Sari la conținut

Bucuresti - Sozopol, tura de 2 zile, 1 si 2 mai


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

plecare joi 1 mai din benzinaria omv din loc 1 decembrie, ora 08 15 adunarea, plecare la 08 30

 

traseul la dus buc - madara - sozopol , 365 km,

 

cu vizitare calaretul de la madara / bisericuta sapata in stanca / pestera aia micuta

 

post-45187-0-65585900-1398544051_thumb.jpg

 

post-45187-0-50017400-1398544074_thumb.jpg

 

 

la sozopol avem old town sozopol (bisericute, portul, case pescaresti din lemn, stradute inguste pietruite si multe pisici)

 

post-45187-0-27117200-1398544298_thumb.jpg

 

post-45187-0-47219900-1398544952_thumb.jpg

 

 

 

golful sozopol - posibil baitza in f. de temperatura apei, pe seara mergem la o terasa pe langa faleza, in partea de sud unde sunt zidurile fortaretei

 

post-45187-0-38781000-1398544807_thumb.jpg

 

 

 

 

traseul de intoarcere - sozopol - nova zagora - veliko tarnovo - bucuresti 430 km

 

pe traseul de intoarcere pauza scurta la cascadele hotnitsa, pt dezmortirea fundurilor

 

post-45187-0-12805000-1398545261_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

participantii : eu , mihai varadero si grupul ramane deschis

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unnamed - nu, nu, din discutiile cu mihai , el este si va ramane varaderist fundamentalist :)

 

heinrich - cazarea nu-i o problema, in sozopolul vechi faci cativa pasi si mai vezi o pensiune,,, plecam numai daca vremea este buna

 

foxu - poate ne cuplam la plecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca fac baie (imi iau neoprenul)

 

in schimb n-o sa merg cu cortul,,,

 

nu merita din mai multe motive: nu e prea cald noaptea in perioada asta, e mare deranjul sa pui / strangi cortul pt o singura noapte, ingreunezi moto cu sac dormit, neopren, haine groase etc, ne cautam prin sozopol unii pe altii daca stam in locuri diferite,,,

 

gasim camera de 3 persoane la pret de camping, eu ma sacrific si stau cu tine daca nu sforai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si am anulat doua rezervari , mai bine pierd 45 E decat,,,,,,,,, pana mea pe toate site-urile miercuri/ joi / vineri si partial sambata zona sunny beach ploua la greu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si am anulat doua rezervari , mai bine pierd 45 E decat,,,,,,,,, pana mea pe toate site-urile miercuri/ joi / vineri si partial sambata zona sunny beach ploua la greu .

vik55, cum sa pierzi 45E cand e plin booking.com de camere cu 20 E si chiar single cu 8...10?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune chiar vrei sa-ti documentez ?

Apropo eu duca plec nu plec la 20 E ,,,,,,,,,,,,,,,,,emoirire.gif .

 

N.o lua si tu personal, eu daca plec, nu dau mai mult de 20 dubla si sunt destule! Da' nu cazarea e problema ci vremea! Ce zici, ne riscam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai frate linistit [ dans ] nu se supara nimeni pe acilea DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA ESTE O MARE PROSTIE CU BOOKINUL nu pt 45 E pierduti apuci sa-ti faci ceva planuri si altele cel mai sanatos stai in banca ta daca este Ok cu vremea o tai daca nu NU , mi-ar fi placut sa alerg putin vulpea dar asta este BMW -urile se strica la apa parca asa spuneau meseriasii , asadar asta este destinatia pe vremea asta aulitdodo1.gif .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai frate linistit [ dans ] nu se supara nimeni pe acilea DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA ESTE O MARE PROSTIE CU BOOKINUL nu pt 45 E pierduti apuci sa-ti faci ceva planuri si altele cel mai sanatos stai in banca ta daca este Ok cu vremea o tai daca nu NU

Stai in banca ta si iei cu 2-3 zile inainte, 2 stele la pret de 4 la periferia statiunii... E bun si booking-ul, jmecheria e sa nu te duci ca bizonul de sarbatori (1 Mai, Paste, etc).

e doar apa, nu-ti fie teama

Apa e, dar e si rece... Si sa dai acum banii aiurea, cand peste 1-2-3 weekenduri dai poate mai putin si pe vreme mai faina, cu plaja si baie in mare... nasol de aia care doar fix de sarbatori primesc liber de la sefi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...