul de 600 ,cel putin din poze ,mie mi se pare interesant.In legatura cu r1 , gsxr ,zx si eu sunt de acord cu tine,dar dupa cum spuneam ,chestie de gusturi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cbr semnalizatoarele sunt mari si cam derajante...stopu de pe spate sta pe o consola...cam ciudatica. Fostele..adica 2003-2006 erau cat se poate de bine proportionate...

 

 

Apropos...si gixxerul tau...cel putin ala pe care il afisezi e cat se poate de dragutz. M-a prins si pe mine boala machetelor chinezesti 1:12 si il am chiar in 2 culori...pe albastru si pe rosu. E bestial...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cbr semnalizatoarele sunt mari si cam derajante...stopu de pe spate sta pe o consola...cam ciudatica. Fostele..adica 2003-2006 erau cat se poate de bine proportionate...

Apropos...si gixxerul tau...cel putin ala pe care il afisezi e cat se poate de dragutz. M-a prins si pe mine boala machetelor chinezesti 1:12 si il am chiar in 2 culori...pe albastru si pe rosu. E bestial...

Daca nu ma insel semnalizatoarele sunt cam identice cu ale vechiului model la cbr ,iar stopul de la spate se poate "aranja" cu unul after-market...asta daca deranjeaza

 

Ps:faina macheta ce o afisezi in avatar :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunteti din bucuresti poate faceti o vizita la Tomina in curte si faceti comentariile la fata locului, e unu adus in lotul asta recent!

 

La care dintre ele te referi? S-a vorbit deja despre atatea pe topicul asta incat am pierdut sirul... :cheers: Te referi cumva la gsreu?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar as vrea sa stiu si io cate ceva despre gsr...rocks, sucks....de care e?

Cum e fata de FZ6 sau Hornet?

 

Ce stiu este ca nu prea s-a vandut pe la noi. Adica sunt atat de putine incat le poti numara pe degete...

 

 

Pai la noi se vand mai bine supersportivele de aia. Si culmea e ca o supersportiva e mai scumpa ca un naked.Un Hornet nou nou cu toate taxele e vreo 8500EU,un CBR 600 RR este 11 337EU.

Am fost in vacanta in Italia si in Spania. Pai acolo nu am vazut nici o Hayabusa,nici un R1, la noi daca te duci miercurea la arc vezi cel putin 1- Hayabusa,R1 sa nu mai vorbesc, GSX 1000,etc. A-ti prins ideea. :cheers:

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la noi se vand mai bine supersportivele de aia. Si culmea e ca o supersportiva e mai scumpa ca un naked.Un Hornet nou nou cu toate taxele e vreo 8500EU,un CBR 600 RR este 11 337EU.

Am fost in vacanta in Italia si in Spania. Pai acolo nu am vazut nici o Hayabusa,nici un R1, la noi daca te duci miercurea la arc vezi cel putin 1- Hayabusa,R1 sa nu mai vorbesc, GSX 1000,etc. A-ti prins ideea. :cheers:

 

 

pai de ce nu e normal sa coste mai mult o supersportiva decat un naked?

 

si daca ai dat hornetu' si cbr rr-ul ca exemple, afla doar cat costa "plasticele" de pe rr si p'orma diferenta de fro' 20 de cai o vroiai moka? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de ce nu e normal sa coste mai mult o supersportiva decat un naked?

 

si daca ai dat hornetu' si cbr rr-ul ca exemple, afla doar cat costa "plasticele" de pe rr si p'orma diferenta de fro' 20 de cai o vroiai moka? :cheers:

 

 

Nu mai nu ai inteles.Vroiam sa zic: desi sunt mai scumpe supersportivele decat nakedurile se vand mai bine primele. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai nu ai inteles.Vroiam sa zic: desi sunt mai scumpe supersportivele decat nakedurile se vand mai bine primele. :)

 

ah, ok, sorry, me bad, me bad...

 

pai cred ca stiu de ce...

intreaba o fetitza d'aia cu bretonel si cu blugi mulati care-i place mai mult, o sportiva sau un naked

ce, nu stii care da mai bine la terasa...? :cheers:

 

glumesc

gusturile nu se discuta...

fiecare cu ce-i place

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...